przy odpalaniu mruga kontrolka oleju

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez PabloSBT » 1 sty 2013, o 18:11

yahara napisał(a):to będę musiał zmienić ten filtr oleju na krótki bo denerwujące jest to :) a nie wiem czy olej też zmieniać z 15w40 na 10w40 ?

to zależy czy ci bierze olej? masz wycieki? jeśli nie to lej 10w40 ja zamieniłem 15w40 na 10w40 i juz kilka wymian robiłem na 10w40 i jest znaczna poprawa szczególnie zimą samochód bardzo ładnie zapala i nie klepią tak popychacze
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

 

Postprzez yahara » 2 sty 2013, o 14:39

Coś tam łyka oleju ale liczyłem się z tym bo nie jest to nowe auto i cały czas myślałem na zmianą na 10w40 tylko nie łyka go znowu jak smok i leci mi troche oleju tam gdzie jest łączenie odmy z silnikiem z przodu. Niedługo zbliża mi sie zmiana oleju więc zmienie olej i filtr na krótrzy i zobaczymy co będzie.
yahara
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19 lip 2012, o 15:47
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Polewa » 5 sty 2013, o 12:05

witam panów ja zas mam taką sytuacje ze przy odpalaniu zaswieca mi sie raz kątrolka oleju i po hwili zaraz gasnie czy to cos powaznego czy jakas błahostka ?? prosze o odpowiedz :-|
Polewa
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 sty 2013, o 11:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez trollu » 5 sty 2013, o 12:15

było, poczytaj posty z 1 strony.
może być wina oleju lub filtra, raczej nie ma się co przejmować
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez k-m-r1 » 6 sty 2013, o 13:28

Przy odpalaniu to jest normalne
dlaczego?
bo auto wcześniej stoi olej spływa grawitacyjnie przez co układ od czujnika w duł staje sie pusty i trzeba go uzupełnićco trwa chwile

mrugnie bo silnik osiaga obroty szybko odpala a oleju nie ma jeszcze przy czujniku lub ciśnienie jest za niskie
przetłoczy pompa olej z resztami powietrza i jest OK czujnik gaśnie
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 8 gości