Centralny nie działa.

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Centralny nie działa.

Postprzez mategun » 25 lip 2010, o 17:26

Witam, jak w temacie , z kazdych drzwi przekrecajac kluczyk zamykaja sie tylko jedne drzwi,gdzie wsadze kluczyk. Dmuchajac w ten wezyk od pompki slysze tylko wlew paliwa i jak mocnej dmuchne to i drzwi pasazera prawe. Wersja 3d. Od czego zaczac? Pompke mam nowa , bo tamta zalalo .
mategun
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 22:17
Lokalizacja: lubelskie

Centralny nie działa.

 

Postprzez Zico63 » 25 lip 2010, o 20:07

Od dokładnego sprawdzenia bezpieczników 14 i 21. Podkreślam dokładnego, nie na oko, bo czasem drucik jest pozornie tylko cały!
A z gniazdem zapalniczki Kolega ostatnio nie działał?
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez mategun » 25 lip 2010, o 20:13

Nic nie dzialal bo dopiero kupilem to auto :-) Tak na oko sprawdzilem juz duzo wczesniej ale nic nie bylo tam widac interesujacego
mategun
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 22:17
Lokalizacja: lubelskie

Postprzez Zico63 » 25 lip 2010, o 20:14

To inaczej: czy jest światełko w kabinie?
A tu zaraz obok jest temat:
http://www.golf3.pl/topics4/nawala-cent ... t25525.htm
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez killah » 25 lip 2010, o 21:05

Siema

proszę zajrzyj w ten temat:
http://www.golf3.pl/topics4/centralny-z ... 039,15.htm

tutaj opisałem moją walkę z centralką.

prawdopodobnie poszły ci kable od stałego plusa w drzwiach ze starości i wilgoci.

Zrób najpierw tak. Jak masz białoczerwony w wiązce drzwi to wsadź tam miernik/żarówkę i do masy zewrzyj. Jak będzie tam +12 to ok prąd idzie. Boczek trzeba zdjąć. Potem poszukaj tej wiązki i jest tam miejce w którym białoczerwony się rozdziela na rygiel i na zamek. W tym miejscu prawdopodobnie kabel padł.

Sprawdź również czy do pompki na białoczerwonym pinie jest +12 (pin 1 a masa jest na 3 chyba = brązowy kabel)


Jeszcze jest bardzo fajny sposób na sprawdzenie czy wszystko ładnie działa i czy kabelki nie przerwane. Jak masz kostkę w pompce to zrób tak. Od białoczerwonego kabelkiem podaj plusa na siwy albo zielony kabel (zamykanie/otwieranie). Jak będzie wszystko trybić to znaczy że poszły kable.
killah
 

Postprzez mategun » 1 sie 2010, o 03:56

Sprawdziłem ten bezpiecznik 21 ale on jak go podlacze to swieci ciaglym swiatlem(bez przerywania) mi sie caly czas prawy kierunek nawet jak wylacze stacyjke, gdzie szukac tego zwarcia?

[ Dodano: 2010-08-01, 15:37 ]
Centralny sprawny, przyczynami były brak masy w lampach(musze sobie jakies fajne nowe kupic ), do tego wezyki cisnieniowe byly odlaczone oraz nie bylo bezpiecznika nr 21.
mategun
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 22:17
Lokalizacja: lubelskie


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości