centralny zamek

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez marcinkoz2910 » 27 cze 2010, o 14:18

wyjmij sobie pompkę co masz pod lampą w bagażniku i zdejmij z niej pokrywkę plastikową trzyma się na zatrzaskach

zobaczysz wtedy czy elektronika na płytce nie jest zalana wodą a co za tym idzie nie skorodowały styki lub elementy elektroniczne
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

 

Postprzez pablomed » 27 cze 2010, o 15:26

Pompka jest dobra skoro działa z drzwi pasażera. Wiosełko ok skoro otwiera się z kluczyka. Problem jest wyłącznie elektryczny i dotyczy albo włącznika w zamku drzwi albo połamanych kabli w wiązce do drzwi. Chodzi o kable szary, zielony i biało czerwony albo szaro czerwony lub zielono czerwony. Jeśli kable sa ok należy wyjąć zamek bo zapesuł mu się włącznik uruchamiany kluczykiem, maleńkie styki do wyczyszczenia po rozebraniu .
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez killah » 27 cze 2010, o 21:10

Ok słuchajcie problem rozwiązany. Tzn już wiadomo co jest. Nie ma plusa od kluczyka czyli padł zamek. Po przekręceniu nie pojawia się plus i nie ma sterowania. Jak podłączyliśmy plusa od lusterek to drzwi się zamykały i otwierały (pasażera i klapa).

solucją będzie zakup nowego zamka albo centralka na pilota (ponoć chyba sterowanie minusem potem jest i działało by mi sterowanie kluczykiem i pilotem)

pzdr i czekam na jakieś opinie czy lepiej dać na pilota centralkę czy lepiej naprawić ten zamek
killah
 

Postprzez Zico63 » 27 cze 2010, o 22:17

No to fajnie, napisałem Koledze chwilę temu PW, ale tu czytam i muszę dodać: sterowanie ma podawać nie minusa ale PLUSA - tak jest wymagane w VW!
Zakupić należy taką centralkę która podaje właśnie plusa. To co Koledzy robili przy próbach (czyli podali z lusterek) to podali właśnie plusa na szary lub zielony i centralka tak też ma robić!
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez killah » 6 lip 2010, o 18:53

elo

stałą się rzecz bardzo dziwna. teraz nawet nie działa zamek w drzwiach pasażera. czy możliwe jest że teraz padł mi impulstor w 2gich drzwiach czy może pompę coś strzela?

[ Dodano: 2010-07-06, 20:48 ]
elo

zrobiłem tak że z lampki bagażnika podałem + na kebelek szary a potem zielony. wszystkie drzwi się otwierają/zamykają.

padły impulsatory w zamkach w takim razie

elo

dzisiaj po rozebraniu boczków drzwi i sprawdzeniu napięcia na stałym plusie na białoczerwonym kabelki okazało się że do końcówek w zamku już + nie dochodził. Małe oględziny kabla i wyszło na jaw że w miejscu gdzie jest rozdzielany na 2 (do 2 kostek w zamku) zaśniedział i dosłownie rozpadł się. wystarczyło odciąć to co zaśniedziało i połączyć na nowo i śmiga. o dziwo zdarzyło się to w 2 drzwiach w przeciągu bodajże tygodnia czasu :shock:
killah
 

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości