Stuki w przednim lewym kole

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Postprzez mani51 » 14 sty 2011, o 14:44

a jak o to chodzi to ok
napisałeś że to się zużywa gdy niedokręcony przegub i pierwsze co mi przyszło do głowy to właśnie pierścień łożyska, on też ucierpi jak nie dokręcisz tej nakrętki bo łożysko będzie miał luz

czasem już tak mam że załącza mi sie komplikator

faktycznie mogła ta piasta się wyrobić tzn te wewnętrzne frezy ale jeśli przegub nie będzie miał w niej luzu to ja bym nie zmieniał
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

 

Postprzez cybertom » 15 sty 2011, o 19:48

Panowie wygląda na to ze to jednak coś z amortyzatorem mimo ze na testach w stacji wykazał 94% sprawności Jak auto stoi i podniosę go trochę za błotnik to coś mocno strzela w nim i taki dziwny dźwięk wydaje. cóż by to mogło być?
Pozdrawiam
cybertom
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 11 kwi 2010, o 13:46
Lokalizacja: Mochy

Postprzez worldwar » 19 sie 2013, o 19:05

Najmocniej przepraszam za odświeżanie tematu, ale mam identyczny problem. Łożyska robiłem ok. 3 tys km temu, czyli z 2 miesiące. Wczoraj wróciłem z trasy 1200 km i cała podróż bez niespodzianek - zaczęło się dziś, w mieście. Problem bo za ok tydzień jadę w trasę blisko 3 tys km.

Stuka, puka - bardziej sprawia to wrażenie np. jakiegoś kamienia czy bąbla na kole. Hałas jest nieduży, ale czuć na nogach ten moment kiedy "stuka" i lekko na kierownicy. Najmocniej właśnie okolicach 40 - 60 km/h.

Nie sądzę by były to łożyska, a więc co może to być ?[/code]
worldwar
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 lis 2012, o 16:02
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 21 sie 2013, o 18:28

uszkodzony przegub, tuleje drążka , tuleje wachacza, jedź na diagnostyke gość wejdzie pod auto z breszką i powinien dac odpowiedź za 20 zeta
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości