Znowu problem z nagrzewnicą.

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez pablomed » 6 lis 2012, o 16:30

180damian180 napisał(a):Czytalem o klapce ciepło/zimno i tak jak piszą koledzy na forum, rozebrałem kanał ten, w ktoeym jest wentylator i zakleillismy dziury w klapce
kolego napewnio we własciwej klapce? Nie chodzi o tą co jest w kanale (od zamknięcia dopływu z zewnątrz) tylko w obudowie nagrzewnicy, jest do niej dostęp po odczepieniu kanału wentylatora ale jest przed nagrzewnicą.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

 

Postprzez witboy » 6 lis 2012, o 19:54

ja mialem 2 klapki jedna z 3 otworami byla od sterowania na twarz chyba i na nogi bodajrze... i 2 klapka cieplo zimno miala otworow z 20 albo lepiej malutkie otwory i ja zakleilem rowniez bo i ta z 3 otworami byla z gabka zla...

ogolnie to mogles poprostu nie ta klapke zakleic... ta 1 byla dostepna odrazu a ta od cieplo zimno musialem sie naje.... aby sie do niej dostac...2 dni walki i zrobione ale w lato ;-) przy takiej temp jak teraz nie wyobrazam sobie tego robic...

wg mnie albo pompa wody zle dziala.. albo zapowietrzony uklad... sprawdz czy obydwa weze od nagrzewnicy sa identycznie cieple w momencie pelnego nagrzania auta do temp 90 st obydwa weze musza miec taka sama temp jak nie maja to znaczy ze cos jest nie tak

moze kolanka od gazu tu przeszkadzaja i cis zabieraja spotkalem sie z czyms takim.. ze byly w zlych miejscach te 3niki od parownika w instalacji wodnej i brak ogrzewania
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

magrzewnica ???

Postprzez KasperK1 » 23 lis 2012, o 15:17

Wiem ze się trochę rozpisałem ale to przyjemna lektura :D .może od początku. W wakacje jechałem po auto z kolegom wiadomo klima włączona bo gorąco w pewnym momencie zauważyłem ze pod nogami pasażera na dywaniku jest mokro pierwsza myśl magrzwnica jest nieszczelna ale patrze pod maske płynu chłodzacego jest tyle ile było wyłączyłem klime i guma dalej po auto. Od tamtej pory jeździłem na właczonej i nic się nie lało dopiero niedawno zauważyłem ze znowu coś cieknie...:( ale płyn chłodzacy jest i nie ubywa jeszcze to skontroluje pojeżdze trochę moze zacznie ubywac ale dotykałem tej cieczy i na moje oko jest to po prostu woda i teraz moje pytanie skąd się to moze brać leje się tylko na włączonej klimie i z okolic nawiewu na nogi pasażera
KasperK1
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 19:48
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez pablomed » 23 lis 2012, o 22:50

Ubytku płynu możesz tak szybko nie zauważyć, sprawdź czy para leci z nawiewów, jak puścisz na szybę osiada na niej tłustawa trudna do usunięcia maź i pojawia się w kabinie charakterystyczny niemiły zapach płynu chłodzącego.
Jeśli nic takiego nie dzieje się to szukaj niedrożnego odpływu skroplin pary z chłodniczki klimy, jest za silnikiem na dole na ścianie grodziowej nieco w stronę pasażera
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez jasiu0997 » 28 lis 2012, o 08:32

skoro dywaniki nie maja smaku płynu to nie nagrzewnica, zobacz ten skraplacz jak kolega wyzj radzi :) a moze jest niedrozny jakiś odpływ wody, dziura w podłodze
Mój Concept :serce: moj-golf/vw-mk3-cabrio-concept-by-jasko-t43936.html

<b>"Nie ważne fele, kolor, marka, produkcja zalewaj, pal, ruszaj"</b>
Avatar użytkownika
jasiu0997
Members
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 00:56
Lokalizacja: Bytów

Postprzez KasperK1 » 28 lis 2012, o 17:38

to co się leje jest wodą na pewno bo nie ma ani zapachu ani nie jest tłuste ale ja wymiękam rozebrałem pół deski nie znalazłem wycieku złożyłem garnołem się gablotą na klinie i zaraz powódź. Jeśli chodzi o tą chłodniczkę nie znalazłem nic takiego za silnikiem chyba że słabo szukałem i chyba ze jest w kabinie gdzieś szczajona?? przyjdzie sobota bedzie ładnie wybebeszam całego golfa i szukam. da rede sciągnać deskę bez ściagania kierownicy mam regulowaną jeśli ma to znaczenie ???
KasperK1
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 19:48
Lokalizacja: Chrzanów

Postprzez jasiu0997 » 28 lis 2012, o 20:25

powinno iść, ale łatwiej jest ściągnac kierownice :) masz lepsze pole manweru
Mój Concept :serce: moj-golf/vw-mk3-cabrio-concept-by-jasko-t43936.html

<b>"Nie ważne fele, kolor, marka, produkcja zalewaj, pal, ruszaj"</b>
Avatar użytkownika
jasiu0997
Members
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 00:56
Lokalizacja: Bytów

Postprzez pablomed » 29 lis 2012, o 10:36

Ma być odpływ z klimy za silnikiem, na samym dole, podnieś osłonę termiczną trochę. Chyba że klima dokładana i nikt odpływu nie założył. Od wewnątrz zobaczysz to nad nogami pasażera, wyjmij półkę wsadź głowę pod kanał nawiewu i poświeć, wsadź rękę czy jest tam mokro. Nie centralnie za nagrzewnica tylko za chłodniczką klimy
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości