Nowy stary golf 3

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Nowy stary golf 3

Postprzez Stealth » 4 sty 2013, o 11:51

Witam

Mój wysłużony golf 3 (20 letni już) ma już dużo za sobą i widać to niestety po nim z zewnątrz i trochę w środku - nie mówię tylko o silniku bo na gazie jeździ kapitalnie od 2006r. ale buda jest niestety w opłakanym stanie i nie widzę sensu jej remontować bo to i tak na krótki czas będzie.
Dlatego jestem na etapie planów odnośnie kupna nowego (używanego) samochodu (czyt. zacząłem zbierać kasę na niego). Jeśli bym miał kupować droższą używkę to byłby to albo WV Jetta A5 (rocznik ok. 2007r) lub Skoda Octavia I (2002-2004). Pierwsza opcja droższa bo ok. 30 tys. trzeba wyłożyć, druga taniej wyjdzie o połowę.
Druga sprawa jest też taka, że mam duży sentyment do tego samochodu i pomyślałem, że zamiast kupować w/w samochody to kupiłbym inną trójkę, tylko ze zdrową blachą zwłaszcza i mechanicznie mniej więcej też za niewielkie pieniądze. Kilka ofert znalazłem - jedna za 2500zł druga za 3900zł i ta oferta to praktycznie kalka mojego GT Special :). Pomyślałem, że to co by mi pasowało, czyli gaz i inne bajery jak na przykład car audio itd. przełożył bym do "nowego" auta, a ten mój wysłużony przeszedł by do wieczności.
I tu moje pytanie co jest lepsze? Czy kupno innej "trójki", czy też zupełnie inne auto?
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Nowy stary golf 3

 

Postprzez palio » 4 sty 2013, o 12:01

Wiadomo jak to z 3 jest. Kupisz zdrową blachę to za rok może dłużej wraz wyjdzie na niej ruda. Nie ma co się oszukiwać blachy w 3 nie są najlepsze. Sentyment do auta zawsze zostanie i nikt nie chce się go pozbywać.

Na Twoim miejscu zmieniłbym auto, ale pozostał przy Vagu. I jedno i drugie auto jest ładne. Przemawia za mną cena auta. Myślę, że Octavia nie jest złym rozwiązaniem. Robiona jest na tej samej podłodze co golf 4. A wydaje mi się, że ceny podzespołów do niej są tańsze.

Kupiłbym Octavię I.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Stealth » 4 sty 2013, o 12:24

Jeszcze do niedawna Octavia I była moim numerem jeden w wyborze nowego auta używanego ale ostatnio doszedł kolejny model, czyli Jetta A5. Golf 4 też jest w kręgu mojego zainteresowania i plusem jaki za nim przemawia to 100% ocynk, bo właśnie w trójce to każdy wie ile tego ocynku jest.
Jeślibym miał kupować Octavie czy Golfa IV to tylko z silnikiem 1.6, 102KM no i oczywiście z kompletnym wyposażeniem. Jeśli jeszcze o pierwsze auto chodzi to żałuje okropnie, że z tą wersją silnikową nie kupi wersji Laurin & Klement. Piękne wnętrze i nie tylko. :shock:
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez palio » 4 sty 2013, o 12:47

Musisz zdecydować który bardziej Ci się podoba i czego od auta oczekujesz. Ja jakoś do mk4 nie mam przekonania. Stylistycznie nie podoba mi się.

Obrazek


Obrazek


Jeśli chodzi o stylistykę to wygrywa VW JETTA
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 4 sty 2013, o 14:26

Co do innej Trójki - jeżeli uważasz że za 2,5 czy 3 tys kupisz coś z lepszą blachą niż Twoja, to lepiej nie kupuj bo się tylko zawiedziesz. Jak chcesz Mk III z naprawdę fajną blachą i mechaniką to musisz wydać te 5tys i więcej
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Czesio207 » 4 sty 2013, o 14:40

Niema co się oszukiwać III już są wysłużone ;)
Wszystko o moim golfie --->
Mój samochód ma 160 lat i zaraz mu się urwie zawieszenie ale driftuje nim jak :cenzura:
Avatar użytkownika
Czesio207
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 04:00
Lokalizacja: Racibórz/Nędza

Postprzez Stealth » 4 sty 2013, o 15:27

No macie rację choć wrzucę dwa linki z ogłoszeń, które znalazłem:
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-gt-kl ... 41029.html
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-C27410970.html#
Mi też nie chodzi o to by auto miało jakieś wypasy czy coś tylko żeby blacha i spód był w miarę. Ale widocznie za tak niską ceną może się coś kryć choć może być i tak, że właściciel chce się pozbyć auta i tanio sprzedaje.
Co do MK4 - mój brat ostatnio kupić 1.6 16V, piękny czarny metalik. Karoseria nie miała śladów zużycia czy szpachlowania. Jedyny minus, że to goła "czwórka": ani klimy, czy elektryki w szybach. Mi jeszcze jedna opcja wpadła - sedan - czyli Bora.
Ja jednak najbardziej przekonany jestem do Octavi i Jetty.
Ale niech się jeszcze inni wypowiedzą bo im większa dyskusja tym więcej ciekawych rzeczy się dowiemy.
Palio45 ta Jetta z foty to piękna jest :shock:
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez Czesio207 » 4 sty 2013, o 15:45

Stealth napisał(a):Mi też nie chodzi o to by auto miało jakieś wypasy czy coś tylko żeby blacha i spód był w miarę. Ale widocznie za tak niską ceną może się coś kryć choć może być i tak, że właściciel chce się pozbyć auta i tanio sprzedaje.


Właśnie o to co tobie chodzi to tego na zdjęciach nie wykryjesz ;)
Wszystko o moim golfie --->
Mój samochód ma 160 lat i zaraz mu się urwie zawieszenie ale driftuje nim jak :cenzura:
Avatar użytkownika
Czesio207
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 04:00
Lokalizacja: Racibórz/Nędza

Postprzez Stealth » 4 sty 2013, o 15:50

Kwestia wyboru co będzie nie jest jeszcze ustalona dlatego właśnie ten temat założyłem. Lepiej poznać wszystkie za i przeciw i wtedy decydować.
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez Czesio207 » 4 sty 2013, o 15:52

No tak :) ale i tak większość zależy od ciebie, co ci bardziej wpada w gust :P
Wszystko o moim golfie --->
Mój samochód ma 160 lat i zaraz mu się urwie zawieszenie ale driftuje nim jak :cenzura:
Avatar użytkownika
Czesio207
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 04:00
Lokalizacja: Racibórz/Nędza

Postprzez Radi » 4 sty 2013, o 16:01

W golfie 3 blachy moze i nie sa najlepsze ale co byście chcieli te auta przeważnie mają już koło 20 lat! druga sprawa to nowe nie zawsze znaczy lepsze sam osobiście widziałęm rdze na 3 letnim turanie nie wspominając już o kilkuletnich passatach mowa o b5 i b5fl niektóre to już dziury mają
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Czesio207 » 4 sty 2013, o 16:07

Radi mk3 napisał(a):W golfie 3 blachy moze i nie sa najlepsze ale co byście chcieli te auta przeważnie mają już koło 20 lat! druga sprawa to nowe nie zawsze znaczy lepsze sam osobiście widziałęm rdze na 3 letnim turanie nie wspominając już o kilkuletnich passatach mowa o b5 i b5fl niektóre to już dziury mają


No prawda ale golfy III mają już swój wiem to lepiej wkładać do młodszego autka :) Ale jeśli ktoś jest związany z swoim golfem to bd do niego wkładać ile się da ;)
Wszystko o moim golfie --->
Mój samochód ma 160 lat i zaraz mu się urwie zawieszenie ale driftuje nim jak :cenzura:
Avatar użytkownika
Czesio207
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 1 gru 2012, o 04:00
Lokalizacja: Racibórz/Nędza

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości