[ZIMA ] Zamarznięte zamki

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Problem z zamkami w zimie

Postprzez thomas » 30 paź 2007, o 14:26

Mam problem z centralnym zamkiem w zimie tzn.jak tylko zacznaja sie wieksze mrozy to chyta mi zamki a mianowice jedno z dzwi sie otwiera a troje juz nie.Jak wiecie idzie zima!!Auto mam pod dachem ale nie w garazu Pomózcie jak sobie poradzic z tym problemem?Kazda popmysł mnie uratuje. :roll:
piekorz
thomas
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 wrz 2007, o 17:55
Lokalizacja: Czechowice

Problem z zamkami w zimie

 

Postprzez robson » 1 lis 2007, o 19:52

prysnij jakims preparatem co wypiera wode np.WD-40 pomaga ,ale na krotko poniewarz z zew. srodek zle wnika . najlepiej rozebrac boczek i od srotka prysnac smarem silikonowym zamek.
Pozdro.
robson
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 12:49
Lokalizacja: sulików

Postprzez Kryst88 » 12 lis 2007, o 10:18

miałem to samo, ale wymieniłem zamek centralny z pneumatycznego na elektryczni z siłownikami 6kg, i nie ma żadnego problemu hehe, ale myśle, że pomysł kolegi jest dobry żeby rozebrać drzwi i sprryskać WD-40.Pozdrawiam
Kryst88
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 08:38
Lokalizacja: Żory

Problem z centralnym zamkiem mróz;/

Postprzez pablo_lebork » 5 sty 2009, o 18:19

Witam mam problem jak w temacie dzisiaj rano wiadomo mroz ;/ ogromny ale jakos trzeba autko otworzyc mam centralny bez pilota otwieram z kluczyka ... gdy przekrecilem 1 raz kluczyk podniosl sie rygiel tylko od drzwi kierowcy ... reszta nawet nie zareagowala nie slyszalem zeby pompa od centralnego pracowala ... probowalem odmrozic drzwi na rozne sposoby i nic nie dawalo nie wiem czy centralny ma znaczenie przy drzwiach od kierowcy balem sie szarpac zeby nie urwac klamki lalem w uszczelki nawet alkochol zeby roztopic ... sprawdzalem przez szybe na liczniku elektroniczne zegary dzialaly prad jest ... moje pytanie jest nastepujace ... Czy istnieje mozliwosc ze silowniki zostaly zamrozone dlatego nic nie rewaguje czy po poprawie temperatury wszystko sie unormuje ? ... jezeli wyladowal sie akumulator jak otworzyc samochod bez wybijania szyby ;/ prosze bardzo o rady i bardzo z gory dziekuje i jescze jedna sprawa teraz czy krece na zamkniecie kluczykiem czy na otwarcie nic sie nie dzieje ;/ czy to wszystko zamarzlo czy cos sie spierdzielilo ;/ jescze raz dzieki za wypowiedzi
pablo_lebork
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 12:48
Lokalizacja: Lębok
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez K@mil » 5 sty 2009, o 18:27

pablo_lebork napisał(a):Czy istnieje mozliwosc ze silowniki zostaly zamrozone dlatego nic nie rewaguje czy po poprawie temperatury wszystko sie unormuje ?


Tak to możliwe mam tak samo hehe ;) dzis otworzyl mi sie tylko pasazera hehe :D mróz robi swoje kolego...

pablo_lebork napisał(a):jezeli wyladowal sie akumulator jak otworzyc samochod bez wybijania szyby


he nic nie zrobisz, przymarzly pewnie uszczelki do drzwi, nie odpusci juz tak latwo... a zamek tez bedzie bardzo ciezko :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez !diot » 5 sty 2009, o 18:29

Dokładnie, mi też się otworzyły po stronie pasażera - przeskoczyłem na prawo, pojechałem tak gdzie chciałem i jak w samochodzie się cieplej zrobiło to drzwi kierowcy puściły;]
Mój białasek czekający na mody...

I szkoda tylko, że w noc kwietniową,
Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos,
A tylko jeden Gagarin
Avatar użytkownika
!diot
Badacz tematu
 
Posty: 176
Dołączył(a): 25 sie 2008, o 05:18
Lokalizacja: Toruń

Postprzez robercik » 7 sty 2009, o 12:12

jak chcesz nie miec takich problemow w mroz,to zmien samochod bo w golfach 3 tak jest niestety
robercik
Badacz tematu
 
Posty: 313
Dołączył(a): 23 sie 2008, o 19:06
Lokalizacja: łuków

Postprzez rafik » 7 sty 2009, o 23:20

Miałem takie same problemy zeszłej zimy i na wiosne zrobilem tak...rozebralem centralny zamek od kierowcy umyłem benzyną ekstrakcyjną nasmarowalem wazeliną techniczną i teraz mam spokój..a co do otwierania drzwi kluczem to ostrożnie bo można zlamać piórko pomiędzy wkładką zamka a centralnym i za chiny nie otworzysz drzwi...
rafik
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 22 mar 2007, o 00:34
Lokalizacja: szubin

Postprzez pablo_lebork » 8 sty 2009, o 00:52

NO ze tak powiem nie bylo latwo okazalo sie ze akumulator zdechł i to konkretnie dostal w dupe przez 2 dni na 22 stopniowym mrozie centralny na resztce pradu pchnol mi rygielek do polowy od drzwi ;/ od bagaznika kluczyk nie pasowal .... do tego wtyczka w drzwiach od centralnego odpadla nie mam pojecia jakim cudem sie odlaczyla ... niestetty musialem dostac sie tajemniczym zlodziejskim sposobem do samochodu ;/ na zszczescie nie zbyt drastycznym tylko klamka ucierpiala od strony pasazera na przyszlosc NIE POLEWAJCIE DRZWI WODA ... zrobilem ta glupote i mialem .. eh Denaturat dobrze odmraza Teraz posmarowalem sylikonem uszczelki i zakonserowalem zamki WD40 wydaje sie wszystko jak narazie byc wporzadku i jak ktos ma slaby aku i tak samo uzaleznienie od centralnego wszystkiego niech wyposazy sie w zapasowy wyjmie go na noc albo kupi nowy :) POZDRO I DZIEKI ZA PODPOWIEDZI ;-)
pablo_lebork
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 paź 2008, o 12:48
Lokalizacja: Lębok
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez kruchy_ » 8 sty 2009, o 03:13

da sie wejsc przez bagaznik ;D kluczyk ma 3 polozenia trzecie bez udzualu centralki. przekonalem sie sam
Avatar użytkownika
kruchy_
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 25 wrz 2008, o 23:01
Lokalizacja: Lublin

Postprzez morsdicti » 8 sty 2009, o 12:56

Tak tylko, że tak jak kolega wspomniał kluczyk do bagażnika nie pasuje :) U mnie jest tak, że nie pasuje do drzwi od pasażera ..... natomiast zapasowy pasuje do pasażera a nie pasuej do kierowcy :) ja też nie otwieram z pilota teraz w mrozy auta bo i tak się nie otworzy ... znaczy otowrzy ale za sekundę zamknie .... siłownik nie radzi sobie z takim mrozem ... otwieram z kluczyka i jak na razie się otwiera .... wszystkie się otwierają poza bagażnikiem bo tam padł siłownik a pasażera drzwi to już od dobrych 2 tygodni sie nie chcą otworzyć ..... silikony nie pomagają w golfie 3 :) bo tu nie uszczelki a zamki marzną ... tak jak ktoś napisał - żeby pozbyć się problemu trzeba sprzedać golfa :)
morsdicti
Members
 
Posty: 625
Dołączył(a): 1 lis 2008, o 23:55
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez mani51 » 8 sty 2009, o 13:47

przesadzacie chłopaki, ja przy -25 podszedłem do golfika naciskam przycisk na pilocie - cisza no to z sercem na ramieniu kluczyk w zamek i delikatnie otwieram, prawie żadnego oporu i cudowny dźwięk pompki - wszystkie drzwi otwarte :-D ...temperatura się podniosła to i z pilota działa więc wcale nie trzeba się golfika pozbywać tylko zadbać o zamki przed zimą - coć powiem szczerze że ja przy swoich nic jeszcze nie robiłem odkąd kupiłem samochód :-> ....a co do bagażnika to już zupełnie inna bajka bo nie mogę wcisnąć żeby otworzyć ale to zamarzło na wierzchu - z resztą od czego jest składana kanapa :lol:
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Następna strona

- - - sprezyna talerzowa



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron