Czemu mnie to drazni ?

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Czemu mnie to drazni ?

Postprzez trojeczkaGT » 6 lut 2014, o 14:43

Mam pytanie do Was czy Was tez drazni stwierdzenie typu :

gaz (lpg) niby tylko do kuchenek
ropa do traktora
a benzyna niby do auta ?

zazwyczaj takie slowa pisza ludzie ktorzy nie bardzo maja stycznosc z jazda autem lub jezdza na szpan po miescie a potem tak czy siak jezdza pociagami lub autobusami bo cyt. "Bo rezerwa jest a wyplaty nie ma"

czy Was tez to troche mierzwi (denerwuje) ? nie mam odruchow samobojczych ale chcialbym jakos sie dowiedziec skad sie to bierze ?

ja mam u siebie w domu 2 golfy na rope i trzy "auta" na lpg i jedno na benzyne bylo ale sie zmylo juz.


czemu niby "klekoty" i "kuchenki" sa gorsze od Szlachty ?
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Czemu mnie to drazni ?

 

Postprzez Radi » 6 lut 2014, o 16:15

Był jakiś czas temu podobny temat wałkowany kilka stron nie chce mi się szukać. Ja osobiście z gazem mam tylko złe wspomnienia dlatego nie uznaje dziadostwa. Benzynka do auta weekendowego, dieselek do dupowozu idealne połączenie :)
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez benek » 6 lut 2014, o 16:21

Gaz zabija silnik :roll: ropa nie daje dynamicznej jazdy
to nie świat mknie do przodu
to ty za.........
Gaz jest do zapalniczek
Ropa do traktorów
benek
Gaduła
 
Posty: 483
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kruszwica

Postprzez trojeczkaGT » 6 lut 2014, o 16:58

gaz zabija ? chyba cyklon w komorze ;p albo ustawianie wyzylowanej dawki :D

ropa nie daje dynamiki ? :O to moje 1.9 TDi chyba temu przeczy.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez hellaflush » 6 lut 2014, o 17:09

To takie gadanie, jak teksty typu mk3 TDI wieśniaki albo piłowanie golfa na ręcznym to nie drift :D Jakby się tym przejmować to wiesz :P
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Postprzez maximus_spi » 6 lut 2014, o 17:11

benek napisał(a):Gaz zabija silnik :roll: ropa nie daje dynamicznej jazdy


Człowieku przestan juz sie udzielac bo twoich wypocin juz nie da sie czytac....co ma ropa do dynamicznej jazdy????? chyba jedyny pojazd na rope ktorym jezdziłes to był traktor na polu.........
Co do tematu to mam to gdzies kto co mowi,każdy jezdzi tym czym chce,na czym chce i na jakie paliwo go stac,zgadzam sie z autorem tematu ze przewaznie ci co najwiecej krzyczą to posiadaja samochody weekendowe lub tatusiowe z silnikami powyzej 2.0 a na codzien to tramwaj,autobus lub pociąg bo na beznzynke szkoda :-)
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez benek » 6 lut 2014, o 17:26

weź dwa silniki o tych samych przebiegach i niech jeden chodzi tylko na gazie a drugi tylko na benzynie następnie sprawdź głowicę i gniazda zaworowe :roll:
Każdy jeździ czym chce i nic mi do tego jeden śmiga na gazie drugi na benzynie a następny na ropie :ok:
to nie świat mknie do przodu
to ty za.........
Gaz jest do zapalniczek
Ropa do traktorów
benek
Gaduła
 
Posty: 483
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kruszwica

Postprzez deusiwo » 6 lut 2014, o 17:48

benek napisał(a):weź dwa silniki o tych samych przebiegach i niech jeden chodzi tylko na gazie a drugi tylko na benzynie następnie sprawdź głowicę i gniazda zaworowe :roll:



Panie znafca, jak masz gaz, to nie jeździsz tylko i wyłącznie na gazie, bo potem właśnie są problemy.

http://www.youtube.com/watch?v=5q-SNYG81jw 4:50 polecam :D
Ostatnio edytowano 6 lut 2014, o 17:54 przez deusiwo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez benek » 6 lut 2014, o 17:52

I widzisz sam napisałeś że są problemy :-D
owszem SA ludzie którzy co jakiś czas przepalają na benzynie ale to gro nieliczne :roll:
miałem dwa samochody w gazie zawsze było to samo a to przewody a to świece
to nie świat mknie do przodu
to ty za.........
Gaz jest do zapalniczek
Ropa do traktorów
benek
Gaduła
 
Posty: 483
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kruszwica

Postprzez deusiwo » 6 lut 2014, o 17:55

benek napisał(a):I widzisz sam napisałeś że są problemy :-D
owszem SA ludzie którzy co jakiś czas przepalają na benzynie ale to gro nieliczne :roll:



ze wszystkim są problemy, jak sie nie potrafisz z tym obchodzić...

z alkoholem
z kobietami (z nimi to akurat zawsze sa problemy :hyhy: )
z dziećmi
z samochodami
z kuchnią
z budowlanką
itd. itp.
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 6 lut 2014, o 17:55

benek napisał(a):weź dwa silniki o tych samych przebiegach i niech jeden chodzi tylko na gazie a drugi tylko na benzynie następnie sprawdź głowicę i gniazda zaworowe :roll:


idę o zakład za każdy hajs tego świata, że znajdę silnik z tym samym przebiegiem co mój, ale sama benzyna bez gazu, który będzie w gorszej kondycji niż mój. Ba, może nawet nie mieć nalatane tych 320 tys a 280. Powiem więcej, znajdę diesla który po przebiegu 250 tys jest w gorszym stanie niż niejedna zapalniczka po 350 i nawet nie trzeba będzie długo szukać.

Ale wiem że i tak nie rozumiesz, więc napiszę wprost: żeby robić takie porównania, trzeba wziąć dwa identyczne silniki, w hermetycznych warunkach poddawać je tym samym obciążeniom i po x czasu sprawdzić zmiany. Bo większe znaczenie od tego czy jest gaz czy nie, to ma jakość paliwa, dbałość o silnik, wymienianie wszystkiego na czas, to na jakich dystansach był używany, na jakich komponentach oraz czy ktoś używa głowy do myślenia czy tylko nią je ;)


i było nie zakładać gazu samemu albo u pana miecia hydraulika co reguluje na oko to byś nie miał problemów z gazem :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez benek » 6 lut 2014, o 17:57

takie jest życie długo by tu gadać nad wyższością benzyny nad gazem czy dieslem :roll: każdy śmiga czym chce i ma swoje zdanie ;-)
to nie świat mknie do przodu
to ty za.........
Gaz jest do zapalniczek
Ropa do traktorów
benek
Gaduła
 
Posty: 483
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 17:12
Lokalizacja: Kruszwica

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości