Jaki subwoofer polecacie do max 400 zł ?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez slavwek.ie » 24 sty 2014, o 10:05

Nie mylmy tu pojęć "da radę" a "zagra" bo to nie ta półka cenowa, to tak samo jakby rozprawiać o smaczkach brzmieniowych w radiach do 300zł.
microsd, ja polecę Ci Powerbass PS-12.
Może to propozycja wyświechtana, ale namontowałem się tego wielokrotnie, w różnych konfiguracjach, w różnych systemach i z przeróżnymi wzmacniaczami (słabszymi i mocniejszymi) i powiem jedno - za te pieniądze gra naprawdę zadowalająco i uniwersalnie.
Na allegrogo stoi nówka w skrzyni za 219zł, nie ukrywajmy - cena piździnga czy innego krugera i matza.
Jesli masz odrobinę chęci czy zdolności manualnych tudzież trochę $$ wolnych to kup sam głośnik (na essa.pl za 179zł) i zrób mu zamkniętą skrzynkę customową, czyli większą niż zaleca producent, w okolicy 45-50L
Co zyskujemy? Mimo większej obudowy głośnik nadal gra punktualnie, nie przymula a ładnie nisko schodzi, lepiej niż w obudowie sprzedawanej w komplecie. Da się tego normalnie posłuchać i jest czym przy...lić w razie potrzeby.
Koszt takiej skrzynki to 80-100zł i trochę pracy.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

 

Postprzez bogib184 » 24 sty 2014, o 10:55

Tak, obecne ceny PB sa bardzo atrakcyjne i nie sa to zle glosniki, osatnio sluchalem Excursiona SX 12“ w zamknietej, super uniwersalny sub, tylko on wymaga watofff :roll: zapielismy go pod mostek z Phase, czyli 500 i co? Nic, zero klekania, uderzenie konkret, dusilo w klacie :D
Pomogę w montażu i wyborze sprzętu Car Audio :)
Clarion DRX-788 RUSB>Helix Esprit H400>Phase CFS 165>Helix B2 Precision>Phase CFS Tweeter>Helix H1000 Esprit>u-Dimension RM 210SL
bogib184
Gaduła
 
Posty: 652
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 13:13
Lokalizacja: MAZOWSZE

Postprzez slavwek.ie » 24 sty 2014, o 11:04

bogib184 napisał(a):Tak, obecne ceny PB sa bardzo atrakcyjne i nie sa to zle glosniki
Już kiedyś to pisałem, ziom w mk3 przy jednym PS-12 zasilanym prawdziwymi 250W RMS wykręcił III miejsce w BassRace na VW Manii 3 lata temu, głośnik w zamkniętej paczce 53L, nie pamiętam dokładnie wyniku pomiaru
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez microsd » 24 sty 2014, o 13:38

Ok , tylko mam pytanie , bo proponujesz kupić powerbass ps 12 i zrobić sobie skrzynkę o tym większym litrażu niż producent podaje, a czy jest możliwość kupienia gotowej takiej skrzyni i tylko podpiąć głośnik ? A jeszcze na allegro znalazłem subwoofer helixa http://allegro.pl/skrzynia-basowa-helix ... 65008.html co mówicie o tym subie ?
microsd
Czytacz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Porsche » 24 sty 2014, o 14:12

Oj panie, ogarnij się. Idziesz do stolarza, mówisz takie a takie chce elementy, sam skręcasz i obijasz tapicerką. I nie, nie wiem ile sobie stolarz zażyczy za to, idź zapytaj. Tak jak ktoś już wcześniej pisał, wszystko na gotowo byś chciał.

Jak nie wiesz jakie mają być rozmiary "desek" to na elektrodzie są programy, które to obliczą pod dany litraż.
TU masz potrzebnego linka.

Co do tego nowego głośnika - priorytetem u Ciebie widzę są Waty. Oby więcej. Chłopakom na dzielni będziesz się chwalił ich ilością czy słuchał muzyki?
Porsche
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 15:35
Lokalizacja: Zaraz tu obok

Postprzez microsd » 24 sty 2014, o 14:59

Ja wiem że szczególnie się patrzy na pasmo przenoszenia i na skuteczność ja akurat tym nowym glosnikiem nie sugerowałem sie watami tylko ogolnie na marke tego subwoofera, mowicie ze bym chcial wszystko na gotowo, ok wy juz macie sprzet audio za soba wiec wiecie gdzie szukac, jak szukac itd, a ja taki laik nie majac 0 pojecia o sprzecie audio,no moze troche mam pojecia, ale nie na tyle zeby wszystko wiedziec , to jak mam szukac odpowiedniego sprzetu zeby była dobra jakosc, a nie kazdy tez ma zdolnosc zeby zlozyc skrzynie albo ja stworzyc
microsd
Czytacz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Porsche » 24 sty 2014, o 15:40

microsd napisał(a):Ja wiem że szczególnie się patrzy na pasmo przenoszenia i na skuteczność ja akurat tym nowym glosnikiem nie sugerowałem sie watami tylko ogolnie na marke tego subwoofera, mowicie ze bym chcial wszystko na gotowo, ok wy juz macie sprzet audio za soba wiec wiecie gdzie szukac, jak szukac itd, a ja taki laik nie majac 0 pojecia o sprzecie audio,no moze troche mam pojecia, ale nie na tyle zeby wszystko wiedziec , to jak mam szukac odpowiedniego sprzetu zeby była dobra jakosc, a nie kazdy tez ma zdolnosc zeby zlozyc skrzynie albo ja stworzyc



Otóż to, Slavwek.ie i Bogib niejednokrotnie przerabiali już CA i w swojej dobroci, w oparciu o doświadczenie i wiedzę podali propozycje głośników. Problem z brakiem skrzyni? W program wstawiasz parametry głośnika i masz wymiary. Jeśli sam nie dasz rady złożyć to poszukaj w necie kogoś z Twoich okolic, kto za opłatą pomoże (np. na strefacaraudio jest chyba wątek o takich osobach). I problem z głowy.
Porsche
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 15:35
Lokalizacja: Zaraz tu obok

Postprzez microsd » 24 sty 2014, o 16:34

Ok rozumiem was że chcecie jak najlepiej doradzić, tylko tutaj najbardziej liczy się $$$$ a ja tak dużego dochodu nie mam, bo narazie powoli kończę już praktykę, a wiadomo wypłaty młodocianego nie są super, to staram się tanim kosztem to wszystko robić, wiadomo jak będę miał normalną prace dobrze płacącą to ok wtedy mogę myśleć o lepszych sprzętach, więc chyba kupię ten subwoofer co Slavwek.ie polecił już z gotową skrzynią bez bawienia się w budowaniu skrzyń, a w przyszłości się pomyśli o jakimś lepszym wzmacniaczu i lepszym subie, no albo że ten subwoofer spełni moje oczekiwania co napisał Slavwek.ie to go wtedy zostawię, a wymienię tylko wzmacniacz :)
microsd
Czytacz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez KKD » 25 sty 2014, o 00:35

Tak czytam ten temat i sprawdziłem ten Powerbass PS-12. I szczerze mówiąc czegoś tu nie ogarniam :wstyd: Ten sam sprzedający a sam głośnik sprzedaje za 199zł http://allegro.pl/subwoofer-30cm-powerb ... source=mlt ale w zestawie ze skrzynią już za 219 http://allegro.pl/subwoofer-30-cm-power ... 00954.html (to jeszcze ogarniam :-P ) ale tego, że sprzedaje ten sam zestaw za 169 zł http://allegro.pl/subwoofer-30-cm-power ... 92525.html to już za nic nie mogę :zdegustowany: Skoro sam głośnik jest droższy od "zestawu", opisy identyczne zdjęcia te same ;-) Jest mi to ktoś w stanie logicznie wyjaśnić? :-)
Avatar użytkownika
KKD
Czytacz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 18 lut 2012, o 03:10
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez slavwek.ie » 25 sty 2014, o 10:18

KKD, co tu jest do rozumienia, wiele sprzedawców na alledrogo wystawia ten sam produkt w różnych cenach w celu łowienia poszukiwaczy okazji..
Nie każdy jest taki wnikliwy jak Ty i nie porównuje nazw sprzedawców a jedynie zaznacza w wyszukiwarce najniższą cenę i ma..
Ten głośnik (nowa o PS-12) kosztował jeszcze niedawno 260zł, ze skrzynią trzeba było wypłacić 350zł, co i tak było znośną ceną za tej klasy głośnik, na tą chwilę essa (główny dystrybutor Powerbass) ma promocję/wyprzedaż/nie wiem na produkty z serii S i PS i sądzę, że mocno opłaca się brać.
System przedni S-6C kosztuje teraz 169zł a przed promocją 299zł, więc prawie połowa taniej.
microsd, napisałeś że masz na subwoofer 400zł, więc propozycja PS-12 mieści się w Twoim budżecie z dużym luzem (ze skrzynią czy bez niej) a skoro nie odpowiada ci tej klasy głośnik, to szukaj używki znanej i cenionej marki, weź tylko pod uwagę możliwości twojego Cruncha.
Odnośnie skrzyni, to tak jak Porsche napisał, idź do stolarza, podajesz mu pojemność skrzyni i kąt pochylenia tylnej kanapy a jego w tym głowa żeby to policzyć, dociąć, poskręcać i uszczelnić. Nie sądzę, żeby cena takiej skrzyni na zamówienie przekroczyła 100zł. Dodając do tego koszt głośnika mamy gotowy sub za niecałe 3 stówki.
Pomijam fakt, że tu: http://allegro.pl/subwoofer-30-cm-power ... 92525.html nie zastanawiał bym się nad zakupem ani chwili, bo skrzynia z MDF-u wychodzi gratis.. A dorobić inną zawsze można w późniejszym czasie.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez microsd » 25 sty 2014, o 22:09

Ok nie ma co sie zastanawiac dluzej w poniedzialek zamowie tego powerbassa razem juz ze skrzynia jak bede zadowolony to tak zostawie a jak nie to w pozniejszym czasie dorobie skrzynie tez sie zastanawialem nad tymi cenami ze na jednej aukcji taka cena a na drugiej taka a jeszcze mam pytanie jak dlugo trzeba taki glosnik rozgrzewac ?
microsd
Czytacz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez slavwek.ie » 26 sty 2014, o 09:38

Ok 40 godzin, na początku bez katowania, stopniowo dozuj mu waty
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości