Czy subwoofer spali radio

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Postprzez Tomuś » 3 paź 2009, o 14:53

Pascal napisał(a):
Tomuś napisał(a):Podpiołem suba bezpośrednio


To radzę Ci odłącz bo jak Ci się upali końcówka mocy to kupisz i nowe radyjko... ;-)

Tak tak to tylko na chwile teraz sub leży w pudełku. :-)
Avatar użytkownika
Tomuś
Badacz tematu
 
Posty: 207
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 16:38
Lokalizacja: Jastrzębia

 

Postprzez revers » 3 paź 2009, o 16:12

Kolego Pascal prosze wytłumacz mi jak można spalić końcówke w 4 Ohmowym radiu podłączając 4 Ohm głośnik ?
revers
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 02:11
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Postprzez oizo » 3 paź 2009, o 17:24

mozna np grajac za glosno ze znieksztalceniami
oizo
 

Postprzez Pascal » 3 paź 2009, o 17:42

revers napisał(a):Kolego Pascal prosze wytłumacz mi jak można spalić końcówke w 4 Ohmowym radiu podłączając 4 Ohm głośnik ?


Sub wymaga mocy której Twoje i każde inne radio nie posiada :wink: I nie zadawaj czasem pytań typu radio ma wyjście SUB...bo odpowiadam odrazu jest to regulacja tonow...do suba konieczny jest wzmacniacz :cisza: Poza tym radio będzie się nagrzewać a jak pogłosisz bardziej i tak będziesz słuchał cały czas to końcówka upalona :-D
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez revers » 4 paź 2009, o 22:43

Pascal napisał(a):
revers napisał(a):Kolego Pascal prosze wytłumacz mi jak można spalić końcówke w 4 Ohmowym radiu podłączając 4 Ohm głośnik ?


Sub wymaga mocy której Twoje i każde inne radio nie posiada :wink: I nie zadawaj czasem pytań typu radio ma wyjście SUB...bo odpowiadam odrazu jest to regulacja tonow...do suba konieczny jest wzmacniacz :cisza: Poza tym radio będzie się nagrzewać a jak pogłosisz bardziej i tak będziesz słuchał cały czas to końcówka upalona :-D



Dziękuje za odpowiedz, chodź nie tyczyła się ona bezpośrednio mojego pytania szczegółowa odpowiedz otrzymałem od znajomego akustyka.
revers
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2 sty 2008, o 02:11
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Postprzez Tomuś » 9 paź 2009, o 21:43

No i nadszedł czas na montaż wzmaka :-) i mam dylemat, trochę na ten temat czytałem wiem ze masa musi być dobrze podpięta (mieć dobry styk ) i z tąd moje pytanie, gdzie najlepiej przykręcić mase w golfie porucz bezpośredniego połączenia z minusem z aku lub zapalniczki samochodowej :?:
Avatar użytkownika
Tomuś
Badacz tematu
 
Posty: 207
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 16:38
Lokalizacja: Jastrzębia

Postprzez swatu » 10 paź 2009, o 09:08

najlepiej gdzeis do karoserii,ja np. mam podpieta pod tylnim siedzeniem ,nie dostaje sie tam wilgosc i jest czysto,wystarczy oczyscic z lakieru któras srube i do niej przykrecic kabel minusowy(masa).
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Tomuś » 10 paź 2009, o 20:23

swatu napisał(a):najlepiej gdzeis do karoserii,ja np. mam podpieta pod tylnim siedzeniem ,nie dostaje sie tam wilgosc i jest czysto,wystarczy oczyscic z lakieru któras srube i do niej przykrecic kabel minusowy(masa).

No dzięki tak też planowałem i tak zrobie :-P
Avatar użytkownika
Tomuś
Badacz tematu
 
Posty: 207
Dołączył(a): 31 sie 2008, o 16:38
Lokalizacja: Jastrzębia

Postprzez slavwek.ie » 11 paź 2009, o 11:04

Tomuś napisał(a):No dzięki tak też planowałem i tak zrobie :-P
Dobra masa jest pod kanapą tylną odkręcając mocowanie (klamry) pasów do podłogi.
Tyle, że tam jest śruba M10 więc standardowy konektor (M8) trzeba rozwiercić na M10 lub zaopatrzyć się w większy.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez swatu » 11 paź 2009, o 15:49

slavwek.ie napisał(a):Tyle, że tam jest śruba M10 więc standardowy konektor (M8) trzeba rozwiercić na M10 lub zaopatrzyć się w większy.
po co ,po co tak kombinowac :dobani:
wystarczy zedrzec z kabla wiecej izolacji ,i pod nakretke dac wieksza podkładke ,potem owinąc kabel wokól sruby i dokrecac,a dokładak spełni swoja role.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez slavwek.ie » 11 paź 2009, o 16:45

swatu napisał(a):po co ,po co tak kombinowac :dobani:
A chociażby po to, żeby kabel masowy spełniał swoje zadanie... Konektory po coś w końcu wymyślili. Taki "ulep" można sobie zastosować do wzmacniacza renomowanej marki wojskraft, który mocy ma tyle co radio samochodowe, ale jeśli budujemy coś co ma ręce i nogi, to wypadało by to zrobić po bożemu.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Postprzez Dziku » 11 paź 2009, o 21:44

slavwek.ie święte słowa :mrgreen:
Avatar użytkownika
Dziku
Gaduła
 
Posty: 677
Dołączył(a): 23 wrz 2008, o 11:49
Lokalizacja: WPR

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości