elektryczne szyby i lusterka

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Jak podłączyć elek. szyby i centralny razem

Postprzez authority » 5 wrz 2012, o 23:34

Witam!
Postanowiłem założyć do swojego Golfa MK3 (z oryginalnym szyberdachem i zamkiem centralnym, autoalarm legendford f-14) elektryczne szyby i lusterka. Lusterka działają prawidłowo, elektryczne szyby na przyciskach również, ale nie działa domykanie z pilota tak jak i z kluczyka. Wszystko jest podłączone tzn.
1. czerwono-żółty (wtyczka czerwona) - "+" z akumulatora
2. czarno-biały (wtyczka zielona) - "+" z zapłonu i podświetlenie tylnych przełączników
3. biały (gniazdo białe) - podgrzewanie lusterek
4. szaro-fioletowy (wtyczka szara) - podświetlenie przednich i centralnego przełącznika
5. brązowo-biały (gniazdo szara) - krańcówki (jak drzwi otwarte wtedy jest "masa")
6. czarno- zielony (wtyczka czarna) - szyberdach ("+", kiedy zamykam z pilota lub kluczykiem, szyberdach się wtedy zamyka. Wtyczka nie jest podpięta, ponieważ już gniazdo było zajęte)
Dodam, że z wiązki centralnej pozbyłem się resztki przewodów starego centralnego, bo chciałem zostawić oryginalną wiązkę, ale tam nigdzie przewody nie łączyły się, więc raczej tutaj nie ma problemu. Przewody sprawdzałem, są OK.

Ktoś z was wie jak mogę połączyć te szyby z centralnym? Gdyby chociaż z kluczyka szyby dały zamykać się to bym wiedział, że coś z alarmem, a tak nie ma żadnego połączenia. :-x
Dodam, że wiązki w drzwiach również były łączone i wszystko sprawdzane.
Avatar użytkownika
authority
Czytacz
 
Posty: 89
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 00:28
Lokalizacja: Biała Podlaska

Jak podłączyć elek. szyby i centralny razem

 

Postprzez Gofer » 6 wrz 2012, o 07:27

authority napisał(a):Gdyby chociaż z kluczyka szyby dały zamykać


Do tego bajeru potrzebna wesja szyb typu "komfort" .
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez authority » 6 wrz 2012, o 10:07

Gofer napisał(a):Do tego bajeru potrzebna wesja szyb typu "komfort" .


Czym różni się wersja szyb typu ,,komfort" od tych zwykłych? Jest to różnica w wiązce szyb, zamka centralnego czy może silniczków?
Avatar użytkownika
authority
Czytacz
 
Posty: 89
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 00:28
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Gofer » 7 wrz 2012, o 08:06

authority napisał(a):z oryginalnym szyberdachem


Szyber się domyka z kluczyka po dołożeniu elektrycznych szyb ?
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez pablomed » 9 wrz 2012, o 15:24

authority napisał(a):Czym różni się wersja szyb typu ,,komfort" od tych zwykłych?
niczym, jest tylko jeden rodzaj w golfie III, ale chyba masz już wyjaśnione na innym forum
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez authority » 9 wrz 2012, o 15:33

pablomed napisał(a):niczym, jest tylko jeden rodzaj w golfie III, ale chyba masz już wyjaśnione na innym forum

Dokładnie, jest to spowodowane tym, że w wiązce przewód szary z szaro-czerwonym nie jest połączony. Uciekło to mojej uwadze podczas przeglądu wiązki, pod koniec tygodnia będę z tym działał, bo teraz samochód jest potrzebny. Dzięki wszystkim za pomoc. ;-)
Avatar użytkownika
authority
Czytacz
 
Posty: 89
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 00:28
Lokalizacja: Biała Podlaska

Krotko zwięźle i na temat el szybyy

Postprzez danieluss123 » 11 wrz 2012, o 02:00

Zakladam el szybki i po sprawdzeniu na sucho problem jest taki ze z przyciski kierowcy gdzie powinno sie otwierać z lewego przycisku szyba kierowcy a z prawego szyba pasażera to niestety ja mam odwrotnie i nie wiem co jest problem tego , tak ze proszee o pomoc;)

przelaczki tak wyglada http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... uQiNuTorJw
danieluss123
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 lip 2011, o 20:46
Lokalizacja: Kr

Postprzez pablomed » 12 wrz 2012, o 20:26

zamień kable sterujące włącznika 2 z 5, numerki tam gdzieś będą wytłoczone przy stykach. Jeśli to jakieś dokładane szyby np z Anglika czy własna przeróbka poprzedniego właściciela i moja porada nie pomoże to opisz wszystko dokładnie
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

tylna el szyba

Postprzez _hanusek_ » 14 wrz 2012, o 20:05

witam.
problem polega na tym ze z prawej z tyłu strony nie działa poprawnie el szyba... gdy podpinam cały mechanizm z lewej strony pod prawa wszysko ładnie działa lecz z lewej nie... problem gdzies w kablach tylko jak posprawdzac dokładnie iod czego zaczac ? mechanizm tylko opuszcza szybe zaś jej nie podnosi...
w właczniku w kablu czarno brązowym nie było masy(ale juz to zrobilem) i nie działalo podswietlenie włacznika.



myslalem zaczac od wiazki ktora idzie do skrzynki bezp lecz nie wiem ktora to wiazka ;///

prosze o jakas pomoc.
Avatar użytkownika
_hanusek_
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 11 gru 2011, o 15:22
Lokalizacja: Lubaczów

Postprzez pablomed » 14 wrz 2012, o 20:16

nie bardzo masz co szukac w wiązkach skoro lewy mechanizm działa po prawej stronie. Rozbierz moduł moze coś zauważysz, podepnij go rozebranego i sprawdź czy oba przekaźniki cykaja. Domykanie z kluczyka w drzwiach też nie działa w tej szybie? Czy tylko z włącznika?
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez danieluss123 » 14 wrz 2012, o 21:05

Wielkie dzieki pablomed, pomogło teraz chodzi jak powinno
danieluss123
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 lip 2011, o 20:46
Lokalizacja: Kr

Postprzez _hanusek_ » 15 wrz 2012, o 08:58

tz czy lewy działa po prawej to tego nie wiem ale dzis sprawdze... moim zdaniem wina kabli bo z włacznika szyba się otwiera na sam dół lecz nie podnosi się .... tylko nie wiem gdzie szukac tych kabli ;//

[ Dodano: 2012-09-15, 08:00 ]
domykanie ani otwieranie z klucza wogole nie działa na tamta szybe... na wszystkie działa tylko nie na tamta...
Avatar użytkownika
_hanusek_
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 11 gru 2011, o 15:22
Lokalizacja: Lubaczów

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości