Jazda bokiem a prawo :D ?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez Michu! » 9 gru 2012, o 20:52

u mnie market obok marketu, te parkingi az kusza zeby reczny pociagnac :shock:
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez PrzemkoXVI » 9 gru 2012, o 20:55

Jazda bokiem nie jest legalna, ponieważ:
a) stwarzasz zagrożenie dla innych uczestników ruchu;
b) często przekraczasz swój pas jezdni (przy wyprzedzaniu/wymijaniu/zawracaniu też się przekracza - gdzie tu logika?);
c) posługujesz się pojazdem niezgodnie z jego przeznaczeniem.

Takie coś udało mi się znaleźć w internecie. Zgodziłbym się jedynie z tym pierwszym.
A jak chcesz latać bokiem to jedynie na parkingach, no chyba, że jesteś debeściakiem jak ten poniżej:


http://www.youtube.com/watch?v=bjG_NC6lg-U
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez marcinkazimierz » 9 gru 2012, o 21:34

ja wlasnie wrocilem z malego cwiczonka cwicze sobie na malym rondku przed dworcem kolejowym zero ludzi i latarnie ze wszytko widac zauwazylem ze mniej krece kierownica i bardziej operuje tylko gazem :-) ( z racja napedu nie korzystam z recznego)
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Opik » 9 gru 2012, o 22:41

PrzemkoXVI napisał(a):Jczęsto przekraczasz swój pas jezdni (przy wyprzedzaniu/wymijaniu/zawracaniu też się przekracza - gdzie tu logika?


zauważ że na zakrętach bardzo często masz podwójną, także nie powyprzedzasz/wymijasz/zawracasz tam zgodnie z przepisami ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Michu! » 10 gru 2012, o 00:22

Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez kimz » 10 gru 2012, o 00:45

marcinkazimierz napisał(a):moga ,ja nie uzywam recznego do jazdy bokiem wystarczy tylko gaz wcisnac ;)


fwd a syncro to 2 rózne sprawy... :wstyd:

PrzemkoXVI napisał(a):Jazda bokiem nie jest legalna, ponieważ:
a) stwarzasz zagrożenie dla innych uczestników ruchu;
b) często przekraczasz swój pas jezdni (przy wyprzedzaniu/wymijaniu/zawracaniu też się przekracza - gdzie tu logika?);
c) posługujesz się pojazdem niezgodnie z jego przeznaczeniem.

Takie coś udało mi się znaleźć w internecie. Zgodziłbym się jedynie z tym pierwszym.
A jak chcesz latać bokiem to jedynie na parkingach, no chyba, że jesteś debeściakiem jak ten poniżej:


http://www.youtube.com/watch?v=bjG_NC6lg-U


uwierz mi że właśnie tak przejezdzam przez miasto wieczorkami :hyhy: tylko my jeszcze lecimy na syrenie policyjnej to dopiero jest beka :)

Michu! napisał(a):http://kwejk.pl/obrazek/1566511/warto-pamietac.html :super:


heh.. dopiero co 10 min temu sie z kimś kłóciłem o tego kwejka

"Drift – technika jazdy pojazdem w kontrolowanym poślizgu oraz nazwa sportu samochodowego.''

kontrolowany ? tak poślizg ? tak

dalej

driftować można na rózne techniki jedną z nich jest tzw. 'e-brake'

cytuje ''E-Brake Drift (Emergency Brake Drift, Side Brake Drift) - najbardziej znana technika, polega na zaciągnięciu hamulca ręcznego przy wciśniętym sprzęgle, w momencie wchodzenia w zakręt.''

tak więc z pełnym szacunkiem do autora powyższego kwejka, śmiem sprzeczyć się z tym stwierdzeniem HA !

sam pewnie rowerkiem śmiga i żal mu dupsko ściska jak widzi golfika lecącego bokiem ... :)
przychodzi do domu wypłacze sie i robi kwejka żeby mu ulżyło :]
Avatar użytkownika
kimz
Gaduła
 
Posty: 438
Dołączył(a): 8 mar 2012, o 17:20
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Postprzez Opik » 10 gru 2012, o 01:10

kimz, a ja nie wiem czemu Ty się tak unosisz, może to jeszcze kwestia wieku, "młody gniewny i ja wam wszystkim udowodnię że się mylicie". Sraj na takie rzeczy człowieku, ja się już jakiś czas temu przestałem spinać i sam się śmieje z takich pierdół :) Sami wielcy drifterzy i posiadacze 300 konnych RWD, a jak przyjdzie w zimę gdzieś pojechać to albo 20/h "bo strach" albo biorą Passata B5 TDI od taty bo tym można pojechać.
Fakt jest taki, że bez hydrołapki to i 500 konne rwd na zawodach driftingowych by penisa pokazały, bo bez tego po prostu nie da się dobrze wprowadzać samochodu w sekwencje zakrętów

Latałem swego czasu trochę polonezem w zimie, 60 koni a frajdy co niemiara, jednak nie ma porównania co do fwd. 4x4 to już zupełnie inna bajka i inny poziom frajdy.

Oczywiście Japonia, jakżeby inaczej... - http://www.youtube.com/watch?v=JQMQkMvRG3I

Tu nieco bardziej przyziemny filmik, który swego czasu nieźle pozamiatał opinie "fwd się nie da driftować - http://vimeo.com/31415915

A na koniec żeby kogoś nie poniosło, bo się tak skończy - http://www.youtube.com/watch?v=3x6zp1t_f38 :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez kimz » 10 gru 2012, o 01:41

Opik, Spokooojnie ;D przecież ja się nie unoszę :D mam poprostu mega beke z takich ludzi co sie śmieją że na ręcznym.. a w rzeczywistości jest dokładnie tak jak mówisz jadą 20 km/h ' bo rwd i strach ' haha :D chodź coś w tym prawdy jest bo możesz trzymać kierownice prosto lekko pukniesz w gaz i już lecisz bokiem

A co do avensis.. sam chciałem to właśnie wrzucić hehe :hyhy:
Ostatnio edytowano 10 gru 2012, o 01:42 przez kimz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kimz
Gaduła
 
Posty: 438
Dołączył(a): 8 mar 2012, o 17:20
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Postprzez paxstor » 10 gru 2012, o 01:42

A ja kiedyś oglądałem program hmmm.. Polska Jazda czy coś takiego i było tam co prawda o wprowadzaniu samochodu w poślizg i możliwości jego wyprowadzenia, ale to przecież to samo co jakiś tam drift :-P i pan policjant mówił że można ćwiczyć sobie na dużych placach, parkingach itp. tak że, oni sami sobie zaprzeczają :-D
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Opik » 10 gru 2012, o 02:22

paxstor napisał(a):można ćwiczyć sobie na dużych placach, parkingach itp. tak że, oni sami sobie zaprzeczają :-D


jak masz prywatny na którym nie może znaleźć się osoba postronna to możesz do woli, parkingi pod sklepami się do takich raczej nie zaliczają ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez marcinkazimierz » 10 gru 2012, o 09:04

kimz napisał(a):
marcinkazimierz napisał(a):moga ,ja nie uzywam recznego do jazdy bokiem wystarczy tylko gaz wcisnac ;)


fwd a syncro to 2 rózne sprawy... :wstyd:



oczywiscie jak zrobilem koleczko przed makrem to ruch zamarl nagle:P 4x4 jest duzo bardziej stabilniejsze i wprowadzenie w poslizg jak i wyprowadzenie jest latwiejsze . jazda bokiem na placach jest niebezpieczna jak nie latarnia to inne samochody .Pozatym moim skromnym zdaniem krecenie w kolko nic nie wnosi . dopiero większa kredkosc kawałek prostej i zakręt cos uczy.

takie trening z 2 kolega cos daje ;
http://www.youtube.com/watch?v=La2eflNf8sY
Ostatnio edytowano 10 gru 2012, o 09:24 przez marcinkazimierz, łącznie edytowano 1 raz
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Michu! » 10 gru 2012, o 09:11

kimz napisał(a):Opik, Spokooojnie ;D przecież ja się nie unoszę :D mam poprostu mega beke z takich ludzi co sie śmieją że na ręcznym.. a w rzeczywistości jest dokładnie tak jak mówisz jadą 20 km/h ' bo rwd i strach ' haha :D chodź coś w tym prawdy jest bo możesz trzymać kierownice prosto lekko pukniesz w gaz i już lecisz bokiem

A co do avensis.. sam chciałem to właśnie wrzucić hehe :hyhy:


jestem tego samego zdania ;-) linka do tego kwejka dałem dla "beki" a nie zeby kogoś tu urazić :lol: każdy w miare inteligentny czlowiek wie, ze zabawa na ręcznym (w dodatku na śniegu) to żadne piłowanie golfa :-D na suchym asfalcie można to już zaliczyć do piłowania wg. mnie.. ale nie na śniegu!
W nocy polatałem sobie troche i nawet miśków widziałem, oni mnie pewnie też ale jakoś nie mieli zastrzeżeń co do mojej zabawy :-| legalne może to i nie jest ale wszystko zależy od tego czy panowie policjanci to służbiści czy w porządku ludzie :-)
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości