Golf - Inwestować czy zmienić auto ?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez GrubyLL » 12 sty 2014, o 02:32

Hanawald okej. Nie wiedziałem właśnie czy w tamtym temacie mogę przedstawiać ew. plany.
GrubyLL
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 18:55
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

 

Postprzez DalSharum » 12 sty 2014, o 12:40

Witam. Też mam mały dylemat co do swojego mk3. Z tego co widzę, blacha w moim autku jest w dobrym stanie, nie licząc lekkiej rdzy na klapie i dziury w lewym błotniku z przodu. Oprócz tych 2 rzeczy mam do zrobienia łożyska tył (w następnym tygodniu się tym zajmę), tylne sprężyny + amortyzatory, rozrząd, wymiana oleju + filtr, filtr powietrza, szyberdach i mechanizm wycieraczek przednich bo wyrobił mi się gwint i prawa wycieraczka nie działa... Silnik wydaje się chodzić dobrze, kompresje ma dobrą, lecz mam problem z piszczącą lampką oleju gdy tylko autko się nagrzeje, oleju bierze mi parę setek na miesiąc, zalany 10w40 mobila.
DalSharum
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 21:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez svg » 12 sty 2014, o 12:58

ja też uważałem że mam dobrą blachę na mk3 nic nie było widać ale jak auto rozebrałem to dziura na dziurze jak nie wierzysz DalSharum to luknij w mój temat ale ja o swoje dbam dalej i inwestuje Tobie też polecam
Avatar użytkownika
svg
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 21:34
Lokalizacja: Września

Postprzez DalSharum » 12 sty 2014, o 14:14

svg, liczę się z tym, że jak ruszę blacharkę to wyjdzie dużo więcej do roboty, zwłaszcza progi i być może podłoga od pasażera, bo gromadzi mi się tam woda przez przeciekający szyberdach... Mam na liczniku przejechane 275 tyś, ile było cofane nie mam pojęcia, ale odpukać autko mechanicznie jest chyba w dobrym stanie i w ciągu niecałego roku nie musiałem w niego inwestować, nie licząc oleju, uszczelki kolektora i paliwa :) Choć co prawda jak pisałem, troszkę oleju bierze i to też lekko mnie martwi, bo jak troszkę postoi, to przy odpalaniu troszkę dymu narobi, czasami też przez kilka pierwszych kilkaset metrów drogi.
DalSharum
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 21:57
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez krzysiogol » 10 cze 2014, o 22:15

DalSharum napisał(a):svg, liczę się z tym, że jak ruszę blacharkę to wyjdzie dużo więcej do roboty, zwłaszcza progi i być może podłoga od pasażera, bo gromadzi mi się tam woda przez przeciekający szyberdach... Mam na liczniku przejechane 275 tyś, ile było cofane nie mam pojęcia, ale odpukać autko mechanicznie jest chyba w dobrym stanie i w ciągu niecałego roku nie musiałem w niego inwestować, nie licząc oleju, uszczelki kolektora i paliwa :) Choć co prawda jak pisałem, troszkę oleju bierze i to też lekko mnie martwi, bo jak troszkę postoi, to przy odpalaniu troszkę dymu narobi, czasami też przez kilka pierwszych kilkaset metrów drogi.


Chyba każdy golf podczas odpalania dymi na ciemno.

Wina leży po stronie uszczelniaczy, ale za wade bym tego nie uznawał, bo nic groźnego to nie jest - póki tylko podczas odpalania.
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości