Światła zewnętrzne

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez adams » 16 lip 2013, o 21:00

Tak masa to brązowe przewody, weź dla testu sobie dorzuć dodatkową masę do obu lamp z tyłu i zobacz czy pomogło, bo jeśli nie pomoże to bez sensu tracić czas na czyszczenie kabelków. Ja tam stawiam na brak masy w lewym tyle :mrgreen:
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

 

Postprzez kontor » 16 lip 2013, o 21:09

adams napisał(a):Tak masa to brązowe przewody, weź dla testu sobie dorzuć dodatkową masę do obu lamp z tyłu i zobacz czy pomogło, bo jeśli nie pomoże to bez sensu tracić czas na czyszczenie kabelków. Ja tam stawiam na brak masy w lewym tyle :mrgreen:


Ok pójdę tym tropem, wyczytałem też że podobno "w VW Golf kierunkowskaz prawy idzie do lewej lampy a przez nią do prawej!" - prawda ? źródło - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1963179.html post nr 9.
kontor
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lip 2013, o 20:05
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez adams » 16 lip 2013, o 21:32

Moje ulubione źródło niegdyś (elektro**.pl) aktualnie jak mam się o coś tam zapytać odnośnie elektroniki to wolę się 500 razy zastanowić i jechać kupić stos książek niż czytać wywodów kogoś kto "chce" mi pomóc. Ale to taki mały off topic :) Źródło które podałeś to wypowiedź kolegi również z naszego forum, a założę się że jakbyś w środku nocy zapytał Go o kolory przewodów i połączenia w golfie 3 to by Ci odpowiedział bezbłędnie :mrgreen: Zobaczysz że winna będzie masa. POZDRO :-)
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Zico63 » 16 lip 2013, o 22:30

kontor napisał(a): po wrzuceniu lewego kierunku świeci migacz przedni lewy oraz oba tylne tj. lewy oraz prawy,

I to jest istota problemu, najłatwiejszy do zaobserwowania objaw, tzw. choinka: BRAK MASY WE WTYKACH LAMP TYLNYCH lub urwana/zaśniedziała masa do samej blachy (do budy inaczej mówiąc). Tak więc, jak już Koledzy odpowiedzieli - sprawdzić połączenie z płytką lamp przewodów BRĄZOWYCH.
A najlepiej dać swój własny, dodatkowy, dolutowany do ścieżki masowej płytki. To ta, co "odwiedza" wszystkie żarówki.
kontor napisał(a):podobno "w VW Golf kierunkowskaz prawy idzie do lewej lampy a przez nią do prawej!" - prawda ?

Święta prawda, w Golfie 3.
P.S.: Wielkie dzięki, Kolego Adams :zdrowko: :zdrowko:
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Nie działają świata długie oraz przeciwmgłowe tylne

Postprzez akpic » 21 lip 2013, o 11:21

Mam pewien problem z Golfem 1.6 93r.

Światła długie:

Nie mogę włączyć świateł drogowych. Włączam światła mijania, pociągam manetkę kierunkowskazów do siebie i mogę jedynie błysnąć światłami. Czy to wina przełącznika świateł, czy może coś z kablami? Pająk powinien być dobry, bo był wymieniany (wcześniej nie działał również klakson), ale na starym sytuacja z długimi wyglądała tak samo.

Światła przeciwmgłowe:

Tutaj również jest problem z ich włączeniem, po wyciągnięciu pokrętła nie świeci się nawet kontrolka. Podłączyłem zasilanie na krótko bezpośrednio do włącznika i światła świecą oraz kontrolka. Czy to również może oznaczać walnięty włącznik?

[Edycja] Sprawdziłem jeszcze jedną rzecz. Otóż po odłączeniu tej większej kostki m.in. z żółto-czerwonym przewodem mogę normalnie włączyć światła, świeci kontrolka, natomiast gdy tylko ją podłącze od razu gasną wraz z kontrolką.

Pozdrawiam.
akpic
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 11:10
Lokalizacja: Radom

Postprzez Zico63 » 21 lip 2013, o 17:48

Witaj!
Z opisu widać, że Kolega ma układ cztero-reflektowy (H1+H1). W tej wersji mijania nie są zasilane z manetki a prosto z włącznika. Stąd praca mijania mimo odpiętych manetek.
Także z włącznika zasilane jest tylne przeciwmgielne, innym jednak pinem.
Chyba winny jest wyłącznik, warto go odpiąć i złączyć w wtyku włącznika na próbę po pierwsze czarno-żółty z biało-czarnym (czyli X z 56). Następnie też szaro-niebieski z szaro-białym (83 z 83b).
Co będzie na wpiętej, a co na odłączonej wtyczce manetek?
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez akpic » 21 lip 2013, o 21:00

Troszkę zagmatwałem z tą edycją. Tyczy się ona świateł przeciwmgłowych i chodziło mi, że jak odłączę tą wtyczkę z manetek to światła przeciwmgłowe działają, jak podłączę wtyczkę gasną.

Za jakieś dwa-trzy dni będę miał dostęp do innego włącznika świateł i okaże się czy to on jest walnięty.

Dzięki za odpowiedź. :)
akpic
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lip 2013, o 11:10
Lokalizacja: Radom

Jakie Żarówki do Projektorów TYC

Postprzez raiden112 » 21 sie 2013, o 15:56

Czesc chcialbym zapytac jakie zarówki do projektorow TYC narazie kupiłem H1 i wsadziłem je do swiateł Mijania a co z długimi H3 ??
raiden112
Czytacz
 
Posty: 84
Dołączył(a): 6 wrz 2012, o 20:42
Lokalizacja: P-ce

Postprzez robert19kor » 21 sie 2013, o 19:21

H3 też wkładasz tam gdzie się należą, ja mam hella h3 i nie narzekam
robert19kor
Badacz tematu
 
Posty: 369
Dołączył(a): 18 sty 2010, o 18:16
Lokalizacja: Koronowo

Postprzez saszelqq » 21 sie 2013, o 19:48

Ja miałem w projkach na początku zwykłe najtańsze i świeciły standardowo na żółto, a teraz mam i w krótkich i w długich niebieskie bańki też z tych tanich i świecą ładnie na biało i lepiej oświetlają niż te zwyklaki :P Ale zobaczymy ile wytrzymają, po 5zł kupowałem w sklepie u siebie więc kupi się drugie najwyżej :-D
Avatar użytkownika
saszelqq
Members
 
Posty: 2458
Dołączył(a): 28 lut 2012, o 00:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1981
Silnik: 1.1 GG
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez prezesik » 21 sie 2013, o 21:47

Opinie nt żarówek były obszernie poruszane w dziale "elektryka". Przenoszę i zamykam.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Karol B. » 22 sie 2013, o 19:51

Może to gdzieś tu jest, ale 77 stron to dla mnie za dużo szukania... :-P Więc pytam: jaki jest kolor kabelka w wtyczce do włącznika świateł odpowiedzialny za światła pozycyjne przednie? :-)
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości