Awaria sprzegła, pedał wpadł w podłogę

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Postprzez darkmen21 » 15 mar 2011, o 23:10

SotoM napisał(a):kawałek odlewu... z 30zł moze bedzie kosztowac...
jak dobrze pamietam mi koles jak to wymianial twierdzil że to male gównienko kosztowało około 90zł, też się dziwił
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

 

Postprzez killah » 15 mar 2011, o 23:17

już mam od kolegi z forum po chrześcijańskiej cenie :D dowiem się tylko mechaniora czy tylko to i golf wróci do życia :super:

Obrazek
Ostatnio edytowano 15 mar 2011, o 23:31 przez killah, łącznie edytowano 1 raz
killah
 

Postprzez darkmen21 » 15 mar 2011, o 23:25

killah, podejrzewam że tylko to :ok:
Avatar użytkownika
darkmen21
Members
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 16 lis 2008, o 11:35
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Postprzez killah » 22 mar 2011, o 22:25

darkmen21 napisał(a):killah, podejrzewam że tylko to :ok:


zgadza się

tylko to. część wymieniona - auto na chodzie. Pękł tylko ten cyngiel.
killah
 

replay

Postprzez kobasek » 3 kwi 2011, o 19:47

mam podobny problem,dzis po wielu trudach wyjolem cala skrzynie z obudowa sprzegla..
1 co padlo to to lozyszko za boczna pokrywa skrzyni tam gdzie dociska lapa, kupile nowe poskrecalem i nic ;p
a dzis zobaczylem ze ten trzpien wyciskajacy jest tak spilowant, przebil sie przez ta blaszke,tarcze dociskajaca ze sie spilowal caly i najwidoczniej dobbrze niedociskalo, jak bede mial wolny czas to wymienam sprzeglo bo juz raczej sie nieoplaca tej blaszki a za miecha moze padnie sprzeglo calkiem... poczekamy zobaczymy....

tylko teraz pytanie jakiej firmy sprzeglo polecacie w takiej cenie dosyc przystepnej ;p
kobasek
Czytacz
 
Posty: 56
Dołączył(a): 24 paź 2010, o 13:48
Lokalizacja: from hell

Postprzez Pajączka » 16 lut 2013, o 12:00

Cześć Chłopaki !
Przeczytałam już w sumie cały wątek z zapadniętym sprzęgłem ale u mnie jest nieco inna sprawa. Wymieniałam całą tarczę na nową LUK'a i linkę w sumie z 2 miechy temu. Docisk został stary (mówili, że jest w b. dobry stanie).
Dziś chciałam wysprzęglić na światłach no i bach - pedał w podłoge i lata luźno :) na szczęście wiele miłych panów pomogło mi zepchnąć mojego czarnuszka na bok no ale teraz mam dylemat. Mieszkam teraz we Wrocławiu i nie chce żeby mnie jakiś mechanik naciągnął na wymianę całego sprzęgła. Polecicie co warto zrobić, sprawdzić, gdzie zajrzeć?
Fakt, że troszke olałam objaw wcześniejszy -> sprzęgło czasami nie odbijało do końca i był taki typowy dźwięk "brzdęęęęęk". Czy to może być wina sprężyny? ... czy mam szkować sporo kasiorki? ;)

Z góry dziękuję za szyką odpowiedź.

Pozdro :)
Avatar użytkownika
Pajączka
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 maja 2012, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław [Dzierżoniów]

Postprzez trollu » 16 lut 2013, o 12:29

ciężko powiedzieć, trzeba zrzucić skrzynie i zobaczyć co się rozsypało. wg mnie sam sobie problemu narobiłeś wymieniając tylko tarczę. prawda jest taka że sprzęgło wymienia sie tylko kompletne, masz wtedy pewność i spokój.
Jeżeli by się okazało że docisk się rozsypał czy coś to będziesz musiał kombinować, musisz mieć nadzieję że tarcza nie dostała bo inaczej niemal nowa tarcza tylko w kosz będzie się nadawać.
linka cała? próbowałeś ręką podnieść łapę sprzęgła?
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Pajączka » 17 lut 2013, o 15:30

trollu napisał(a):ciężko powiedzieć, trzeba zrzucić skrzynie i zobaczyć co się rozsypało. wg mnie sam sobie problemu narobiłeś wymieniając tylko tarczę. prawda jest taka że sprzęgło wymienia sie tylko kompletne, masz wtedy pewność i spokój.
Jeżeli by się okazało że docisk się rozsypał czy coś to będziesz musiał kombinować, musisz mieć nadzieję że tarcza nie dostała bo inaczej niemal nowa tarcza tylko w kosz będzie się nadawać.
linka cała? próbowałeś ręką podnieść łapę sprzęgła?


Spoko, jestem dziewczyną ;) owszem sugerowałam wymianę całego ale stwierdzili, że na prawdę nie ma sensu. A mechaników w mieście rodzinnym mam zaufanych od lat więc luz.

Dziś patrzyłam pod klapę pod kierownicą i w sumie sprężyna jest, linka też jest.. Kicha. Natomiast w miejscy gdzie linka przechodzi przez takie hmm "oczko" prostopadle do podłoża i na końcu, przy łapie (o ile dobrze mówię) linka sobie wisi... nie ma nawet o co jej zaczepić... Fotka http://imageshack.us/photo/my-images/824/linkat.jpg/

Ale nawet w momencie, gdy prowizorycznie zaczepiłam linkę o te łapę to i tak sprzęgło chodzi, linkę ciągnie, tę łapę podnosi, ale biegów ni hu hu. Pedał dalej sobie lata jak chce ;) ... Pedał po prostu nie odbija kompletnie.

Może chłopaki macie jakieś namiary na dobrego mechanika we Wrocławiu, który jest w miarę zaufany?

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Pajączka
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 maja 2012, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław [Dzierżoniów]

Postprzez trollu » 17 lut 2013, o 19:20

Pajączka napisał(a):Spoko, jestem dziewczyną

ups, sry nie zwróciłem uwagi :oops:
jeżeli tam, gdzie zaznaczyłaś na zdjęciu nic nie ma to poszło zabezpieczenie linki. tak czy inaczej ja bym targał skrzynie
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Pajączka » 18 lut 2013, o 10:14

trollu napisał(a): tak czy inaczej ja bym targał skrzynie


A czemu aż tak drastycznie? :) jest opcja, ze po założeniu zabezpieczenia linki będzie wszystko ok, czy raczej mało prawdopodobne? ;)

Dzięki w ogóle za odpowiedź ;)
Avatar użytkownika
Pajączka
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 maja 2012, o 12:21
Lokalizacja: Wrocław [Dzierżoniów]

Postprzez trollu » 18 lut 2013, o 13:00

Opcja taka jest tylko teraz sprawa dlaczego puscilo zabezpieczenie linki.jak ze starosci to ok, nie powinno byc problemow. U mnie jak zerwalo linke, pozniej zabezpieczenie a na koncu wylamalo zabek na walku w deklu to dopiero wyszlo ze to wina sprzegla bo stwarzalo taki opor przy pracy ze padaly kolejne najslabsze elementy ukladu a pod noga nie czuc. Nie wiem tez ocb z tym wieszaniem sie sprzegla ale na pewno to nie wina zabezpieczenia linki. Kup narazie to zabezpieczenie, topran cos kolo 25 zl z tego co pamietam
Sry za pisownie ale z tel klepie
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Maciuś » 18 lut 2013, o 13:16

Napisz do Hanssa z Głowna (na forum poszukaj, sprzedaję części) wyślę Ci tą blaszkę, założysz i auto będzie dalej śmigać. U mnie padło już 2 razy w przeciągu 15tyś km ta banalna blaszka, od tego momentu wożę zapasową :D
Jeżeli linka i wszystko pozostałe jest całe, nic więcej na pewno się nie zepsuło. Pozdro
Avatar użytkownika
Maciuś
Badacz tematu
 
Posty: 209
Dołączył(a): 30 lip 2010, o 20:07
Lokalizacja: ldz

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron