Poszedł płyn !!

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Poszedł płyn !!

Postprzez jarekddz » 22 wrz 2009, o 16:50

Dziś rano spieszyłem się do roboty, więc od razu zacząłem jechać na obrotach... Po ok 15 minutach jazdy po mieście, stanąłem na światłach... a z maski dym :-o Wyłączyłem autko na parę sekund, włączyłem znowu i to samo :-o na szczęście do roboty miałem jeszcze 30 metrów, więc odstawiłem autko. Na przerwie po paru godzinach otwieram maskę, a tam korek od zbiorniczka odkręcony i leży po drugiej stronie... Pomyślałem, że wywaliło płyn.... Pojechałem do sklepu i kupiłem 1l płynu niebieskiego (taki miałem) Mobil1 i dolałem. Na początku zassał jak smok, a później zaczął powoli sączyć... Niestety miałem tylko 1l płynu, a do minimum nawet nie doszło... Po tym wszystkim powstała wielka plama pod autem na wysokości skrzyni biegów... Odjechałem do tyłu parę metrów, bo z początku nie byłem pewny czy ta plama to wyciek, czy może pozostałość po nocce (deszcz), parę godzin później jednak 2 małe plamki były na wysokości skrzyni...
Pojechałem do domu, myślałem, że Termostat się zesranął, ale elegancko pokazuje temperaturę. Na szczęście do domu mam blisko i silnik nagrzał się do ok 78 stopni tylko...

I teraz mam pytanie - Co robić?? Ma już płyn przy sobie, ale nie wiem czy go zalać... Co mam robić??
jarekddz
Members
 
Posty: 683
Dołączył(a): 23 lut 2009, o 23:47
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poszedł płyn !!

 

Postprzez Pascal » 22 wrz 2009, o 16:58

jarekddz napisał(a):I teraz mam pytanie - Co robić?? Ma już płyn przy sobie, ale nie wiem czy go zalać... Co mam robić??


Najpierw to zakręć korek szmatką dokładnie wyczyść zbiorniczek i sprawdź za jakąś godz czy nie ma wycieku...Jesli nie ma to wlej,az do maksa nawet moze byc ciut wyzej nic mu nie bedzie... ;-)
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez jarekddz » 22 wrz 2009, o 16:59

Jak wyczyścić zbiorniczek?? Mam go wyjąć??
jarekddz
Members
 
Posty: 683
Dołączył(a): 23 lut 2009, o 23:47
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pascal » 22 wrz 2009, o 17:08

Jak wyczyścić zbiorniczek?? Mam go wyjąć??


Tak najlepiej zlokalizujesz ewentualny przeciek...tylko wężyków nie odkręcaj... ;-)

Ostatnio pewnie coś robiłeś koło zbiorniczka i nie dokręciłes dekla dlatego wypadł...myślę że nie bedzie zadnej dziurki ale dla pewności sprawdz..
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez jarekddz » 22 wrz 2009, o 17:27

Po godzinie stwierdziłem, że w sumie nie ma wycieków pod autkiem. Wlałem płynu do max, silnik pochodził do 90 stopni, załączył się wentyl... Nic ciekawego... Troszkę jeszcze po tym muszę dolać płynu, bo chyba do końca nie wsiąkło (od razu po wlaniu włączyłem auto).
Tatko jeszcze radził mi sprawdzić, czy w silniku wody nie ma czasem... Czekam więc następną godzinę i idę sprawdzić... już się boję...

[ Dodano: 2009-09-22, 17:28 ]
A i zbiorniczka nie wyciągnąłem, bo nie wiem jak :) Poza tym jest już zasyfiony i boję się, że go spartolę jeszcze bardziej... jak widać min-max to jest git :D
jarekddz
Members
 
Posty: 683
Dołączył(a): 23 lut 2009, o 23:47
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pascal » 22 wrz 2009, o 17:30

jarekddz napisał(a):A i zbiorniczka nie wyciągnąłem, bo nie wiem jak :) Poza tym jest już zasyfiony i boję się, że go spartolę jeszcze bardziej... jak widać min-max to jest git :D


No tak ale podspodem moze być przeciek wiec go przetrzyj...nie wyjmując
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez jarekddz » 22 wrz 2009, o 17:33

Pod spodem ?? Czyli mam przetrzeć zbiorniczek szmatką, a później zobaczyć czy jest cały suchy dalej?? O to chodzi? Mam sprawdzić, czy nie rozwaliło zbiorniczka, czy tak? :hyhy:
jarekddz
Members
 
Posty: 683
Dołączył(a): 23 lut 2009, o 23:47
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pascal » 22 wrz 2009, o 18:00

Pod spodem ?? Czyli mam przetrzeć zbiorniczek szmatką, a później zobaczyć czy jest cały suchy dalej?? O to chodzi? Mam sprawdzić, czy nie rozwaliło zbiorniczka, czy tak? :hyhy:


Dokładnie ;-)
Avatar użytkownika
Pascal
Members
 
Posty: 1054
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 00:31
Lokalizacja: TJE

Postprzez marcinkoz2910 » 22 wrz 2009, o 21:41

może masz uszkodzony korek od zbiorniczka on posiada taki zawór że przy wysokim ciśnieniu wywala przez niego płyn

a twój się może zapchał albo poluzował
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez jarekddz » 23 wrz 2009, o 19:35

Sam już nie wiem. Rano dolałem może szklaneczkę wody... Pojechałem do pracy...po pracy sprawdzam stan - extra... Pojechałem do domu, później trochę pośmigałem po mieście, teraz podjechałem do dziewczyny... po godzinie poszedłem sprawdzić stan - extra... Dziwne, bo wczoraj jeszcze były 2 plamki pod autem... wymieniłbym króciec, ale nie wiem czy powinienem teraz :-|
Poza tym do wymiany kwalifikują się teraz świece, filtr powietrza, filtr paliwa...
jarekddz
Members
 
Posty: 683
Dołączył(a): 23 lut 2009, o 23:47
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Edek12345 » 12 paź 2009, o 12:59

odświeżam.... otóż u mnie gdy silnik się zagrzeje w zbiorniczku nie ma nic lub jest bardzo mało i gdy go odkręcę wyrzuca płyn rury do chłodnicy są nabrzmiałe .. a jak zimny wszystko ok płyn w normie nic nie wyrzuca czyżby korek był walnięty :?: :chytry:
Piszę poprawnie po polsku.


Mój golf >>>> moj-golf/gofer-1-6-cl-europe-t9691.html <<<<
Avatar użytkownika
Edek12345
Members
 
Posty: 636
Dołączył(a): 27 lip 2008, o 11:53
Lokalizacja: Siedliska koło Stróż

Postprzez swatu » 12 paź 2009, o 15:59

Edek12345 napisał(a): czyżby korek był walnięty
sprawdz uszczelke pod korkiem
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości