Nowy stary golf 3

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez Opik » 6 sty 2013, o 00:33

Zastanawiając się nad wyborem nie zastanawiaj się nad ceną samochodu, zastanawiaj się którego swoimi funduszami najbardziej będziesz mógł zmodzić :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez Paweu » 6 sty 2013, o 01:45

Stealth napisał(a):Patrzyłem ale za Audi A4 B6 - z silnikiem 2.0, 131KM. Fajne,jedynie zawieszenie jest ponoć drogie w naprawach bo jest ze stopów lekkich i wielowachaczowe na obu osiach.


A A6/C5 cię nie zainteresowało?
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Stealth » 6 sty 2013, o 07:53

Opik napisał(a):Zastanawiając się nad wyborem nie zastanawiaj się nad ceną samochodu, zastanawiaj się którego swoimi funduszami najbardziej będziesz mógł zmodzić :D


Cena ma znaczenie drugorzędne, choć też ważna jest. Co do modzenia, to ja już z tego wyrosłem. Jedynie co bym dołożył to fajne koło. Ale to też zależy od auta.

Paweu_mk3 napisał(a):
Stealth napisał(a):Patrzyłem ale za Audi A4 B6 - z silnikiem 2.0, 131KM. Fajne,jedynie zawieszenie jest ponoć drogie w naprawach bo jest ze stopów lekkich i wielowachaczowe na obu osiach.


A A6/C5 cię nie zainteresowało?


Niestety ale nie, jakoś nie widzi mi się to auto, zwłaszcza tył. Mój kolega z pracy ma takie i od roku nie może sprzedać. Silnik bodajże 2,5 TDI. Jak już to A4 bo ładniejsza. :-P
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez marcinkazimierz » 6 sty 2013, o 10:01

mój klient ma takie audi elektronika nie zatrzymuje samochodu ale ale jest mnóstwo upierdliwym usterek a to liczniki a to czujniki no i chyba wtym wystepuje najwieksza porazka audi czyli 2,5 tdi
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Stealth » 6 sty 2013, o 10:08

Drugi z moich kolegów ma A4 B6 właśnie z silnikiem 2.5 TDI i miał wałki do wymiany bo ponoć były popękane. Mówił coś o kwocie 6 tys. za naprawę ale w to zapewne jeszcze było coś więcej wliczone. Ten silnik to porażka jak marcinkazimierz wspomina. Tak samo jak volkswagenowski 2.0 TDI z początku produkcji.
Ale mój wybór będzie tylko benzynowy także ten problem mnie ominie.
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Postprzez marcinkazimierz » 6 sty 2013, o 10:32

slowo klucz to filtr odmy i dobry olej . niestety te audi to dużo chinszczyzny
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Paweu » 6 sty 2013, o 16:07

Stealth napisał(a):Paweu_mk3 napisał/a:
Stealth napisał/a:
Patrzyłem ale za Audi A4 B6 - z silnikiem 2.0, 131KM. Fajne,jedynie zawieszenie jest ponoć drogie w naprawach bo jest ze stopów lekkich i wielowachaczowe na obu osiach.


A A6/C5 cię nie zainteresowało?


Niestety ale nie, jakoś nie widzi mi się to auto, zwłaszcza tył. Mój kolega z pracy ma takie i od roku nie może sprzedać. Silnik bodajże 2,5 TDI. Jak już to A4 bo ładniejsza.


Ja nie mówiłem o dieslu.. :-P

Benzyna tylko i wyłącznie... A jeśli chodzi o 1.8t to zdecydowanie lepiej to jedzie w A4.. ;-)

A6C5 w Sedanie wybrałbym ze względu na dużo przestrzeni wewnątrz... ogromny bagażnik ( dwa ciała zmieszczą się bez problemu no i wygodę) Cena zadbanego modelu też nie jest aż tak wysoka , no ale jeśli porównać Omawianą wcześniej Octavie II a A6 z tego samego rocznika no to cena przemawia na korzyść Skody. Części również są tańsze... Bo nadal płaci się za logo... choć silniki takie same ..oraz podobnie z elementami zawieszenia.

;-)

Edit;
A co do Jetty to w dobrym setupie też bym szarpnął... :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Stealth » 6 sty 2013, o 16:43

Pięknie wygląda w takim stanie. Ale nawet nie zbajerowana też się może podobać. Fajne felga dużo zmienia.

[ Dodano: 2013-01-10, 14:36 ]
Wybór jakiś będzie na pewno, a w szranki do zawodów staną:
Audi A4 B6
Skoda Octavia I
Skoda Octavia II
Volkswagen Bora
Volkswagen Jetta A5
Może by jakąś ankietę zrobić czy coś i wtedy każdy by się wypowiedział jakie z tych samochodów by wybrał. Ciekaw jestem wyników. ;-)

[ Dodano: 2013-02-11, 13:11 ]
Odkurzę trochę temat żeby coś na rzeczy było. Odnalazłem oto takie dwa ogłoszenia dotyczące Jetty. Ceny coś niskie mi się wydają ale to pewnie ze względu, że USA. Ciekawe jak z dostępnością części w Polsce i czy wersje europejskie różnią się bardzo od amerykańskich.
http://otomoto.pl/volkswagen-jetta-C27882736.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=3016456280
W ogóle warte uwagi?
Avatar użytkownika
Stealth
Members
 
Posty: 1366
Dołączył(a): 4 lip 2007, o 14:42
Lokalizacja: Skrzyszów/Ostrów

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości