Katalizator & strumienica

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Re: Katalizator & strumienica

Postprzez szymekk » 16 sie 2017, o 15:11

Przetarcie bedzie od tego przewodu który tam wisi. Przewód pewnie od sondy lambdy.

To chyba nie jest wystająca blacha a przetłoczenie na bloku a ten olej nie wiem od czego.
szymekk
Badacz tematu

Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez wypcio » 1 lis 2017, o 14:00

tutaj teraz sam sobie odpowiem - może komuś kiedyś się przyda ;-)
A więc:
1. duży hałas był spowodowany tym, że przy spawaniu trochę "złapali" mi podłogę (tłumik środkowy lekko dospawany do podwozia, dotykał i rezonował) - po poprawieniu wszystko OK :-)

2. po wycięciu kata, wymianie sondy lambda i czujnika temperatury auto CAŁKOWICIE przestało dławić się przy starcie :-)

3. ta plama jest pozioma bo pod odmą jest pozioma wystająca blacha - to nie jest żadne łączenie czegokolwiek tylko taki jest kształt silnika 1.4 AEX - tak to kolor czerwony :-D

4. poduszki silnika wymieniłem dwie, ale pracownik mojego mechanika chyba trochę koloryzował na chwilę przed urlopem (to była sobota a zakład miał być zamknięty na 3 tygodnie) z tym, że poduszki mi się "skończyły" bo w moim właściwym warsztacie nie potwierdzili faktu "skończenia" się poduszek, ale na moją prośbę, jak się wyraziłem żeby zrobili wszystko co trzeba, wymienili dwie: poduszka silnika przód i poduszka silnika tył. Ale może są 3 poduszki? Teraz jakby auto bardziej mi się trzęsie, nawet jak stoi to po desce rozdzielczej przy airbagu pasażera przy schowku i po kierownicy widzę - ale może poduszki muszą się jakoś ułożyć czy coś?
wypcio
Berbeć

Rocznik: 1997
Silnik: 1.4 AEX

Postprzez wypcio » 1 lis 2017, o 14:07

szymekk napisał(a):Przetarcie bedzie od tego przewodu który tam wisi. Przewód pewnie od sondy lambdy.

@szymekk dzięki za info! tak ten przewód co wisi to od sondy lambda, ale co to jest ten element, który właśnie ten przewód od sondy lambda obciera? hehe czy ta przetarta "rurka" w ogóle się obraca?
wypcio
Berbeć

Rocznik: 1997
Silnik: 1.4 AEX

Poprzednia strona

Powrót do Układ wydechowy