akumulator

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez Schurxix » 10 lis 2012, o 11:11

bo ja mam altek 45AH , ale mam wzmacniacz do samego suba 550w i mi juz lekko swiatla mrugaja przy wyzszym obciazeniu, a teraz chce wrzucic jeszcze 600w Rto na glosniki to juz wogule aku bedzie cierpial, kondensator wrzuce tez ale nie wiem czy to sprawe rozwiaze, myslalem tak o 54Ah akumulatorze
Schurxix
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 lis 2012, o 23:14
Lokalizacja: Dziergowice

 

Postprzez slawek5t » 10 lis 2012, o 17:03

Dasz większy aku to bedzie źle......

Chcesz wiekszy aku (np55Ah) to założ Altek min 70Amper i bedzie wiele lepiej.

Altek 45 A (jesli taki był, nie wiem) - nie naładuje Ci aku 50-55Ah....
Do obecnego altka mozesz dać aku max 36-38 Ah - ale to jest troche mała pojemnosc jesli masz dużo prądo żernych odbiorników. (wzmacniacz itd).

Ja akurat mam altek 120Amper wiec mogłem sobie pozwolić na Aku 80Amper. W mrozach nie ma zadnego problemu a Aku ma ponad 5 lat.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez Kutasinski » 10 lis 2012, o 18:57

Schurxix napisał(a):bo ja mam altek 45AH , ale mam wzmacniacz do samego suba 550w i mi juz lekko swiatla mrugaja przy wyzszym obciazeniu, a teraz chce wrzucic jeszcze 600w Rto na glosniki to juz wogule aku bedzie cierpial, kondensator wrzuce tez ale nie wiem czy to sprawe rozwiaze, myslalem tak o 54Ah akumulatorze


No,jak Ci mrugają światła,to sprawdź prąd ładowania, bo może np.szczotki się kończą, może regulator..
Ale faktycznie do takiej dyskoteki to jakiś generator by się przydał :lol:
Jeszcze trochę go doposażysz w takie wypasy,to stwierdzisz,że silnik 1,4 cierpi ;-)
Nie mam GG ale coś trzeba było wpisać..
Kutasinski
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 20 mar 2012, o 12:44
Lokalizacja: Kraków

Rozładowany dwuletni akumulator

Postprzez przemku » 12 lis 2012, o 21:16

Witam,

Mam dość dziwny problem. Jakieś 1,5 roku temu montowałem sam elektryczne szyby + lusterka w swoim golfie 3. Wszytko oryginalne łącznie z wiązką centralną. Nie miałem z nimi żadnych problemów, aż do zeszłego tygodnia kiedy to nagle, zupełnie bez powodu przestała działać lewa tylna szyba oraz prawa przednia tj. pasażera. Bez zarzutu działała lewa przednia kierowcy oraz prawa tylna. Problem zbagatelizowałem, bo idzie zima, więc i tak ich nie będę używał - chciałem to naprawić jak się z robi ciepło. Dziś się trochę zdziwiłem jak mi padł dwuletni akumulator do zera tj. jak odpalam powolutku zakręci raz rozrusznikiem i tyle. Przekręcam kluczyk do pozycji początkowej, i tu dzieją się dziwne rzeczy bo: włącza się radio - bez panela (słychać jak się kręci cd), sama się otwiera lewa przednia szyba tj. od kierowcy i prawa tylna (czyli te działające). Przy okazji sprawdziłem i już działają szyby, które wcześniej nie działały prawy przód i lewy tył. Proszę o pomoc bo już mam mętlik w głowie, jakieś zwarcie? Nie rozumiem.
przemku
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 21:00
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez revor » 12 lis 2012, o 21:21

Podobny problem miałem u siebie nie dawno. W tym dwóch niedziałających szybach prawdopodobnie padły Ci moduły. I to przez to właśnie padło Ci aku.

Zrób tak: Zdejmij tapicerkę tych drzwi, odłącz wtyczki od modułów przy mechanizmie opuszczania szyby, naładuj aku i powinno być ok. A potem po prostu jak przyjdzie wiosna to zakup nowe moduły lub całe mechanizmy i wszystko będzie działać :-P
Zapraszam do skomentowania mojego Golfera ;)
http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-aam-vt37083.htm
Avatar użytkownika
revor
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 01:10
Lokalizacja: Leszno

Postprzez przemku » 12 lis 2012, o 21:25

Może głupie pytanie ale... jakby poszły moduły działały by szyby? Bo aktualnie jest wszystko ok, tak jak same przestały działać, tak teraz po rozładowaniu akumulatora działają....
przemku
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 lis 2012, o 21:00
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez revor » 12 lis 2012, o 21:39

Też tak miałem kolego, identycznie. Zaraz znowu przestaną działać :-D
Wiem co mówię, a diagnoza postawiona przez elektromechanika ;) Dopiero po odłączeniu tej felernej szyby u mnie aku przestało się rozładowywać :hyhy:
Zapraszam do skomentowania mojego Golfera ;)
http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-aam-vt37083.htm
Avatar użytkownika
revor
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 01:10
Lokalizacja: Leszno

Postprzez k-m-r1 » 12 lis 2012, o 22:27

zwarcie


a cd kreci bo nie było zasilania i radyjko dostało pradzik to sie testuje
tak jest też jak zdejmiesz klemy

sprawdz połaczenia w dżwiach i słupkach może coś rdza wzieła i ne łączy zwiera

a wysiada aku jak masz klape niedomknieta i swieci lampka
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Golfik nie pali, akumulator chyba sprawny

Postprzez x__Supas__x » 13 lis 2012, o 20:25

Siemka wszystkim, jestem nowy więc prosze mnie nie zniszczyć technikaliami. Od dwoch dni moj golf nie chce odpalic. Palą się kontrolki, migacze dzialaja, światła przednie również bez problemu sie zapalaja. Próbowałem z kolegą odpalic na krótko przez "szelki" ale też nic to nie dało więc to chyba nie akumulator. Jakieś pomysły? Jestem kompletnie zielony w temacie, poczytałem trochę forów ale tylko zgłupiałem od tej wiedzy. W skrócie wygląda to tak: wsadzam kluczyk, przekrecam na zapłon (świece się grzeją, kontrolki się palą), próbuje odpalić auto i nic kompletna cisza. Dzięki za pomoc z góry ludziska. Pozdrawiam
x__Supas__x
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 lis 2012, o 20:02
Lokalizacja: Wrocław / Bogatynia

Re: Golfik nie pali, akumulator chyba sprawny

Postprzez K@mil » 13 lis 2012, o 20:37

x__Supas__x napisał(a):Siemka wszystkim, jestem nowy więc prosze mnie nie zniszczyć technikaliami. Od dwoch dni moj golf nie chce odpalic. Palą się kontrolki, migacze dzialaja, światła przednie również bez problemu sie zapalaja. Próbowałem z kolegą odpalic na krótko przez "szelki" ale też nic to nie dało więc to chyba nie akumulator. Jakieś pomysły? Jestem kompletnie zielony w temacie, poczytałem trochę forów ale tylko zgłupiałem od tej wiedzy. W skrócie wygląda to tak: wsadzam kluczyk, przekrecam na zapłon (świece się grzeją, kontrolki się palą), próbuje odpalić auto i nic kompletna cisza. Dzięki za pomoc z góry ludziska. Pozdrawiam


1) Kostka stacyjki
2) Przekaznik 109

Ja bym sprawdził najpierw te dwie rzeczy :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez greg001 » 14 lis 2012, o 00:10

też obstawiłbym kostkę stacyjki
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez radomiak » 14 lis 2012, o 00:34

przełóż akumulator od kolegi i spróbuj odpalic z jego aku.
pisze tak poniewaz poprzedniej zimy padl mi aku i objawy mialem takie same jak ty a z kabli (3 komplety) podpinalem i nie chcial gadac kable tylko zaczynaly sie grzac i nic dopiero pomoglo zalozenie aku od szwagra i odpalil. masz taki sam silnik jak ja i dlatego przyszlo mi to do glowy sprawdz najpier tak jak mowie moze nie bedziesz musial szukac dalej.
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości