Coraz mniej golfów

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Postprzez killah » 23 gru 2013, o 20:32

deusiwo napisał(a):Mnie to rozwala osobiście jak ktoś sobie kupił golfa żeby był "do wyrąbania" (skrajny eufemizm, wiem :D ), mi osobiście było by żal nie szanować auta jak złe by nie było, nawet jakiegoś zdezelowanego fiata uno, czy tico, czy cokolwiek innego, po prostu uważam, że jak na coś wydaje sie kase to należy to szanować a nie rozwalić :) zresztą nawet jakbym dostał coś za darmo to bym se szanował, bo czemu nie? Ale realia są jakie są, buraków niestety nie ubywa, i potem fajne auta z potencjałem lądują na złomie.


Tutaj się nie zgodzę :P Sam szukam 3jeczki do robienia tego czego swoim nie bardzo mam odwagę :P No i przede wszystkim po to by taniej jeździć.
killah
 

 

Postprzez snowfox » 23 gru 2013, o 22:06

Temat jest bardzo ciekawy, ale nie jestem wytrawnym posiadaczem kilku samochodów na swoim koncie. Mój mk3 to pierwsze auto. Od dawna, młodzieńczych lat mi sie podobał. Nie zależnie od tego czy niemiecki producent wypuścił już kolejne serie to i tak 3-jka ma coś w sobie. Z mojej obserwacji wynika ze ludzie nie szanują samochodów, nie tyczy sie to tylko golfa. Samochody w dzisiejszych czasach są robione dla posiadaczy sporego portfela. Wystarczy poczytać ile kosztuje wymiana sprzędła, hamulców, turbo... ceny zaczynają się w kwotach za które można kupić całego mk3. No i tu można debatować czy dla tego ludzie kulują mk3, mk4 bo licza sie z tym ze cześci zamienne nie pogrążą ich portfela, czy zwyczajnie lubią i podobają im sie stare modele golfa. Co tyczy sie zaś temtu to nie zauważyłem znaczącego spadku modelu mk3. Na odcinku 200m dziś mijałem , mineły mnie 4 sztuki :-D a tak od siebie dodam ze moi znajomi choć mają możliwości kupna innych samochodów cały czas doinwestowują swoje mk3 bo zgodnie twierdzą ze to najlepsze samochody. I moze przez to zamiast popaść w niebyt i stać na szrocie , będąc w rękach entuzjasty marki cały czas starają sie pokazywać na drodze.
snowfox
Czytacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 09:28
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez krzysiogol » 23 gru 2013, o 22:12

trollu napisał(a):może nie jest tyle co kiedyś ale golfów szczególnie 3 i 4 jest masa, na 10 aut 7 to golf :lol:
mk3 to już stary sztrucel, mk4 to samo. W miarę jeszcze nie stary jest mk5 bo o ile dobrze się orientuję to w salonie teraz kupujemy mk7. takie życie
poza tym golf skończył się na mk3


Czy mk4 to już staruszek? To chyba jednak zalezy od naszych dochodów - jeśli patrzymy pod tym względem to mk 4 dla niektórych to jeszcze młodziutki samochodzik:).

Ale musze sie zgodzić, golf skończył się na mk III bez wątpienia.
Mimo rpsotych kształtów ma w sobie coś co trudno opisać:)
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hellaflush » 23 gru 2013, o 22:56

Ja widuje dużo mk3 ale w stanie bardzo słabym... Za to widok zadbanych trójek jest bardzo rzadki :D
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Postprzez krzysiogol » 23 gru 2013, o 23:35

hellaflush napisał(a):Ja widuje dużo mk3 ale w stanie bardzo słabym... Za to widok zadbanych trójek jest bardzo rzadki :D


Nawet powiedziałbym bardzo bardzo rzadki.
Wynika to trochę z faktu, że ludzie wiele rzeczy robią/kupują na pokaz.
W większości nowe auta stoja w ocieplanym garażu etc natomiast mk III służą jako samochody robocze (do przewożenia, na dojazdy do pracy itp).

Wstyd (albo i nie) z moich znajomych właściwie tylko trzy osoby mają golfa, a znaczna większość raczej gustuje w oplach, audi (wymiana zawiechy/wachacze to kupno golfa w dobry stanie:) )

Nie oszukujmy się dla większości społeczeństwa golf jest synonimem tzw "dupowozu", taniego w utrzymaniu, a lepsze fury trzymane sa na pokaz - zastaw się a pokaż się
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez prezesik » 23 gru 2013, o 23:53

10 lat temu było najwięcej opli kadetów, teraz to rzadkość, bo większość zeżarł "rudy". Teraz jest najwięcej golfów 3, a za 5 lat będzie najwięcej golfów 4, bo MK3 będą już na wymarciu, zostaną tylko nieliczne i zadbane.
Ja ostatnio kupiłem stilona z uwagi na powiększenie się rodziny, ale traktuję to auto jako typowy dupowóz do pracy, do miasta itp, za to golfik to już rodzina i zostaje do końca :-) mimo tego, że to już dziadzia z pierwszych lat linii produkcyjnej (1991r).
Te autka mają "to coś" :-)
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Banita95 » 24 gru 2013, o 00:03

Co zrobić mk3 bd ubywać bo tak jak ktoś wspomniał wypadki , kradzieże , rdza Kiedyś jeździło tego więcej tak ale technika nie była aż tak rozwinięta zauważcie że teraz ludzie kupują samochody na szprycowane tak elektroniką że szok . Ale przynajmniej za kilka lat będzie można miło wspomnieć i powiedzieć Jeździłem takim staruszkiem . Przetrwają tylko te 3 które są w rękach pasjonatów.
Avatar użytkownika
Banita95
Members
 
Posty: 860
Dołączył(a): 3 lis 2013, o 00:34
Lokalizacja: Pasłęk
Rocznik: 99
Silnik: 2.3
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez deusiwo » 26 gru 2013, o 14:42

killah napisał(a):
Tutaj się nie zgodzę :P Sam szukam 3jeczki do robienia tego czego swoim nie bardzo mam odwagę :P No i przede wszystkim po to by taniej jeździć.


no tak, ale chodzi mi o to że niektórzy kupują auto po to żeby je rozwalić (tak, znam takich ludzi) - a gdybym kupił golfa załóżmy żeby nim jeździć na budowe to i tak bym o niego dbał i tak. choćby po to żeby nie kupować co miesiac nowego
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez krzysiogol » 26 gru 2013, o 23:24

Czy będzie to maluch, golf czy inny samochód powinno się szanować (no chyba, że mamy zawód syn:P ).

Nawet dobrze zadbany golf też ma wytyczoną granicę swoich możliwości.

Coś czuję, że za ok 3-4 lata golfy będa jedynie spotykane u pasjonatów.
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Paweu » 29 gru 2013, o 14:14

Chłopaki... tak na 'popłakanie' przy dobrej wOdzie nad obecnym stanem niemieckiej motoryzacji z 'tamtych lat'...

Obrazek

:hyhy:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Gesiu_15 » 29 gru 2013, o 14:22

hehe :hyhy: jak fajnie ułożone :lol:
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez hellaflush » 29 gru 2013, o 14:35

Kurde Rolling Stones :P Ale bym brał co popadnie :D
Avatar użytkownika
hellaflush
Gaduła
 
Posty: 802
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:02
Lokalizacja: 71

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 14 gości