Awaria sprzegła, pedał wpadł w podłogę

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Awaria sprzegła, pedał wpadł w podłogę

Postprzez darkmen21 » 30 lis 2010, o 15:41

Wczoraj wpadł mi pedał sprzęgła w podłogę, myślałem, że to poszło mi zabezpieczenie linki sprzęgła, ale okzało się że jest całe i zdrowe, próbowąłem ciągnąć linkę żeby zobaczyć czy się nie przerwała,ale nie wychodzila z pancerza,samoregulator udało mi sie bez problemu zpiąć, łapa na skrzyni biegów do którego wchodzi linka odbija prawidłowo, ale wydaje mi się, że zbyt daleko sie przesuwa do góry(dalej niż wczesniej gdy wymieniałem kiedyś zabezpieczenie linki). Nie mam pojęcia co to może być, proszę o pomoc, bo nie mam nawet jak dostać się do mechanika.
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Awaria sprzegła, pedał wpadł w podłogę

 

Postprzez prezesik » 1 gru 2010, o 00:42

Napewno końcówka linki spadła z pedału. Dostęp trudny, ale dary radę założyć ją na pedał. Na końcu linki jest taki poprzeczny bolec, który wpada w rowek w pedale, linka wtedy przechodzi przez nacięcie od góry pedału. Mi kiedyś pęknęła linka na skrzyżowaniu w Łodzi i musiałem zakładać nową na chodniku.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez darkmen21 » 1 gru 2010, o 10:43

prezesik25 napisał(a):Mi kiedyś pęknęła linka na skrzyżowaniu w Łodzi i musiałem zakładać nową na chodniku.
o cholender, to miałes jazde :kwasny:

Teraz to juz nie zobacze-auto na warsztacie moze zajmą się nim w tym tygdniu to dam cynk co sie stało,ale to co piszesz mogłoby być prawdopodobne.
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Postprzez SotoM » 3 gru 2010, o 19:05

darkmen21, musiał bys zdjac dekiel na koncu skrzyni i sprawdzic czy tam jest wszystko tzn czy widełki sa całe i czy łozysko jest ok. jesli tam wszystko jesat dobrze - skrzynia do zdjecia i do wymiany sprzegło.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez darkmen21 » 6 gru 2010, o 09:36

SotoM napisał(a):darkmen21, jesli tam wszystko jesat dobrze - skrzynia do zdjecia i do wymiany sprzegło.


Miałeś niestety rację, dzwonił w sobote do mnie mechanik, mówi że całe sprzęgło do wymiany :cry: a już się cieszyłem z bezawaryjnej jazdy :kwasny:
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Postprzez prezesik » 6 gru 2010, o 18:16

darkmen21 napisał(a):a już się cieszyłem z bezawaryjnej jazdy :kwasny:

nigdy nie chwal dnia przed zachodem słońca ;-)
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez darkmen21 » 6 gru 2010, o 20:10

prezesik25 napisał(a):nigdy nie chwal dnia przed zachodem słońca ;-)
to jeszcze nic,, dzisiaj odebralem telefon i mechanik mi mowi ze posypało sie takze cos ze skrzynią jakiś wysprzeglik i nie wiadomo czy da sie to wymienic czy nie bedzie calej skrzyni kupic :cry: ciekawe ile mnie to wszystko szarpnie :kwasny:
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Postprzez pablomed » 6 gru 2010, o 22:39

darkmen21, miałbym dla ciebie propozycję: zabieraj auto od tego mechanika powiedz że nie masz kasy na naprawę. Winne za taki objaw mogą być dwie rzeczy - w sprzęgle przedziurawiona przez popychacz tarcza wysprzęglająca to najmniejsze kółko po prawej
http://images40.fotosik.pl/377/77db103c9b4db086med.jpg
- wówczas nawet nie byłaby konieczna wymiana całego sprzęgła tylko tej blaszanej tarczy choć zwykle przy okazji zmienia się całe sprzęgło.
Albo w skrzyni - pod deklem z tyłu pęka takie coś nr 6 na wałku od dźwigni linki 5
http://g.imagehost.org/0467/1_3.jpg
co naciska na popychacz jak wciskasz sprzęgło. Albo to albo to a nie dwie rzeczy na raz. Można to tą dźwignie naprawić zdaje się nawet bez wyjęcia skrzyni, i nie za taką kasę. Typowo w 1.8 wysprzęglika niema jest w dieslach.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez SYLWEEQ79 » 7 gru 2010, o 00:25

darkmen21, jak coś to mam jakies graty do skrzyni po swojej mk2
Avatar użytkownika
SYLWEEQ79
Members
 
Posty: 596
Dołączył(a): 29 mar 2009, o 22:29
Lokalizacja: PŁOCK / OLSZTYN

Postprzez darkmen21 » 7 gru 2010, o 08:30

pablomed napisał(a):Typowo w 1.8 wysprzęglika niema jest w dieslach.
wiesz co tu to może ja się pomyliłem, bo jak mi to mówił to się rzejołem tym wszystkim :kwasny:

pablomed napisał(a):pod deklem z tyłu pęka takie coś nr 6 na wałku od dźwigni linki 5
pewnie o to mu chodziło, to można osobno kupić, czy trzeba brać z używki??bo jak się weźmie z używki, to zawsze jest ryzyko że znów pójdzie w najbliższym czasie :kwasny:

pablomed napisał(a):darkmen21, miałbym dla ciebie propozycję: zabieraj auto od tego mechanika powiedz że nie masz kasy na naprawę.

no teraz to już nie da rady raczej, bo to jest taki znajomy mechanik, a poza tym, on juz kupił te sprzegło i linkę sprzęgła i sciągał tę skrzynię :-/ Generalnie musiałem gdzieś auto scholować bo mi potrzebne do używania jest i dlatego pojechał tam, bo najdogodniejsze do scholowania w snieżycy :-( tak to by poleciał do innego znajomego, który jeszcze mnie nie zawiódł,ale z nim się trzeba umawiać, bo nie ma miejsca przed warsztatem i kupa :-(

pablomed, Bardzo dziękuje za zainteresowanie

SYLWEEQ79, jak będe dzisiaj z nim gadal to zapytam co się sypło i się odezwę, no i oczywiście dziękówka :ok:
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Postprzez LAPI » 28 sty 2011, o 01:03

witam panowie mi dzisiaj tez padło sprzęgło linka cala po naciśnięciu pedału łapa na skrzyni się podnosi chodzi leciutko ale nie wysprzegla skrzyni. to jak czytałem wyżej sprawdzić to z oznaczeniem nr.6 można to dokupić w sklepie jako nowa cześć. pozdrawiam
Avatar użytkownika
LAPI
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 5 sty 2009, o 01:04
Lokalizacja: Świebodzice

Postprzez SotoM » 28 sty 2011, o 23:21

w zwykłym sklepie nie bardzo kupisz czesci do skrzyni- tylko ASO,szrot lub net.
ale ja stawiam na lezace sprzegło u ciebie.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Następna strona

- - - www.meskasprawa.com



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości