Rozrusznik

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez pietrasiak2 » 26 sty 2013, o 22:57

Dobierz się do rozrusznika , dodam tylko obejrzyj jeszcze magnesy w stojanie , był też taki przypadek że 1 był uszkodzony :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

 

Postprzez Lvkasz » 26 sty 2013, o 23:12

Wiesz,wolalbym go sam nie rozbierac. Dokladnie rok temu byl robiony,jak widac robia tak zeby do nich powrocic i znow dac zarobic.
Lvkasz
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 14:45
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Paweu » 27 sty 2013, o 21:27

Lvkasz napisał(a):Wiesz,wolalbym go sam nie rozbierac. Dokladnie rok temu byl robiony,jak widac robia tak zeby do nich powrocic i znow dac zarobic.


Są porady w necie... Wyjęcie rozrusznika z ABD to 20 min. Ja też nigdy wcześniej nie demontowałem rozrusznika z auta ale jakoś sobie z tym poradziłem.

Wymień bendix, szczotkotrzymacz, oraz tulejkę w tylnej obudowie, wyczyść i przesmaruj i będzie działać jak nowy. :ok:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez pablomed » 28 sty 2013, o 11:17

Lvkasz napisał(a):rok temu byl robiony
więc trzeba się jednak zastanowić czy go skichali czy przyczyna jest inna, może przejrzyj kable, i zmasowanie silnika sprawdź, i to co napisałem o zapłonie.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez Lvkasz » 28 sty 2013, o 16:28

Wyciagnac rozrusznik to nie klopot ale sam nie chce tego rozbierac. Zaplonu nie mam jak sprawdzic,trzeba podjechac do jakiegos mechanika. Kurcze myslalem ze to jakas pierdola bedzie a tu co raz powazniej. moze zrobic podmiane rozrusznika z innego auta?
Lvkasz
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 13 cze 2008, o 14:45
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez Paweu » 28 sty 2013, o 17:31

rozrusznik w abd nie jest wcale taki skomplikowany jak może się wydawać więc bez strachu można zabrać się do samodzielnej naprawy. Trudność może sprawić jedynie odkręcenie śrub elektromagnesu ale skoro u ciebie był podobno rozbierany to nie powinno być z tym problemu...
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Rozrusznik-problem

Postprzez Golf Maniak » 31 sty 2013, o 22:25

Panowie miałem dzisiaj następującą sytuację wsiadam do samochodu przekrecam kluczyk i .... mam przygasające kontroli po chwili(kilku sekundach samochód zaczął wydawać dzwiek cykania)podejrzewam że winny jest temu rozrusznik.Czy moja intuicja mnie myli?Jeśli nie jest do regeneracji/wymiany automat/cały rozrusznik?Jaki koszt mniej więcej jest tego automatu/regereacji rozrusznika?

Ps wiem temat zapewne przerabiany milion razy ale nie mam niestety czasu by przegladać forum więc za wszystkie porady/sugestie z góry bardzo serdecznie dziękuje :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Gofer » 1 lut 2013, o 08:27

Golf Maniak napisał(a):Jaki koszt mniej więcej jest tego automatu/regereacji rozrusznika?


Jak mi strzelił znienacka rozrusznik w największe sniegi to za regenerację zapłaciłem 180 zyla.
Odstawiłem autko rano , po południu było gotowe.
Może drogo ale na podwórku po kolana w śniegu sam bym go nie wyjął.
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Rozrusznik cyka kontrolki przyasają

Postprzez danupl » 12 lut 2013, o 00:00

Witam Panowie.
Ostatnio pojawił się dziwny problem, którego nie potrafię rozwiązać dlatego prosze was o pomoc.
Pewnego dnia odpaliłem golfa normalnie przejechałem kawałek, a po jakimś czasie znowu chciałem i okazało się, ze podczas próby odpalenia golf nie reaguje, a kontrolki podczas przekręcania przygasają i słychać jak restartuje sie komputer. Wymieniłem szczotki w rozruszniku na krótka działa jak burza wkładam do golfa i znowu to samo. W czym tkwi problem? Klemy czyściłem, wkładałem inny aku, spr przewody i dalej nic. Czasem podczas próby odpalenia słychac tylko "cyk" i znowu nic.
Pozdrawiam i dziękuję.
danupl
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 00:13
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Imper » 12 lut 2013, o 00:46

sprawdz punkty masowe. Przy nie dokreceniu kabla glownego kabla masowego wlasnie sa takie objawy
Avatar użytkownika
Imper
Members
 
Posty: 1601
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 02:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez pietrasiak2 » 12 lut 2013, o 03:53

A w aucie na krotko odpala(kreci)? Jak tak to moze masz nadpalona kostke stacyjki.wrzuc na luz ,przekrec zaplon i na ten cienki kabelek zapodaj plusa , jak bedzie krecil i zagada w dodatku nie zrestartuje licznika to kostka do wywalenia :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez danupl » 12 lut 2013, o 15:21

Wyjmowałem rozrusznik i wymieniłem szczotki. Wtedy też sprawdzałem czy działa i wszystko było ok...gdy natomiast wkładam go na swoje miejsce kontrolki podczas gdy przekręcam kluczyk na start przygasają. Sprawdzę dzis jeszcze faktycznie tą mase moze gdzieś coś nie łaczy, ale wszystko wygląda ok. Sprawdę także czy odpali z popychu.
danupl
Czytacz
 
Posty: 61
Dołączył(a): 9 paź 2011, o 00:13
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron