jakie macie naglosnienie w swoim golfiku ??

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez slavwek.ie » 23 gru 2009, o 16:32

SITEK, jesli chcesz żeby zagrało tak jak oczekujesz, to czeka cię gruba ingerencja we wnętrze auta, w tym w tapicerki. Mówię tu o tłumieniu drzwi i montażu dystansów pod głośniki.
Bez tego będzie jedynie głośniej od serii.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

 

Postprzez SITEK » 23 gru 2009, o 19:24

nio masz rację wspominałem wcześniej o wytłumieniu autka drzwi podłoga klapa itp, zdobyłem dziś katalog pioneera i teraz coś poszperam w nim może znajdę jakieś głośniczki, wiesz dziękuję Ci za wspomnienie o zwrotnicach są przecież takie zestawy pioneera co mają zwrotnice w komplecie. a może uda sie kupić same zwrotnice, bo sądzę ze te zestawy mogę nie pasować w miejsca otworów głośnikowych mowa o tweeterach. jak ukończę audio to zamieszcze fotki :) pozdrawiam
Avatar użytkownika
SITEK
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 paź 2008, o 20:36
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez slavwek.ie » 23 gru 2009, o 23:30

Zwrotnic nie dobiera się przypadkowo, powinny być one dedykowane do danego zestawu głośników. Przypadkowo dobrana zwrotka może narobić bałaganu w częstotliwości.
Tweetery da radę zamontować w fabrycznych miejscach w podszybiu, służą do tego specjalne akcesoria, najczęściej dołączone razem z zestawem głośników.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez SITEK » 24 gru 2009, o 13:15

ale w tylnych drzwiach oprócz 17cm głośnika, mam tylko małe otworki obok klamek na około 30-35mm głośniczek a o taki ciężko, a te z dedykowaną zwrotnicą kosztują już kolosalne sumki bo z tego co się orientowałem od 440zł za komplecik lub wiecej, a mój budżet przewiduje do 200zł za komplecik w drzwi. masz jakąś alternatywę? może masz jakiś konkretny model pioneera na uwadze? z góry będę wdzięczny za poradę i za dotychczasowe uwagi dziękuję, biorę je pod uwagę i myślę ze uda mi się jakoś znaleźć kompromis pomiędzy ceną a jakością.

wesołych świąt życze wszystkim maniakom VW a w szczególności posiadaczom golfików
Avatar użytkownika
SITEK
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 paź 2008, o 20:36
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez slavwek.ie » 24 gru 2009, o 14:20

W tylne miejsca (obok klamek) proponuję zamontować fabryczne tweetery Philipsa, które mają przyzwoity dźwięk (jak na tył wystarcza), kosztują grosze, montaż plug&play
Obrazek
A co do przedniego systemu - hmm, wolał bym zrezygnować z tyłu i kasę dołożyć do przodu. Za 200zł nie jesteś w stanie skompletować nic sensownego.
Musi być to koniecznie Pioneer?

P.S. Kolejny apel do Moderatorów, o wydzielenie postów i przeniesienie do nowego wątku
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez SITEK » 24 gru 2009, o 17:02

ok dzięki szczerze jestem zwolennikiem tej marki od dłuższego czasu tzn od jakiś 5-6 latek używam sprzętu pioneer wcześniej były to tylko odtwarzacz kasetowy i później odtwarzacz cd deh 1400 a na chwilę obecną deh 2220ub
więc pozwoliłem sobie teraz na resztę komponentów pioneer. wofer wzmacniacz. tylko rozważam tylko teraz nad tymi głośnikami wewnątrz.

nadmienię ze na chwile obecną grają w drzwiach:
przód oryginalne głośniki vw 17cm
tył signat 17cm o mocy 70 w i tweeter alpharda piezoelektryczny
a na podszybiu oryginalne vw

nie gra to zachwycająco więc idą do wymiany
Avatar użytkownika
SITEK
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 paź 2008, o 20:36
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez gluszek » 25 gru 2009, o 16:14

PiJey88 wydaje mi się że Twój sprzęt będzie miażdżył po prostu :ok: Powoli dążysz do celu i efekt będzie zadowalający czytając ten opis ;-)
GOLF 3 by głuszek
kliknij i napisz co o nim sądzisz...
Avatar użytkownika
gluszek
Members
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 23:54
Lokalizacja: Poland

Postprzez kamil20 » 26 gru 2009, o 01:13

JA DOPIERO CO ZAKUPIŁEM RADIO SONY CDX-NC9950 DO TEGO GŁOŚNIKI PIONEER TS-2010R 350W NA TYŁ I MNIEJSZE PIONEERKI W DRZWI. RAZEM GRA SUPER :-)
kamil20
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 01:24
Lokalizacja: BRZEZINY ok. ŁODZI

Postprzez lisu891 » 28 gru 2009, o 09:31

No i ja sie zabieram za jakiś sensowny zestawik :)


Radyjko JVC KD-G731
przedni System ; Focal access 165 A1 + dystanse
Tył ; raczej ori lub brak ;]
w planie :]
wzmak , Rodek r680i , lub U-dimension glow 4075 v.2 lub U.S.AMPS XT-1600.4 , chyba ze cos jeszcze mi sie nawinie :) to plany na najblizsze miesiące , i oczywiscie wygluszenie dzwi ;] +kondensatorek jakiś ,


subwoofer RE-audio SR-10 w skrzyni zamknietej :)
lisu891
Badacz tematu
 
Posty: 197
Dołączył(a): 26 maja 2008, o 18:00
Lokalizacja: Skarżysko kamienna

Postprzez Damiano » 31 gru 2009, o 19:10

Jeśli chodzi o moje zdanie. To tak jak niektórzy piszą. To co wstawiacie, kupujecie i przykręcacie to jedna wielka "trzoda". Kilka osób zna się na rzeczy. Bo pierwszym krokiem aby powstało naprawdę dobre Car Audio to wygłuszenie drzwi. Kolejno wstawienie dystansów. A dopiero założenie tapicerki i podłączenie głośników. No chyba, że ktoś gustuje w tym jak wali wam po blachy. Kolejną sprawą to jak zauważyłem na tym jak i innych forach, żę ludzie montują głośniki w półkach :-o :-o :-o :-o to jest moje zdanie.
Damiano
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 17:54
Lokalizacja: Pasłęk

Postprzez madoniek » 10 sty 2010, o 00:12

A ja mam takie Car - Audio że jak dam na maxa to obr. silnika z 1000obr./min. spadają do 720obr./min. :-D
Avatar użytkownika
madoniek
Czytacz
 
Posty: 147
Dołączył(a): 17 lut 2008, o 18:28
Lokalizacja: Święcany

Postprzez slavwek.ie » 10 sty 2010, o 17:13

madoniek, to zmień alternator na 120A ;-)
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości