problem z nawiewem

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez K@mil » 20 sie 2009, o 10:04

Jak sie dobrać do tego mechanizmu czy gdzie tam tzreba aby sprawdzic czy wszystko gra


zdejmij pokretkła wyciagajac je do siebie, pozniej zdejmij plastik od nawiewu trzyma sie on na zaczepy... i zobacz czy w pokretlem wszystko okej... bo tam sa takie blaszki.
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

 

Postprzez Muscl » 20 sie 2009, o 10:23

tam to sprawdzałem i wszystko wygląda ok
Avatar użytkownika
Muscl
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez marcinkoz2910 » 20 sie 2009, o 15:04

sprawdź linki zarówno przy pokrętłach jak i w komorze gdzie sa przysłony (czyli na końcu linek)
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Muscl » 20 sie 2009, o 16:18

czyli jak sie do nich dobrać ? tych na końcu
Avatar użytkownika
Muscl
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez marcinkoz2910 » 20 sie 2009, o 19:41

są one dość dobrze ukryte ale ta komora jest na środku auta pod kokpitem jeden musi rozebrać cały tunel a drugiemu wystarczy rozebrać plastiki nad nogami pasażera....
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez groochu » 30 sie 2009, o 09:48

podepne sie pod tenproblem bo mam podobny, nie wieje mi na szybe i na nogi tylko wieje na twarz jak przece pokretlo co wieje dalej tak samo dopiero jak recznie pozamykam kratki i pokretlo przekrece na szybe to zaczyna lekko tam wiac. przy pokretlach linki i samo pokretlo jest ok wydaje mi sie to moze byc cos z linkami po drugiej stronie albo cos z tymi przeslonami, tylko jak sie tam dokladnie dostac zeby to posprawdzac i orzec czy cos zle jest??
Avatar użytkownika
groochu
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 28 gru 2007, o 15:31
Lokalizacja: Dębica

Postprzez marcinkoz2910 » 30 sie 2009, o 18:56

Albo pokrętła uszkodzone, albo linki pospadały albo ta komora z przysłonami jest uszkodzona a dokładniej jej przysłony na których jest taka gąbka która z czasem się rozsypuje

trzeba lecieć po kolei i patrzeć
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Markos » 30 sie 2009, o 20:15

Moim zdaniem coś mogło uszkodzić się w pokrętłach. Looknij ;-)
Avatar użytkownika
Markos
Czytacz
 
Posty: 104
Dołączył(a): 26 sie 2009, o 19:06
Lokalizacja: W.M.

Postprzez darkker » 23 wrz 2009, o 01:24

pancerze linek są przymocowane na takie dziwne zatrzaski . Sprawdz czy jak kręcisz pokrętłem to linki ci chodzą czy ruszają się jeszcze pancerze jak tak to spinki problemem jest je znaleźć jak gdzieś pospadały
darkker
Badacz tematu
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:04
Lokalizacja: Inowrocław

Nawiew przestal dzialac

Postprzez Jacol » 15 paź 2009, o 09:36

Do rzeczy bo jestem wsciekly i mnie nosi.


Wsiadam rano do auta, nawiew jak zwykle mam ustawiony na 1 wiec jak przekrecam kluczyk to slysze, ze zaczyna wiac. Wlaczam auto, proboje przestawic na 2 i nagle ch..j. Nic nie dmucha, na zadnym biegu. Pierwsze co to sprawdzilem blaszki, podociskalem odginalem ale nie zaskoczyl nawet na sekunde. Wykrecilem panel, sprawdzilem wtyczke doprowadzajaca napiecie do niego i dalej dupa. Nawet nie drgnelo. Oczywiscie zanurkowalem do skrzynki z bezpiecznikami, posprawdzalem i tez wszystko pieknie gra.

Wieczorem wyjme dmuchawe i sproboje ja zdiagnozowac co bylo ale moje pytanie jest takie:

jesli umarl ten zielony rezystor nawiewu to jak go naprawic ? Co kupic, jakie wartosci, czym go zastapic i w ogole jak go zreanimowac.


Nie bede czekal 7 dni az mi przysla z allegro bo jest juz zima i kur** jego ma* mam zaparowana przednia szybe i nie da sie tak jezdzic i trzeba to naprawic. Juz mnie nosi bo spieprzyl sie drugi panel nawiewu a dokladnie kolka od linek, tak wiec nie mam sterowania aby cieple wialo na nogi i jest gnoj na dywanikach, teraz to juz w ogole nie dziala i jade na autopilocie bo nic nie widac. Tylko czekam, az wejdzie na pasy jakas dziewczynka z tornistrem...


I tak, wiem, ze takie tematy juz byly, wlasnie czytam o tych nawiewach juz 6 strone w tym dziale ale o rezystorze to nic sie nie dowiedzialem. Posprawdzam silnik, wtyczki i przewody miernikiem, czy tam w ogole napiecie jakies wystepuje.

[ Dodano: 2009-10-15, 10:32 ]
Problem chwilowo sie rozwiazal. Trzeba bylo skorzystac ze wzoru: sila x gwalt, uderzyc kilka razy w okolice wiatraka i tym oto sposobem i metoda zastraszania zaczal sie ponownie krecic. Musze sprawdzic wiec przewody i kotski czy nie ma jakis luzow.


Wulgaryzmy !!
Ostatnio edytowano 15 paź 2009, o 12:52 przez Jacol, łącznie edytowano 2 razy
GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D


kontakt: gg 4684235 / mail: clau&tlen$pl
Avatar użytkownika
Jacol
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 22:06
Lokalizacja: no czesc

Postprzez marcinkoz2910 » 15 paź 2009, o 12:51

Jacol napisał(a):jesli umarl ten zielony rezystor nawiewu to jak go naprawic ? Co kupic, jakie wartosci, czym go zastapic i w ogole jak go zreanimowac.
jeśli umarł to trzeba szukać na 4um :wstyd: --> http://www.golf3.pl/topics28/wymiana-op ... vt7725.htm



sprawdź sobie okablowanie Panel <--> wiatrak mi też to szwankuje... bo mam luzy na wtyczce ale nie chce mi się z tym robić jak na razie
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Jacol » 15 paź 2009, o 18:09

To jak wymienic rezystor to wiem.... Ja sie pytalem, jak go NAPRAWIC jesli ewentualnie umrze nie wydajac 50zl na nowy.


jesli umarl ten zielony rezystor nawiewu to jak go naprawic ? Co kupic, jakie wartosci, czym go zastapic i w ogole jak go zreanimowac
Ostatnio edytowano 15 paź 2009, o 18:13 przez Jacol, łącznie edytowano 1 raz
GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D


kontakt: gg 4684235 / mail: clau&tlen$pl
Avatar użytkownika
Jacol
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 22:06
Lokalizacja: no czesc

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości