Trzęsienie kierownicy

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Postprzez malapawel » 1 lut 2010, o 15:08

ja mialem to samo, przy przyspieszaniu od 80 do 110 trzeslo kierownica, pokechalem do wulkanizacji koles zdjal opony z felg zalozyl od nowa i zamienil kola stronami, po tym zabiegu wszystko jest jak trzeba :)
malapawel
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 sie 2008, o 16:09
Lokalizacja: Białystok
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

 

Postprzez sebastianoo20 » 19 kwi 2010, o 23:14

U mnie tez trzęsło kierownicą przy hamowaniu, najgorzej z większych prędkości. Koła ok, drążki ok, hamulce nowe (tarcze klocki), i co się okazało jak zwlekałem z wymianą z tyłu szczęk oraz cylinderków (bo ciekły), to załatwiłem sobie tym tarcze. Cała siła hamowania szła na przód i przegrzałem tarcze! :zalamany: i teraz wiem skąd były owe wibracje... tak więc warto pamiętać również o tyle przy wymianie hamulców ;-) może ta rada się komuś przyda ;-)
Avatar użytkownika
sebastianoo20
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 6 wrz 2009, o 16:29
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez clive120 » 19 kwi 2010, o 23:36

A moze trzesie bo jest zły kąt wtrysku ustawiony. Kiedyś mi sie tak nie trzęsło nadwozie a po wymianie rozrządu (chyba) zaczeło drgac. moze tu jest przyczyna
clive120
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 14 sie 2008, o 23:09
Lokalizacja: JG

Postprzez Mariusz164 » 23 kwi 2010, o 20:04

u mnie nawet nowe pierscienie nie pomogły. walczyłem długo wkońcu okazało się że mniałem złe szpilki do alu. znajomy mi założył nowe szpilki pod alu i jak ręką odjął wszystko jest teraz git i nie trzęsie się nic;) podnieś samochód na lewarku odpal i wrzuć 3 bieg i sprawdz czy koło nie bije góra dół ja miałem coś takiego właśnie i problem rozwiązałem;) może się przyda moja wypowiedz warto sprawdzić zawsze.
Mariusz164
Badacz tematu
 
Posty: 383
Dołączył(a): 23 lis 2008, o 12:43
Lokalizacja: Lubicz k.Torunia

Postprzez david005 » 1 maja 2010, o 16:01

Witam! A ja mam taki problem że przy prędkości 100km/h i wiekszej trzesie kierownicą i cały czas znosi golfa na lewo nawet przy mniejszych predkosciach znosi. Dodam ze pare dni temu mialem ustawioną zbierzność.
Jak myslicie co jest tego powodem?
david005
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 19:24
Lokalizacja: Piła

Postprzez K@mil » 1 maja 2010, o 16:15

david005 napisał(a):Jak myslicie co jest tego powodem?


jak miales ustawiana zbieżnosc to musieli sprawdzic ci luzy czyli drazki odpadaja no chyba ze nie sprawdzali nic :)

jak drazki wszystko cale to obstawiam opony moze jakies lipne
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez PabloSBT » 1 maja 2010, o 21:17

jedz do wulkanizacji niech podniosą samochód i sprawdzą, możesz mieć krzywą felge i też będzie znosić :) a co do trzęsienia kierownica to stawial bym na źle wyważone koła :) ja miałem niecały miesiac temu koła wyważane i już mi trzesie kierownicą ehhh te nasze drogi więcej dziur niż w serze szwajcarskim :dobani:
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości