Jazda bokiem a prawo :D ?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez strzeliniasty » 15 gru 2012, o 22:36

Opik, no oki

ale w znalazlem takie cos

na tlusto zaznacze wazniejsze fragmenty

4 września weszła w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym, która pozwoli policji i straży miejskiej interweniować na parkingach przed marketami i osiedlowych drogach wewnętrznych. Obowiązywać tam będą wszystkie przepisy ruchu drogowego. Pod jednym wszakże warunkiem: właściciel terenu musi tego chcieć

Drogi wewnętrzne, a więc drogi na osiedlach mieszkaniowych oraz parkingi przed marketami, wyłączone są spod działania przepisów prawa o ruchu drogowym. Choć zarządcy terenu ustawiają tam znaki drogowe, to w praktyce nikt nie musi się do nich stosować. Ani policja, ani straż miejska nie może bowiem ukarać kierowcy, które je ignoruje. Taki stan prawny sprawia, że bezkarnie można jeździć po parkingach i drogach osiedlowych bez pasów, bez świateł, a nawet prowadzić rower będąc pod wpływem alkoholu. Można parkować jak wyobraźnia podpowie, czyli wszędzie. Bezkarnie można także zajmować miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

- Poza drogami publicznymi policja oraz straż miejska niewiele mogą zrobić. Niestosowanie się do jakiegokolwiek znaku na drodze wewnętrznej nie daje funkcjonariuszowi uprawnień do ukarania kierowcy mandatem, ponieważ ten dopuścił się naruszenia normy porządkowej ustanowionej przez właściciela terenu, a nie przepisów ruchu drogowego. Co więcej, nawet zarządca terenu nie może wystawić mandatu za nieprzestrzeganie swojego regulaminu, bo nie ma do tego podstaw prawnych. Oznacza to całkowitą samowolę – mówi komisarz Mateusz Marszewski, oficer prasowy kościańskiej policji.
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

 

Postprzez Opik » 15 gru 2012, o 22:47

strzeliniasty, ok zgadzam się i ja wiem o tym. Tylko co z tego? Wyczekają Cię jak wyjedziesz z parkingu (jak mnie z moimi turbomega dabl blasta ksenonami) i hyc o pobocze sygnał kurde bęc.

Poza tym - nie da Ci mandatu za nieostrożną jazdę, to da za zakłócanie porządku. Serio, w takich kwestiach lepiej się nie kłócić, bo możemy sobie tylko sprawę pogorszyć. Będzie chciał wlepić to wlepi i tak. Oczywiście mówię tu o parkingach tylko. Co do drogami osiedlowymi - zgadzam się, nawet przymierzam się do skserowania artykułów z Motoru, w co drugim numerze jest taka ciekawostka co mogą a czego nie mogą panowie w mundurach :) więc warto wozić ze sobą kilka takich kserówek, pokazać co i jak (zwłaszcza że są podane paragrafy odpowiednie i przepisy) i odmówić przyjęcia :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez chomik » 15 gru 2012, o 23:03

Opik napisał(a): przymierzam się do skserowania artykułów z Motoru, w co drugim numerze jest taka ciekawostka co mogą a czego nie mogą panowie w mundurach :) więc warto wozić ze sobą kilka takich kserówek, pokazać co i jak (zwłaszcza że są podane paragrafy odpowiednie i przepisy) i odmówić przyjęcia :)

Pokaż artykuł policjantowi to bedzie miał kolejny żart do opowiadania na komisariacie .A jak powiesz czego policjant nie może .... nie zdziw sie jak zobaczysz 5 podpunktów na kwitku np.
-zaśniedziałe klemy mogące spowodować pożar
-podejrzenie przez funkcjonariusza , ze auto nie nadaje sie do poruszania w ruchu drogowym
- podejrzenie kierowcy , ze jest pod wpływem środków odurzających

itd itd można wymieniać do bólu ... a na cwaniaków którzy znają milion paragrafów lepiej ..... każdy policjant poradzi sobie w 2 minuty ;]
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 16 gru 2012, o 00:53

chomik napisał(a):Pokaż artykuł policjantowi to bedzie miał kolejny żart do opowiadania na komisariacie .A jak powiesz czego policjant nie może .... nie zdziw sie jak zobaczysz 5 podpunktów na kwitku np.
-zaśniedziałe klemy mogące spowodować pożar
-podejrzenie przez funkcjonariusza , ze auto nie nadaje sie do poruszania w ruchu drogowym
- podejrzenie kierowcy , ze jest pod wpływem środków odurzających


klemy mam lsniace i czysciutkie, podejrzenie o niesprawnosc nie upowaznia go do dania mandatu jezeli tej niesprawnosci nie pokaze. A podejrzenia o bycie pod wplywem narkotykow nawet nie chce mi sie komentowac :lol: karze mu zrobic test albo ma ktos przyjechac z testami. I w zyciu takiego mandatu nie przyjmuje :lol:
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez strzeliniasty » 16 gru 2012, o 00:57

jak cie zatrzymaja nie przyjmujesz mandatu - musi wtedy opisac w raporcie i sprawozdaniu do sadu opolicznosc w jakiej i dlaczego nie przyjales - najlepiej miec jakiegos swiadka

ja dla przykladu w busie mam rejestrator jazdy - w gorze szyby jest kamerka nagrywa cala trase i nie raz mi pomogla (zwlaszcza we francji gdzie nie znajac jezyka policja moze ci wszystko przypisac)
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez kimz » 16 gru 2012, o 04:15

Opik napisał(a):
chomik napisał(a):Pokaż artykuł policjantowi to bedzie miał kolejny żart do opowiadania na komisariacie .A jak powiesz czego policjant nie może .... nie zdziw sie jak zobaczysz 5 podpunktów na kwitku np.
-zaśniedziałe klemy mogące spowodować pożar
-podejrzenie przez funkcjonariusza , ze auto nie nadaje sie do poruszania w ruchu drogowym
- podejrzenie kierowcy , ze jest pod wpływem środków odurzających


klemy mam lsniace i czysciutkie, podejrzenie o niesprawnosc nie upowaznia go do dania mandatu jezeli tej niesprawnosci nie pokaze. A podejrzenia o bycie pod wplywem narkotykow nawet nie chce mi sie komentowac :lol: karze mu zrobic test albo ma ktos przyjechac z testami. I w zyciu takiego mandatu nie przyjmuje :lol:



Nie myśl że Ci testy zrobią na miejscu.. :hyhy: branzoletki na łapki i na komisariat Panie :D
Avatar użytkownika
kimz
Gaduła
 
Posty: 438
Dołączył(a): 8 mar 2012, o 17:20
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Postprzez chomik » 16 gru 2012, o 12:36

Opik napisał(a):
chomik napisał(a):Pokaż artykuł policjantowi to bedzie miał kolejny żart do opowiadania na komisariacie .A jak powiesz czego policjant nie może .... nie zdziw sie jak zobaczysz 5 podpunktów na kwitku np.
-zaśniedziałe klemy mogące spowodować pożar
-podejrzenie przez funkcjonariusza , ze auto nie nadaje sie do poruszania w ruchu drogowym
- podejrzenie kierowcy , ze jest pod wpływem środków odurzających


klemy mam lsniace i czysciutkie, podejrzenie o niesprawnosc nie upowaznia go do dania mandatu jezeli tej niesprawnosci nie pokaze. A podejrzenia o bycie pod wplywem narkotykow nawet nie chce mi sie komentowac :lol: karze mu zrobic test albo ma ktos przyjechac z testami. I w zyciu takiego mandatu nie przyjmuje :lol:

Wstarczy , żę policjant ma podejrzenie ze auto jest według niego nie sprawne ( przez co stwarza zagrożenie na drodze ) i zabiera ci dowod , i czekasz na lawetę (kwit bez możliwośći powrotu do domu) ...... uwierz mi wiem lepiej ;] A czy samochod jest sprawny czy nie to już kontroluje się na stacji diagnostycznej ... policjanta to nie obchodzi . Mial podejrzenie , ze cos jest nie tak i tyle . ....... .. a w papierach to ty się już nie bój ;) wszystko da rade rozpisać .... Chesz pozywać funkcjonariuszy ? , Skaładac skarge za kotrole na komisariacie ? Zrób to ... masz do tego prawo ;] ....
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez PrzemkoXVI » 25 gru 2012, o 12:00

http://www.youtube.com/watch?v=_R7fe084 ... r_embedded



A jak jakiś policjant chce zatrzymać to zatrzyma, nie ma bata. Wystarczy zajść mu za skórę. ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=adf3ZF14Gnk
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez kimz » 25 gru 2012, o 14:15

PrzemkoXVI,
JBB masakra :) podbija całą europe przez te 2 dni.. i Polska produkcja :D
Avatar użytkownika
kimz
Gaduła
 
Posty: 438
Dołączył(a): 8 mar 2012, o 17:20
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Postprzez Paweu » 26 gru 2012, o 03:03

chomik napisał(a):Opik napisał/a:
chomik napisał/a:

Pokaż artykuł policjantowi to bedzie miał kolejny żart do opowiadania na komisariacie .A jak powiesz czego policjant nie może .... nie zdziw sie jak zobaczysz 5 podpunktów na kwitku np.
-zaśniedziałe klemy mogące spowodować pożar
-podejrzenie przez funkcjonariusza , ze auto nie nadaje sie do poruszania w ruchu drogowym
- podejrzenie kierowcy , ze jest pod wpływem środków odurzających


klemy mam lsniace i czysciutkie, podejrzenie o niesprawnosc nie upowaznia go do dania mandatu jezeli tej niesprawnosci nie pokaze. A podejrzenia o bycie pod wplywem narkotykow nawet nie chce mi sie komentowac :lol: karze mu zrobic test albo ma ktos przyjechac z testami. I w zyciu takiego mandatu nie przyjmuje :lol:

Wstarczy , żę policjant ma podejrzenie ze auto jest według niego nie sprawne ( przez co stwarza zagrożenie na drodze ) i zabiera ci dowod , i czekasz na lawetę (kwit bez możliwośći powrotu do domu) ...... uwierz mi wiem lepiej ;] A czy samochod jest sprawny czy nie to już kontroluje się na stacji diagnostycznej ... policjanta to nie obchodzi . Mial podejrzenie , ze cos jest nie tak i tyle . ....... .. a w papierach to ty się już nie bój ;) wszystko da rade rozpisać .... Chesz pozywać funkcjonariuszy ? , Skaładac skarge za kotrole na komisariacie ? Zrób to ... masz do tego prawo ;] ....


Chomik Praktyk z teoretykiem się zwyczajnie nie dogada. :ok:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości