jakie macie naglosnienie w swoim golfiku ??

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez janks » 8 mar 2008, o 13:26

bez obrazy ale nie rozumiem tu jednego.
wiele osob mowi ze wicha jes to ze ma spojlery ze przyciemniane szyby ze brewki ze to ze tamto a nie jest wiacha jechac przez miasto samochodem naszpikowanym glosnikami juz kilka ulic dalej slychac BUM BUM BUM!!! :?:
janks
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 lut 2008, o 20:04
Lokalizacja: Olkusz

 

Postprzez valenti.no » 20 mar 2008, o 18:44

no ja wreszcie sie zabieram za swojego bo od dłuższego czasu sprzet leży a czasu brak :-/ no ale mam tak:
-Radio Sony Black Panel CDX M600R wersja przed explodem!! (jak zrobie już reszte to wymieniam na Nakamichi albo starego alpina albo innego dobrego deck'a)
a w domu leżą:
-Focal 165A1 60 W RMS na przód
-JL Audio 10w0 125 W RMS - sub 25 cm - na zrobienie czeka skrzynka do niego- płyta jest, wyrzynarka jest- jeszcze tylko czas potrzebny ;-)
-wzmacniacz Axton Impact C500x4 4x50 W RMS

Musze dokupić: kable, maty (dynamat i zwykłe)..
No i docelowo na tip top by mi sie marzył lepszy zestaw na przód- oczywiście Focal, co do suba to nie jestem zwolennikiem dużego walenia, a miałem okazje jak gra ten co ja mam i bardzo przyjemnie UZUPEŁNIA scene muzyczna, no a wzmacniacz do dobrego Focala to już najlepiej Genesis :-) no ale beda wazniejsze wydatki wiec wersja tip top bedzie musiała poczekac ;-)

Aż jestem ciekaw jak to zagra :-)
BTW macie jakieś fajne fotki zabudów bagaznika?? takich bardziej cywilnych niż pokazowych??
valenti.no
Badacz tematu
 
Posty: 399
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 18:36
Lokalizacja: Toruń

Postprzez MediaX » 20 mar 2008, o 22:44

po pewnym nie bycie na forum pwrot :)

ci co mnie nie lubia beda zadowoleni :evil:


valenti.no,
przyznam szczerze podoba mi si ten zestawik

jednak mam jeden minus na teraz
ony Black Panel CDX M600R


jednak cieszy mnie bardzo co innego
jak zrobie już reszte to wymieniam na Nakamichi albo starego alpina albo innego dobrego deck'a



nakamichi ciezka sprawa na polskie drogi ;-)
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez valenti.no » 21 mar 2008, o 12:26

no z sonóweczką sie rozstane, chociaż nie mam z nia problemów, ale wiadomo - "szału nie robi" mam na oku pare fajnych modeli alpina, pioneera - ze starszych serii czy nawet świetny sony c910 (moje marzenie to XES ale chyba sie nie spełni :mrgreen: ). W Nakamichi podoba mi sie desing- tak "biednie", niepozornie wyglądają, ale dzwięk.... :-o
valenti.no
Badacz tematu
 
Posty: 399
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 18:36
Lokalizacja: Toruń

Postprzez ogryzek » 21 mar 2008, o 22:22

a ja mam zestawik firmy fusion-pewnie wielu z was myśli ze to jakaś lipa,tania podróbka coś w stylu sonix zamiast sony.-sami zobaczcie
:arrow: http://www.fusioncaraudio.com/
http://stores.ebay.co.uk/auto-motives-s ... idZ2QQtZkm
ogryzek
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 9 lis 2007, o 20:08
Lokalizacja: Jelcz-Lasko(PL)~Selby(UK)

Postprzez valenti.no » 21 mar 2008, o 22:28

jakie sa parametry Twojego zestawu, co wchodzi w jego skład.. przyznam szczerze ze firmy nie znam, ale chetnie sie czegoś dowiem :-)
valenti.no
Badacz tematu
 
Posty: 399
Dołączył(a): 16 mar 2008, o 18:36
Lokalizacja: Toruń

Postprzez MediaX » 22 mar 2008, o 22:36

dokladnie jak wyzej :-o napisz cos wiecej :roll:
MediaX
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 23:59
Lokalizacja: male miasto

Postprzez python » 23 mar 2008, o 08:41

ja mam radyjko alpina glosniki jbl tube magnat i wzmacniacz lanzara chodzi jak marzenie pozdro
python
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 21:06
Lokalizacja: opole

Postprzez SITEK » 23 gru 2009, o 12:39

Witam wszystkich

moje audio dopiero się buduje :) nie będzie to jakiś wypas jak na zawody, oczekuje na ocieplenie by położyć maty wygłuszające w autku (drzwi klapa podłoga grodź silnika i maska)

podkreślę ze moje audio od podstaw buduję na podzespołach tylko firmy PIONEER :)

na obecną chwilę posiadam:
radioodtwarzacz DEH-2220UB (mało rzuca się w oczy i zielonkawe podświetlenie)
woofer TS-SW841D (20 cm głośnik-do skrzyni 11,3 litra)
wzmacniacz GM 3300F (do zabudowy w boczku bagażnika aby nie tracić przestrzeni bagażnika) oto poglądowe foto na zabudowę którą planuję wykonać -foto nie moje
Obrazek

w planach dalszych
głośniki w drzwi przód TS 1702Ci
głośniki w drzwi tył TS 1702Ci
podszybie TS 1001i

a oto schemat całej instalacji
Obrazek

sądzę że uzyskam dobre brzmienie i czysty dźwięk bez nadmiaru basu huczącego

co sądzicie o takim audio?
Avatar użytkownika
SITEK
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 paź 2008, o 20:36
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez slavwek.ie » 23 gru 2009, o 16:11

SITEK, nie wiem, czy to jest dobre miejsce na komentowanie, bo Twój zestaw to plany a nie gotowy setup..
Co do wyboru - dziwnie trochę to rozplanowałeś, dając separowany zestaw na tył zamiast na przód, tam gdzie powinna budować się scena dźwiękowa.
W ogóle powinieneś zaprojektować przedni system na typowo separowanym systemie a nie na składance kilku rodzajów głośników.
W takim układzie jak planujesz potrzebna będzie ci zwrotnica na przód, aby przeprowadzić korekcję impedancji, ponieważ wypadkowa impedancja twojego zestawu będzie wynosiła 2Ohm a końcówka mocy radia tego może nie przeżyć.
Kolejną sprawą może być fakt, iż będzie brakowało z przodu wysokich tonów a średnich będzie w nadmiarze, bo głośniki z drzwi i te z podszybia różnią się mocą znamionową a radio będzie im dostarczało tą samą porcję zasilania. Tak samo będą się różniły profilem brzmienia. Można to oczywiście skorygować zwrotnicą i dzielnikami napięcia, ale sprawa będzie trudna, droga i pracochłonna, nie adekwatna do kosztów jakie poniesiesz na zakup głośników.

Przejrzyj dokładnie ofertę głośników Pioneera, może znajdziesz zestaw na przód w kwocie jaka by cię satysfakcjonowała, który mógł by zagrać z przodu.
Tylne głośniki pozostawiam bez opinii i dyskusji, ponieważ jestem przeciwnikiem montażu tylnych głośników.


P.S. Dobrze było by jeśli Moderatorzy wydzielili te posty z tego tematu jako odrębny wątek.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez K@mil » 23 gru 2009, o 16:17

Nagłośnienie NOKIA
Czyli 6głosników Nokia + Radio Pioneer... przed wymiana bylo radio VW oryginalne :)

Szału nie ma ale to oryginal he :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez SITEK » 23 gru 2009, o 16:29

ok dziękuje slavwek.ie rozpatrze ten przodek :) wiesz co do tych głośników masz troszke racji ale cięzko znaleźć coś co by pasowało bez ingerencji w tapicerkę itp by nie było to widoczne dla oczu a ładnie grało . jeszcze raz dzięki
Avatar użytkownika
SITEK
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 paź 2008, o 20:36
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości