Jakie głośniki

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez slavwek.ie » 8 lip 2011, o 13:10

bryan92 napisał(a):interesował mnie model HERTZ DCX 165 co o tym sądzicie ?
Współosiowe, nie nadające się w drzwi...
bryan92 napisał(a):Jakie w takim razie zestawy odseparowane polecacie ?
500 tematów było o tym, zacznij czytać forum (nie tylko to..)
bryan92 napisał(a):A co do odsłuchania przed zakupem... myślę ze będzie tylko taka możliwość w sklepie, a nie w samochodzie w którym będą zamontowane, więc chyba akustyka będzie trochę inna, nie sądzisz ?

Zgadza się, ale profil brzmienia można już jako tako nakreślić, nie sądzisz?
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

 

Postprzez bryan92 » 8 lip 2011, o 17:27

Dobrze, dziękuje za trafne uwagi, jednak moim zdaniem "nakreślić" a określic to zupełnie dwie różne rzeczy.

Mimo wszystko dziękuje za pomoc.
Avatar użytkownika
bryan92
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 20:22
Lokalizacja: KGR

Postprzez slavwek.ie » 10 lip 2011, o 13:52

celowo napisałem "nakreślić" ponieważ jak sam wspomniałeś w sklepie panują inne warunki odsłuchowe niż w aucie, zupełnie inaczej brzmią średnie i niskie tony, jedyne co można zdefiniować, to charakterystyka wysokich tonów.
Ta uwaga nie ma jednak odzwierciedlenia w głośnikach współosiowych, ponieważ w sklepie, w szafie demonstracyjnej współosiówki będziesz słyszał mniej więcej na wysokości uszu, więc wysokie tony jako tako mogą się podobać a w aucie niestety będą grały "w skarpetki", więc stąd nie nadają się one do montażu w drzwi.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez bryan92 » 10 lip 2011, o 14:30

Witam ponownie

Odnośnie głośników to wybór padł na HERTZ DSK-165 + tweeter'y do tego producent dorzuca jeszcze 4 zwrotnice do każdego z głośników.

Moje kolejne pytanie brzmi, czy lepiej kupić (teraz już coś tańszego) do tylnych drzwi czy wymienić głośniki w przodzie ? Która z opcja w realnym odsłuchu będzie korzystniejsza ? Głośniki to chyba seria na zawieszeniu piankowym, tyle wiem, napisy z biegiem czasu znikły.
Avatar użytkownika
bryan92
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 20:22
Lokalizacja: KGR

Postprzez slavwek.ie » 10 lip 2011, o 14:59

Tylne drzwi jeśli już koniecznie musisz nagłaśniać, potraktuj ulgowo, możesz zamontować tam coś tańszego, grać one powinny tylko dla pasażerów, siedząc z przodu nie powinieneś słyszeć tylnych głośników.
Tylne seryjne głośniki, to Isophon, Nokia lub Philips.
Osobiście - zamiast pakować $$ w tylne drzwi, wygłuszył bym przód i zamontował dystans pod głośniki, bo bez tego nie będziesz zadowolony z DSK.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez bryan92 » 10 lip 2011, o 16:15

Tak, zakup dystansów rozważałem. W sumie to jeszcze nie wydatek, ale czy warto się pakować w koszty skoro nie mam zamiaru montować wzmacniacza ?

slavwek.ie a co myślisz o tym aby te tweetery zamontować właśnie w podszybiu, jednak tak aby były skierowane do przodu ?
Avatar użytkownika
bryan92
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 20:22
Lokalizacja: KGR

Postprzez slavwek.ie » 11 lip 2011, o 13:31

bryan92 napisał(a):czy warto się pakować w koszty skoro nie mam zamiaru montować wzmacniacza ?
Jak chcesz usłyszeć z nich bas a nie brzęczenie tapicerki, to warto, docenisz na własnej skórze.
bryan92 napisał(a):co myślisz o tym aby te tweetery zamontować właśnie w podszybiu, jednak tak aby były skierowane do przodu ?
Zawsze możesz je tam zamontować a jeśli nie spodoba ci się ich brzmienie, to przerzucisz je na słupki lub w trójkąty lusterek.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Danielqu » 30 lip 2011, o 07:29

To ci je odrazu moge odradzic;) i te tweetery to odrazu wyrzuc:P lepiej graja te tweetery co kosztuja okolo 10zl za dwa:P w sklepach audio ja przejechalem sie na tych glosnikach peka membrana itp masz z tych ejstem zadowolony Boschmann V-6ALX i nie pozalujesz mam dla i lupia a jak jeszcze do tego wzmacniacz kupilem maly to bomba:D
...
Danielqu
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 12:15
Rocznik: 1900
Silnik: 1900
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez slavwek.ie » 1 sie 2011, o 19:50

Danielqu, przeczytaj swój post i wytłumacz o co chodzi.... bo ja nie wiem.. Interpunkcja też przydała by się.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez DoktorGranat » 3 sie 2011, o 11:50

Witam audio-fachów na wstępie witam wszystkich!
Nie chcąc zakładać nowego tematu pozwoliłem sobie podpiąć się tutaj...
Interesuje mnie jak w temacie dobór głośników, ale wszędzie piszecie o kosmosie cenowym a mnie interesuje coś z dolnej półki, otóż mam kilka pytań jako totalny amator.

Jak powiedziałem audiofilem nie jestem, kupiłem rok temu golfa3 i w maju dopiero udało mi się dokupić do niego radio. Radiko szału nie czyni jest to proste LG kupione w markecie z USB za 250zł. Ostatnio kumpel mi powiedział, że jamnik kupiony na giełdzie lepiej gra ponieważ używam tylko głośniczków na podszybiu. Mam wyprowadzone okablowanie w przednich drzwiach i chcę do tego kupić głośniki. Interesują mnie tylko sprzęt nie przekraczający 100 zł tak więc pytania związane z tym:
1. Przykładowy głośnik http://www.euro.com.pl/glosniki-samocho ... 0ca1.bhtml - czy będzie mi to pasowało i grało (dyskoteki w aucie nie potrzebuję, przed laskami też szpanu nie muszę robić)
2. Wyczytałem na forach coś o jakiś dystansach z płyt drewnianych, czy muszę je mieć?
3. Czy konieczne jest wygłuszanie jeśli tak czy mogę tam wrzucić coś w rodzaju gąbki (boków nie chce mi się rozkręcać a poza tym nawet nie umiem i nie mam na to czasu)
4. Może wy polecicie mi taniutkie głośniki a najlepiej link do ich zakupu, ale tak w przedziale 50-100 bo tylko tyle mogę zainwestować.

Z góry dzięki wszystkim zainteresowanym i czekam na szybką odpowiedź...
Chcesz być wiecznie piękny, młody - Wymień gaźnik i przewody!
DoktorGranat
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 sie 2011, o 11:25
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez swatu » 3 sie 2011, o 14:49

DoktorGranat napisał(a):Interesują mnie tylko sprzęt nie przekraczający 100 zł
głosnik który podałes bedzie pasował w dzwi bez problemu.
DoktorGranat napisał(a):Wyczytałem na forach coś o jakiś dystansach z płyt drewnianych, czy muszę je mieć?
w orginale głosnik siedzi w tzw. dziurze czyli po jego odkreceniu nic nie ma . dystanse i wytłumienie całych dzwi daje sie dla lepszych głosników i podkreslenia delikatnego basu.
DoktorGranat napisał(a):(boków nie chce mi się rozkręcać a poza tym nawet nie umiem i nie mam na to czasu)
skoro nie czaisz tematu to nie bierz sie za wytłumianie ,zreszta na tym głosniku basu i tak nie uzyskasz jedynie srednie tony.

proponuje w podszybie dac wysokotonwe gosniczki (tweetery) w dzwi wstawic np. te Peiying PY-AY620CA1 ,a jesli chcesz miec wiecej basu to sa dwa wyjscia ,subwoofer w bagazniku lub dac dystanse i wytłumic dzwi.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez DoktorGranat » 4 sie 2011, o 22:09

Dziękuję Swatu za szybką odpowiedź. Pozdrawiam
Chcesz być wiecznie piękny, młody - Wymień gaźnik i przewody!
DoktorGranat
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 sie 2011, o 11:25
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości