Odnawianie zniszczonych ALUSÓW

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

Odnawianie zniszczonych ALUSÓW

Postprzez WNSCHOLES » 18 kwi 2013, o 16:12

Witam wszystkich.
Szukałem, szukałem i się nie doszukałem, a mianowicie mam taki dylemat.
Felgi mam w strasznym stanie. Wszystkie zdjęcia w TYM LINKU IMAGESHACK

Chciałbym je jakoś doprowadzić do piękności bo poprzedni właściciel o nie zbytnio nie dbał.

Znalazłem filmik na internecie gdzie ktoś odnawia alufelgi: FILMIK YOUTUBE

Jest to ciekawy sposób ponieważ zależało mi na tym aby ich nie malować. I druga - sprawa zależy mi też na tym aby miały połysk (da się tak w ogóle?? :lol:)

Myślałem żeby zrobić tak jak na tym filmiku - zedrzeć farbę specjalnym środkiem i polerować, polerować i jeszcze raz polerować.

Czy felgi w taki sposób się nie zniszczą? Będę musiał potem je malować? Czy ten sposób jest bezpieczny?

Zależy mi na tym abym mógł wszystko zrobić sam bez zbędnego oddawania felg do lakiernika:)

Pozdrawiam wszystkich i liczę na pomoc :)
WNSCHOLES
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 17:50
Lokalizacja: Sandomierz

Odnawianie zniszczonych ALUSÓW

 

Postprzez tomek_s23 » 18 kwi 2013, o 16:55

Nie polecam, chciałem zrobić podobnie ale dałem sobie spokój po dokładnym poczytaniu na ten temat. Ogólnie zdarcie lakieru i polerka zajmie Ci kilka dni, ale efekt jest bardzo dobry, to mnie jeszcze nie odstraszyło. Dopiero jak było napisane żeby przepolerować na szybko wszystkie felgi co najmniej raz na 2 tygodnie żeby podtrzymać wygląd, i co kilka miesięcy porządne polerowanie to nawet się za to nie brałem. .

PS. Jak dla mnie najlepsza metoda to piaskowanie, a potem malowanie proszkowe. Tylko to już są koszta.
tomek_s23
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 21:33
Lokalizacja: Suszec

Postprzez Radi » 18 kwi 2013, o 22:27

tomek_s23 napisał(a):Dopiero jak było napisane żeby przepolerować na szybko wszystkie felgi co najmniej raz na 2 tygodnie żeby podtrzymać wygląd, i co kilka miesięcy porządne polerowanie to nawet się za to nie brałem. .


Następny wrazliwy :-| lakier pewnie woskujesz co dwa tyg a felg sie boisz. Po drugie skoro polerujesz je dla podtrzymania efektu to po co chcesz je polerować od nowa co kilka miesięcy??? śmieszą mie znawcy którzy naczytali sie bzdur a nigdy nie mieli z tym doczynienia
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez WNSCHOLES » 18 kwi 2013, o 23:09

Radi widzę po zdjęciach Twojego pięknego VW, że znasz się na moim temacie :)

Co możesz więcej powiedzieć?

Myślałem żeby ewentualnie je wypolerować najbardziej jak się da i przejechać lakierem bezbarwnym w sprayu. Da to jakiś efekt i ''ochronę'' ??

Piaskowanie i lakierowanie raczej w grę nie wchodzi no chyba że w przydomowym warsztacie :)
WNSCHOLES
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 17:50
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez Radi » 18 kwi 2013, o 23:19

Robie dla siebie już 3 komplet felg polerowanych w całosci, niemam i nie miałem z nimi żadnych problemów dbać trzeba tak samo jak o wszystko nic więcej

Ciekawy wzór twoich felg, mogą całkiem fajnie wyglądac w polerce. Widac tez ze robią się wżery pod lakierem także ewidentnie przyszedł na nie czas. Troche roboty bedzie przy tym bo jak ma być ładnie to wżery musisz zjechać do zera, także najpierw jakaś chemia do zdejmowania lakieru a nastepnie papiery ścierne i do dzieła ;-)

wszelkie lakiery bezbarwne odradzam bo po pierwsze na dobrze wypolerowanej powierzchni lakier będziesz mógł zdrapywać paznokciem, a po drugie stracisz jakieś 20% blasku :-)
Ostatnio edytowano 18 kwi 2013, o 23:24 przez Radi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez WNSCHOLES » 18 kwi 2013, o 23:24

No i właśnie na taką odpowiedź czekałem! :)
Nic tylko brać się do roboty! :)
Jutro już je pakuję do bagażnika i jadę na wulkanizację żeby stare gumy z nich ściągnąć.
Potem planuję naciągnąć na nie oponkę toyo proxes t1r 195/50/15. Nie jestem jakimś fanem tuningu bo niestety nie mam to to kaski (biedny student:( ) ale na gumach nie będę oszczędzał :)

Jaki środek polecasz do usuwania farby?
WNSCHOLES
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 17:50
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez Radi » 18 kwi 2013, o 23:27

Zawsze używałem niejakiego stripera był mocny niestety przestali go produkować ale np allegro pełno jest wszelakich środków
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez WNSCHOLES » 18 kwi 2013, o 23:30

Myślałem nad SCANSOLem - niby dobry i ogólnodostępny :)

Jeszcze jedno pytanko: Czy po wypolerowaniu felgi przejechać je raz lakierem bezbarwnym czy raczej to odradzasz?
WNSCHOLES
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 17:50
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez tomek_s23 » 18 kwi 2013, o 23:31

Przepraszam, często woskować nie polerować, a porządną polerkę trzeba powtarzać co pewien czas.
Jak kolegę interesuje wszystko po kolei to może się przydać: http://autokult.pl/2012/03/21/polerowan ... h-poradnik
Reszty stron nie zapisałem, ale ta jest chyba najlepsza.

Ps. Radi nie uważam się za znawcę, po prostu zanim coś robię wolę się dowiedzieć jak najwięcej na ten temat, nad autem też nie szaleję jak głupi. Szczyt to było doprowadzenie go do dobrego stanu i wyglądu, ale ze szmatką w drzwiach i pastą "tempo" nie jeżdżę.
tomek_s23
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 21:33
Lokalizacja: Suszec

Postprzez WNSCHOLES » 18 kwi 2013, o 23:37

tomek_s23 napisał(a):Przepraszam, często woskować nie polerować, a porządną polerkę trzeba powtarzać co pewien czas.
Jak kolegę interesuje wszystko po kolei to może się przydać: http://autokult.pl/2012/03/21/polerowan ... h-poradnik
Reszty stron nie zapisałem, ale ta jest chyba najlepsza.

Ps. Radi nie uważam się za znawcę, po prostu zanim coś robię wolę się dowiedzieć jak najwięcej na ten temat, nad autem też nie szaleję jak głupi. Szczyt to było doprowadzenie go do dobrego stanu i wyglądu, ale ze szmatką w drzwiach i pastą "tempo" nie jeżdżę.


Dzięki za poradnik - na pewno się przyda :)

Teraz przyszła wiosna i akurat każdemu zmotoryzowanemu zależy na tym aby jego autko prezentowało się jak najlepiej - naturalnie wg zasobności portfela. Jeden może sobie pozwolić na więcej, inny na mniej ale dobre i to :)
WNSCHOLES
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 17:50
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez Radi » 18 kwi 2013, o 23:38

wszelkie lakiery bezbarwne odradzam bo po pierwsze na dobrze wypolerowanej powierzchni lakier będziesz mógł zdrapywać paznokciem, a po drugie stracisz jakieś 20% blasku

[ Dodano: 2013-04-18, 22:41 ]
Jak dla mnie porada dobra ale dzięki niej nie da rady uzyskać naprawde ładnej polerki co zresztą widać po zdjęciach
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez WNSCHOLES » 18 kwi 2013, o 23:44

Radi napisał(a):wszelkie lakiery bezbarwne odradzam bo po pierwsze na dobrze wypolerowanej powierzchni lakier będziesz mógł zdrapywać paznokciem, a po drugie stracisz jakieś 20% blasku

[ Dodano: 2013-04-18, 22:41 ]
Jak dla mnie porada dobra ale dzięki niej nie da rady uzyskać naprawde ładnej polerki co zresztą widać po zdjęciach


Okej w takim razie lakierowanie odpada.

Przypuśćmy, że mam wypolerowaną już felgę na samochodzie. Jak w takim razie mam o nią zadbać? Czytałem o jakichś pastach, woskach - czym to się różni?
WNSCHOLES
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 17:50
Lokalizacja: Sandomierz

Następna strona

- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości