Układ wysokiego napięcia (kable, świece, kopułki, cewki itp)

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez fosfor4 » 9 lis 2014, o 10:38

Gniewko, Nie masz kawałka suchej szmaty??? Owiń ciut za fajką i przyłóż do silnika jak najbliżej -niecałe 2 cm. odległość-.Nie trzeba nocy czy ciemnego pomieszczenia!!! Iskra jest dobrze widoczna.Jak fajkę tylko położysz będzie za duża odległość i iskry nie będzie!!! Sucha szmatka lub rękawica i nic Ciebie nie "kopnie". A tak konkretnie przypomnij sobie jakie są odległości elektrod na świecy- 0,7-0,9mm. :ok:
Ostatnio edytowano 9 lis 2014, o 10:42 przez fosfor4, łącznie edytowano 2 razy
kaziowy
Avatar użytkownika
fosfor4
Badacz tematu
 
Posty: 226
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 23:04
Lokalizacja: ZPL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

 

Postprzez Gniewko » 9 lis 2014, o 12:13

fosfor4, Prawda, prawda, ale przezorny zawsze ubezpieczony :-P

[ Dodano: 2014-11-10, 22:33 ]
Golf w połowie można powiedzieć już zdechł, teraz odpala tylko na po pych bo już nawet na ciepłym silniku niue pali. Zauważyłem falujące obroty na benzynie jak i na gazie. Obstawiam na 99% iż powodem moich problemów są kable. Sprawdzałem iskrę na cewce zapłonowej i jest. Kabel masowy od cewki porządnie oczyściłem więc przy następnej wolnej chwili biorę się za kable i zobaczymy co z tego wyniknie.

P.s. Czy przy bardzo zadżumionych świecach w benzynie może auto wg nie chcieć odpalić na zimnym jak i ciepłym silniku ?
Gniewko
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 lis 2014, o 20:26
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 13 gości