Problemy ze wstecznym

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Postprzez ted3 » 28 cze 2007, o 11:11

nawet przy szybszej jeżdzie wpakujesz jedynkę. wrzucasz na luz dajesz mu gazu i bieg wchodzi,nie polecam bo można urwać sprzęgło.Jeżeli sprzęgło jest ok. to może też by winny drążek zmiany biegów.jak i to gra to już tylko zostaje ta skrzy nia.
ted3
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 10:57
Lokalizacja: wielkoplska

 

Postprzez TOMMy » 28 cze 2007, o 19:52

ted3 napisał(a):awet przy szybszej jeżdzie wpakujesz jedynkę.



Na chamca zrobisz wszystko... Ja jak jade za szybko to nie mogę wrzucić 1, bo czuje blok...
TOMMy
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:30
Lokalizacja: SY

Postprzez ted3 » 29 cze 2007, o 07:24

mamy tu nast. problem,nie wchodzi bieg.Jeżeli srzęgło,mechanizm zmiany biegów są sprawne to felerna jest skrzynia biegów.Każdy mechanik to potwierdzi.
ted3
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 10:57
Lokalizacja: wielkoplska

Postprzez Tiiger » 9 lip 2007, o 21:24

sorki za zwłokę w odpowiedzi ale nie było mnie w kraju :P...dzięki wszystkim za pomoc...jednak wciąż nie wiem czemu wsteczny raz wchodzi mi perfekcyjnie a raz zgrzyta :/... pozdrówka
Tiiger
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 7 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez TOMMy » 9 lip 2007, o 22:29

Tiiger napisał(a):nie wiem czemu wsteczny raz wchodzi mi perfekcyjnie a raz zgrzyta :/ ... pozdrówka



Mój kumpel też tak ma i jest wszystko ok!

Po prostu są to dosyć inny przełożenia niż 1, 2, 3 itp. Nie masz się czym martwić! Przewrażliwiony jesteś :p
TOMMy
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:30
Lokalizacja: SY

zgrzytanie przy wrzucaniu wstecznego

Postprzez Taiszo » 7 sie 2007, o 12:01

Witam
Muszę przyznać że mam ten sam problem co ty - przy wrzucaniu wstecznego w 75% przepadków (oczywiście autko stoi i sprzęgło wciśnięte jest na max.) również zdaża mi sie takie zgrzytanie, nie wiem co jest grane bo wszystkie inne biegi wchodzą bez najmniejszego problemu.
czy moze być to wina sprzęgła?
niestety napinacz sprzęgła mam automatyczny wiec nie podciągne sobie go bardziej a łapie mi juz na samej górze.
Taiszo
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 10 cze 2007, o 08:39
Lokalizacja: ruda śląska

Postprzez cinas » 10 sie 2007, o 16:25

widzę że nie jestem sam :) mam ten sam problem. Kupiłem swoją golfinkę 2 tyg temu, przed kupnem koleś, który mi sprzedał mówił że nie dawno wymieniał kompletne sprzęgło bo tamte się skończyło. No myślałem że mi kit wciskał ale mam nawet papiery od mechanika na tą naprawę. Jenak często przy wrzucaniu wstecznego jest zgrzyt!
Podczas jazdy przy wciśnietym pedale sprzęgłą też słychać odgłos jakby jakieś metalowe tarcze lekko tarły o siebie Myślę, że to wina źle złożonego sprzęgła albo jakieś zabezpieczenie ociera czy coś. Jak myślicie?
Avatar użytkownika
cinas
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Sztum

Postprzez ted3 » 12 sie 2007, o 13:35

Jak wciśnieniesz sprzęgło w czasie jazdy i słychać tarcie to może być wina łożyska oporowego. Nie masz pewności że przy wymianie sprzęgła to łożysko zostało wymienione.
ted3
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 10:57
Lokalizacja: wielkoplska

Postprzez lukas1107 » 17 sie 2007, o 07:47

weż sobie troche smaru i posmaruj tam gdzie trzeba tzn .dzwignij pokrowiec z gałki i daj tam smaru i oczywiście nie zapomnij posmarować pod maską ja tak miałem i podziałało pozdro
lukas1107
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 14 sie 2007, o 09:07
Lokalizacja: pszczyna

Postprzez karlito » 22 sie 2007, o 08:53

wybaczcie mi koledzy, ale troszeczke jestem podlamany. proponuje uruchomic spoty w celu opowiadania i rozwiazywania wspolnie problemow, zgadywanie co moze byc nie tak czesto zupelnie mija sie z prawda.
odnoscie tematu tez mam problem ze wstekiem, tyle ze jak juz jade do tylu to mi normalnie napierda**. swoja usterke widze w docisku sprzegla, jakas sprezyna mogla puscic bo sam mechanizm odsprzegla zawodowo:) jutro rozbieram trupa i wymienie wszystko co nie bedzie gralo. postaram sie dowiedziec o co biega z tym wstekiem.
Avatar użytkownika
karlito
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 22:38
Lokalizacja: sie biora dzieci

Postprzez Xywerius » 23 sie 2007, o 22:17

Hey wszystkim! Mam ten problem co i Wy przyjaciele. Ja robie tak że: jeśli niechce żeby zgrzytało to najpierw włączam 1 ( zatrzymuje wtedy tarcze) i potem wsteczny. Niema prawa zgrzytać. Pozdro. :-) :-)
Xywerius
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10 sie 2007, o 17:53
Lokalizacja: z Polski

Postprzez Sky » 3 wrz 2007, o 21:08

zanim wrzucicie wsteczny sprawdzcie czy obroty nie wynosza powyzej 500. u mnie tez czasami jest zgrzyt ale tylko wtedy gdy chce szybciej zmienic bieg na wsteczny. gdy obroty spadna do minimum zgrzytu nie ma :)
Sky
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3 wrz 2007, o 20:12
Lokalizacja: Suwałki

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości