Zawód kierowca

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Zawód kierowca

Postprzez Servo » 20 lut 2013, o 18:24

Zawodowy kierowca, co sądzicie o tym zawodzie? Myślałem o tym, by spróbować zarobić za fajerą TIR-a. Mam namiary do firmy transportowej Fracht może ktoś zna tę firmę.Jeździł ktoś na TIR-ach z forum?
Servo
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 20:08
Lokalizacja: Toruń

Zawód kierowca

 

Postprzez bioly21 » 20 lut 2013, o 18:32

ja tirem nie jeżdżę a też pracuje jako kierowca w transporcie krajowym , co konkretnie chciałbyś wiedzieć ??
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez Servo » 20 lut 2013, o 18:58

Tak ogólnie, co z mandatami, szef zwraca, czy jadąc przez Rumunię załatwiasz się przez okno bo strach wysiąść, a Ruscy to równi kuple, czy 5 tys na czysto to norma...i takie tam, tak na luzie :-)
Servo
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 20:08
Lokalizacja: Toruń

Postprzez bioly21 » 20 lut 2013, o 22:11

wujka mam ktory jezdzi na tirze, zarobki moze i z 5 tysiecy ale 3tygodnie w miesiacu go w domu nie ma wiec jak nie masz rodziny to jak najbardziej , ja jezdze sobie golfikiem i tylko po polsce wiec nie wiem jak u ruskich :) za mandaty mi nie zwracaja kasy, na paliwo miesieczne bonifikaty dostaje ale tylko i wylacznie dlatego ze poruszam sie swoim wozem a nie sluzbowym , na czym wychodze bardzo dobrze bo nigdy mi normy nie spali zawsze ponizej :D

na zarobki tez nie narzekam da sie utrzymac wynajmowane mieszkanie i 2 osoby tylko z mojej pensji :) jeżdżąc po polsce mozna spotkac tirowcow ktorzy pomoga we wszystkim ale tez takich ktorzy by cie najchetniej do rowu zepchali.

jak bedziesz chcial to moge sie wujka jak wroci z trasy i jak bede w rodzinnych stronach zapytac jak to tam jest na tirach bo z tego co pamietam to on od zawsze jezdzil tymi tirami hehe
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez Servo » 20 lut 2013, o 23:33

Pewnie jako przedstawiciel pracujesz?
Servo
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 20:08
Lokalizacja: Toruń

Postprzez bioly21 » 20 lut 2013, o 23:59

Servo napisał(a):Pewnie jako przedstawiciel pracujesz?


nie :) jako kurier i dostawca małych paczek i papierów pewnej jednej firmy która ma swoje filie po calej polsce i bardziej im sie oplaca zatrudnic mnie niz placic kurierów hehe
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez Servo » 21 lut 2013, o 10:17

Nie wiem jaki kryzys by nie był, to transport ludzi, towaru musi istnieć.
Servo
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 20:08
Lokalizacja: Toruń

Postprzez lukasz00545 » 21 lut 2013, o 12:11

Żeby zostać kierowcą ciężarówki to trzeba trochę kasy wyłożyć. Ja na zrobienie samej kat. C+KW+badania lekarskie i psychologiczne wydałem 6 tyś. (kwalifikacja wstępna bez tego nie da się jeździć i zarabiać i ona jest najdroższa, od 3500 do 4500 zależności od szkoły w której się chce zrobić ).
Na początku marca będę robił kurs na kat. C+E no i dodatkowe 2000 trzeba wydać.
Dużo firm transportowych wymaga min. rok doświadczenia jako kierowca zawodowy ale też są takie firmy które przyjmują bez doświadczenia i robią młodym kierowcą przyuczenie.
Jeździłem z wujkiem trochę w trasy po PL no i powiem że bardzo mi się to spodobało. Teraz sam idę w jego ślady tylko zamierzam jeździć po UE.
Kolega bioly21 ma racje co do tych wyjazdów i zarobków.
np. Przyjeżdża kierowca do domu a dziecko do mamy. Mamo co to za pan?

TO są ciężarówki a nie TIRY http://pl.wikipedia.org/wiki/TIR
lukasz00545
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 wrz 2011, o 14:28
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez Servo » 21 lut 2013, o 12:25

lukasz00545 napisał(a):

TO są ciężarówki a nie TIRY http://pl.wikipedia.org/wiki/TIR


:oops: zgadza się nie fachowo, ale dopuszcza się takie okreslenie ;-)
Servo
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 20:08
Lokalizacja: Toruń

Postprzez HubertO » 21 lut 2013, o 23:47

Jeżdżąc po kraju dużo nie zarobisz. Na międzynarodówce 4-5 tyś wyciągniesz. No chyba, że byś się załapał do firmy i jazda w systemie 3 na 1 lub 4 na 1 to już kaska jest większa.
Za mandaty nie zwracają :D
Sam zrobiłem C, jeszcze C+E KW i w ślady tatusia i wujka. Ciekawy zawód, ale jak ktoś chce jeździć tylko dla kasy to długo nie pociągnie. To trzeba lubić :)
Pozdrawiam.
B- Jest C- Jest C+E- Jest KW- Jest
HubertO
Badacz tematu
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 19:19
Lokalizacja: Łomża VAG Podlasie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bioly21 » 21 lut 2013, o 23:53

HubertO napisał(a):Jeżdżąc po kraju dużo nie zarobisz. Na międzynarodówce 4-5 tyś wyciągniesz. No chyba, że byś się załapał do firmy i jazda w systemie 3 na 1 lub 4 na 1 to już kaska jest większa.
Za mandaty nie zwracają :D
Sam zrobiłem C, jeszcze C+E KW i w ślady tatusia i wujka. Ciekawy zawód, ale jak ktoś chce jeździć tylko dla kasy to długo nie pociągnie. To trzeba lubić :)
Pozdrawiam.


święte słowa , jak jezdzić nie lubisz to po roku albo nawet krótszym czasie bedzie Ci sie niedobrze robic na sama mysl ze musisz jechac w trase np 500km i to jeszcze sam
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez HubertO » 22 lut 2013, o 00:02

Typ samotnika :D
Piękne jest to, weekendy na parkingu, jazda z kraju do kraju :)
Smutne jest to, że ten zawód jest nie szanowany. Jedzie się na cb radyjku bluzgają do Ciebie, wyprzedzą osobówką zahamuje gwałtownie potem przyspieszy. Tylko dlaczego to nie mam pojęcia.
B- Jest C- Jest C+E- Jest KW- Jest
HubertO
Badacz tematu
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 19:19
Lokalizacja: Łomża VAG Podlasie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości