Wymiana oleju w skrzyni biegów

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Postprzez spaceman » 1 cze 2012, o 13:23

do każdej manualnej skrzyni VW GOLF III olej 75W90 API GL-4

to nie mogłeś poprostunapisać , iświat byłby lepszy.
Golf CL 1.6 AEA 95r.
spaceman
Czytacz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 5 kwi 2012, o 11:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

 

Postprzez tapioeero » 2 cze 2012, o 20:50

trollu napisał(a):aha, czyli ASO jest świątynią i koniec? ja kupuję części w normalnych sklepach i jakoś problemów nie widzę, tylko jak się nie myśli co się kupuje to jest później problem


Autoryzowana Stacja Obsługi VW nie jest świątynią, tylko ASO VW. Olej do skrzyni biegów jest częścią eksploatacyjną, którą wymienia się raz na kilka- kilkanaście lat, do tego jest to bardzo istotny element samochodu i jego odpowiednie dobranie i jakość jest niezwykle ważne, bo w przypadku złego dobrania można zniszczyć samochód. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że olej z ASO będzie najlepszy jakościowo dla naszego golfa albo jeden z najlepszych jakie możemy kupić na rynku, a napewno zostanie on właściwie i jednoznacznie dobrany i nie będzie pomyłki. Jak mówiłem olej z ASO kosztuje tyle samo (a nawet i taniej) niż większość olei do szkrzyni spoza ASO. Więc wymień chodź jeden powód dla którego sensowne jest kupienie oleju do skrzyni biegów poza ASO VW? Jeśli ASO nie jest w naszej miejscowości to nie sądzę, że jest to właściwy powód bo wymiana oleju w skrzyni to prawie nigdy nie jest natychmiastowa potrzeba, a w przegiągu kilku miesięcy napewno będzie się w mieście gdzie jest ASO firmy VW.

Olej dla ASO produkuje prawdopodobnie niemiecka firma Pentosin, ale nie jest to napisane na opakowaniu. Ja wymieniłem kilka lat temu i skrzynia zaczęła działać lepiej i działa dobrze do dziś.
tapioeero
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 10:53
Lokalizacja: pomorskie

Postprzez trollu » 3 cze 2012, o 00:51

tak jak napisałeś, olej dla VW produkuje firma z zewnątrz więc nie widzę problemu w kupieniu tego oleju poza ASO. sęk w tym żeby dobrać odpowiedni olej a jaki olej mamy kupić można się dowiedzieć np na forum.
tapioeero napisał(a):Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że olej z ASO będzie najlepszy jakościowo dla naszego golfa

bo? bo ma znaczek VW?
pokaż mi czym się różni np cewka Beru od tej z znaczkiem Beru i VW?

ogólnie nie mam nic do ASO i jak piszesz tak jest najwygodniej. Idziesz, płacisz i tyle ale na ASO świat się nie kończy
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez lisek » 15 lis 2012, o 09:27

Witam tez szukam jaki olej wlac no i dzieki za pomoc bo znalazlem,postanwilem sie zarejestrowac i opisac moja historie,a wiec jade sobie kiedys z Mlawy tak 120kmh a tu nagle jak bym kota rozwalil no ale jade dalej czuc palony olej staje patrze leci na ziemie,po rozebraniu okazalo sie ze to w skrzyni biegow wyskoczyl bolec mechanizmu roznicowego i wyrwal bok skrzyni,no to rozbieram skrzynie(nie mam juz nic do stracenia) wbrew pozorom to proste jak budowa cepa odkrecamy wyskie do okola pozniej odkrecamy dekiel biegu 5 sciagamy wszystkie tryby 5 biegu maja zostac tylko 2 gole walki a nastepnie doslowie 4 srubki i mamy rozebrana skrzynie,koszty naprawy to spawanie skrzyni i bolca mechanizmu roznicowego 30zl,olej jakies 80zl czyli 110zl roboty nie licze bo swoja,a przy okazji mam zapawany ten felerny bolec ktory jak wiemy dosc czesto wypada i robi takie zniszczenia,troche w tym opisie balaganu ale jak ktos bedzie potrzebowal pomocy to pisac smialo.Pozdrawiam.
Wtryski AFN,ecu 16bit z passat b4,najdluzsza skrzynia ASD,wolna odma,egr off,kat wybity.
lisek
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 09:09
Lokalizacja: strzegowo

Postprzez rafal8726 » 26 lis 2012, o 22:16

Witam chciałbym dolac do skrzyni biegów olej ale nie widze wlewu podpowie ktos mi? i przy okazji bardzo ciezko wchodzi pierwszy bieg :-( pozdrawiam
rafal8726
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 21:47
Lokalizacja: Cieszków

Postprzez trollu » 26 lis 2012, o 23:37

Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez lisek » 27 lis 2012, o 15:49

1 bieg ciezko wchodzi bo ci sie wybierak rozreg albo jedno ciegno wybietaka popraw,a srube wlewy oleju najlepiej odkecic szpilka z kola wkladasz w ta duza srube szpilke i zakladasz plaska 17 idzie jak ta lala testowalem kilka razy
Wtryski AFN,ecu 16bit z passat b4,najdluzsza skrzynia ASD,wolna odma,egr off,kat wybity.
lisek
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 lis 2012, o 09:09
Lokalizacja: strzegowo

Olej do skrzyni

Postprzez vega25 » 18 lut 2013, o 22:39

Witajcie Golfiarze ;) Mam kolejne pytanie, bo chcialbym sie dowiedzieć jaki olej idzie do skrzyni biegów manualnej w moim Golfie 2.0 16V oznaczenie silnika ABF! Czy moze być 80 W90? Jeśli ktoś ma informacje w tym temacie to proszę pisać :) No i gdzie jest wlew oleju w tej skrzyni a gdzie korek do wylewu? Bo jeszcze tego nie ogarnalem :)
vega25
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 sty 2013, o 14:11
Lokalizacja: Niemce

Postprzez trollu » 19 lut 2013, o 00:04

Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez kaboomkaboom » 19 lut 2013, o 18:35

Witam, troche przeczytałem ten temat ale nadal mam pytanie, chce wymienic olej tylko mam pytanmie czy moze byc pólsyntetyk 75w90 gl-4/5 nazwy nie pamietam.

Z góry dzieki
kaboomkaboom
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 18:33
Lokalizacja: wiem

Postprzez remzo » 19 lut 2013, o 18:50

Syntetyk najlepiej
Avatar użytkownika
remzo
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 23 mar 2011, o 13:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kaboomkaboom » 19 lut 2013, o 18:53

Ale oto chodzi ze mam okazje to tanio kupic i nie wiem czy spełni swoje zadanie w 100% i nie wime czy brac?
kaboomkaboom
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 18:33
Lokalizacja: wiem

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości