zakup CB

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez gluszek » 17 maja 2010, o 12:07

karpiol, jak najbardziej dobry zestawik :ok: Co do radia to znasz już opinie na ten temat a o tej antenie też słyszałem dobre a nawet bardzo dobre słowa... Także możesz śmiało brac ;-)
GOLF 3 by głuszek
kliknij i napisz co o nim sądzisz...
Avatar użytkownika
gluszek
Members
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 23:54
Lokalizacja: Poland

 

Postprzez prezesik » 17 maja 2010, o 13:39

Ja polecam to:

Właśnie czekam na przesyłkę :)

Obrazek

lub

Obrazek

lecz ten drugi model jest gabarytów radia samochodowego CD. Pracowałem na ALANIE 28, odsłuch to poprostu poezja.

Dodatkowo antenka magnesowa Sirio ML-145.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez karpiol » 17 maja 2010, o 13:55

zamówiłem ten zestaw, mam nadzieję że się nie zawiodę i nie zniechęcę do CB
karpiol
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 13:18
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez Krzysiek-Lwo » 17 maja 2010, o 19:38

Kwestię strojenia już kiedyś poruszałem, ale napiszę to jeszcze raz.

"Antenę stroi się do samochodu i miejsca w którym ma stać, a nie do radia !"

Strojenie anteny w CB-NET Legionowo nic nie kosztuje.
Avatar użytkownika
Krzysiek-Lwo
Czytacz
 
Posty: 93
Dołączył(a): 29 sty 2010, o 08:42
Lokalizacja: Legionowo
Silnik: AWX
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez radomiak » 20 maja 2010, o 18:18

Krzysiek-Lwo napisał(a):
"Antenę stroi się do samochodu i miejsca w którym ma stać, a nie do radia !"




mozesz klepac w klawiature jeszcze 1000 razy i taki nie pomoze :?: fachani; wiedza lepiej co i jak sie robi z cb i jak sie go uzywa itd bez urazy dla tych co znaja temat i wiedza o co w tym wszystkim chodzi :shock:
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez gluszek » 20 maja 2010, o 22:52

radomiak dla mnie czy dla Ciebie to jest jasne, że antenę się stroi do samochodu a nie do radia, bo masz CB już jakiś czas pewnie, tak samo ja, ale tacy którzy zaczynają przygodę z CB mogą o tym nie wiedzieć... Ja zanim zakupiłem CB też tego nie wiedziałem, baaa nawet nie wiedziałem że trzeba to w ogóle stroić i u Ciebie było to samo jestem pewien... Dopiero jak przymierzasz się do zakupu to zaczynasz się interesować co i jak a wcześniej byłeś ciemny jak każdy.... Także trochę zrozumienia bo forum jest właśnie po to żeby sobie pomagać, a nie tylko wyśmiewać innych...

Moda na radio CB w małych mobilkach zaczęła się niedawno także naród trzeba podszkolić w tych sprawach :-D
GOLF 3 by głuszek
kliknij i napisz co o nim sądzisz...
Avatar użytkownika
gluszek
Members
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 23:54
Lokalizacja: Poland

Postprzez Bradley » 21 maja 2010, o 21:19

Nikt nie urodzil sie alfa i omega :P

Dokladnie to antene stroi sie do miejsca montazu bo "do samochodu" rozumiem jako, ze jak mam fiata pande i wystroje sobie na dachu to w innej pandzie na dachu tez bedzie ok a byc tak nie musi.
Anteny nie trzeba stroic jesli sie nie nadaje (sygnalu). Wiec mozna spokojnie podlaczyc zestaw, posluchac sobie odbioru ale nic nie nadawac bo ryzykujemy spaleniem koncowki mocy w radiu.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez gluszek » 21 maja 2010, o 23:59

tylko nie panda :lol: Oczywiście masz rację, że do miejsca na samochodzie się stroi, napisałem tak bo chyba każdy wie, no może nie każdy o co chodzi ;-)
GOLF 3 by głuszek
kliknij i napisz co o nim sądzisz...
Avatar użytkownika
gluszek
Members
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 23:54
Lokalizacja: Poland

Postprzez radomiak » 22 maja 2010, o 01:54

tak bylem ciemny jak zaczynalem przygode z cb a nadal sie ucze i nikogo nie wysmiewam tylko denerwuje mnie pare zeczy co ludzie pisza np to nieszczesne strojenie anteny kazdy kto zaczyna przygode przeczyta ze stroi sie do radia i jest swiecie przekonany ze to jest poprawne i tak dalej rozpowiada bo przeczytal na 4um i tak ma byc :kwasny: nie chodzi mi o wysmiewanie tylko o uswiadomienie nowym cbstom co i jak z tym sie robi. niech kazdy kto ma w tym pojecie pisze co i jak dlaczego itd sa prawa fizyki których nie zmienimy i jak ktos pisze ze kupil zestaw z ..... i zamontowal i nie trzeba go stoic bo tak mu powiedzieli w sklepie jest w bledzie i najgorsze ze to dalej rozpowiada chlopak chce kupic zestaw czyta to co kolega napisal(wprowadzili go w blad) i robi tak samo. potem pytania dlaczego ja ich slysze o ani mni nie nie albo tylko piszczenie i mnie bluzgaja. nikt wszystkiego nie wie i nie bedzie wiedzial tylko piszmy jak to jest tak naprawde a nie co nam sprzedawca powie albo gdzies zaslyszelismy a bedzie mniej trzaskow piskow bluzguw na radiu . a tak swoja droga to powinismy wrucic do pozwolen na uzywanie cb radia bylo o niebo :-) lepiej
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez adam204 » 3 cze 2010, o 20:30

a może by trzeba podwiesić temat o CB bo jest o Car Audio to i może by trza o CB i dać tam podstawowe rzeczy i tyle bo np ostatnio na TVN Turbo w programie " Polska jazda ....." było o CB i śmiałem się przez pół programu na najlepiej to jak powiedzieli że jak się kupi antenę to można ale nie koniecznie ją zestroić do auta :przestraszony: to jest moje zdanie co inni na to :?:
adam204
 

Postprzez radomiak » 3 cze 2010, o 21:03

adam204 napisał(a):bo np ostatnio na TVN Turbo w programie " Polska jazda ....." było o CB i śmiałem się przez pół programu na najlepiej to jak powiedzieli że jak się kupi antenę to można ale nie koniecznie ją zestroić do auta to jest moje zdanie co inni na to


tez to ogladalem i tez mnie pare zeczy zaskoczylo mowil bardzo ogolnie i nie dokonca z prawda ale pare zeczy tez powiedzial prawde. a z ta antena to tez smiech na sali potem swr 2i dalej i palimy koncowke i nas nie slychac i powiedz takiemu delikwentowi ze ma to na wlasne zadanie bo nie zestroil anteny(gotowy dac ci w ryj bo pierdoly opowiadasz przeciez w tv mowili ze mozna ja zestroic aby poprawic odbior ale niekoniecznie)
czlowiek uczy sie na bledach i sam wyciaga wnioski tylko jak ktos sie za cos bieze i idzie to w eter to powinien sie nieco bardziej przygotowac do tematu. wole sluchac ludzi co to naprawiaja sprzedaja anteny i radia oni wiedza co mowia o ile nie chandluja sprzetem tylko dodatkowo np: postawilem sobie bar przy drodze krajowej to obok maly sklepik z cb pewnie ktos zamontuje jak opierdzieli obiadek ja mu to zamontuje chociaz nie mam o tym pojecia( przeciez co to za filozofia popodlaczac pare kabli i postawic antene na dachu i zestoic miernikiem z alledrogo za 20zl co ma odchyl +- 10% taki koleS jak ja nie da rady) ale i tak klijent zadowolony a ja mam sos.

ostatnio koles opowiadal na radiu ze widzial jak koles kolo Gory Kalwari montowal kolesiowi antene na trabancie :wstyd: a na dodatek w dziurce :wstyd: pewnie wpadl na genialny pomysl ze na kartonie magnes nie bedzie trzymal i taki koles sprzedaje radia i anteny :lol: :wstyd: i montuje ludziom :!:
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez gluszek » 3 cze 2010, o 21:41

też oglądałem ten odcinek ;-) Rzeczywiście nic mądrego nie powiedzieli, a w dodatku mieli tam chyba same Sunkery :wstyd: Taki bubel reklamowali w tv...
GOLF 3 by głuszek
kliknij i napisz co o nim sądzisz...
Avatar użytkownika
gluszek
Members
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 23:54
Lokalizacja: Poland

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości