Mocny stuk w zawieszeniu przy ruszaniu oraz gwałtownym hamow

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Mocny stuk w zawieszeniu przy ruszaniu oraz gwałtownym hamow

Postprzez RONINN » 28 paź 2009, o 01:01

Witam proszę o pomoc . VW GOLF 1.9D 94r 3D

Z rana jak odpalę auto po 12h postoju ruszę delikatnie do przodu słyszę stuk metaliczny w okolicach przedniego koła od kierowcy możliwe że z okolic wahacza . Gdy jadę autem na 2 biegu dodam gwałtownie gazu następuje mocny metaliczny stuk wrażenie gdzieś z przodu auta , gdy nacisnę hamulec [stuk] odczuwalny w podłodze , wrażenie jak by coś się przesuneło . Sprawdziłem wydech i według mnie niema o co uderzyć wszystko dobrze się trzyma , pompowałem sprzegłem sprawdzając poduszki i nie było tego stuku , sprawdzałem czy niestukają przeguby podczas skrętu i jednak to nie to . W aucie wymieniłem amortyzatory billstein , wahacze kompletne febi , sworznie , przeguby , końcówki drążków , rozebrałem dwa razy zawieszenie sprawdzając śruby nakrętki itp. żeby wykluczyć luzy czy niedokręcenie czegoś . Auto jest obniżone o około 30mm przód tył , noi dodam ze silnik pracuje jak w 1.9D :) i ciężko mi zdjagnozować z kąd odchodzi dokładnie ten stuk .

KAŻDA OPINIA MILE WIDZIANA .
RONINN
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 kwi 2008, o 17:12
Lokalizacja: LUBUSKIE

Mocny stuk w zawieszeniu przy ruszaniu oraz gwałtownym hamow

 

Postprzez marcinkoz2910 » 28 paź 2009, o 22:04

RONINN, mam strasznie podobnie --> http://www.golf3.pl/topics7/przegub-czy ... t19243.htm

na razie z tym jeżdżę ale nie wiem co to jest...
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez Karol B. » 28 paź 2009, o 22:18

Tez tak mam :cry: Najmocniej jest to u mnie odczuwalne jak mam mocno obciazone autko :zakrecony:
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez Sivy » 28 paź 2009, o 22:35

Mialem bardzo podobne objawy, strasznie stukalo przy ruszaniu i przyspieszaniu np z 2 na 3. Najbardzie tluklo na dolach, gdzies na polnej drodze lub kiedy podjezdzalem pod krawezniki. Mocny metaliczny i gluchy odglos. Mechanik sprawdzil zawieszenie i niby bylo ok, ale dopiero na SKP wyszlo, ze tuleje na wahaczu. Po wymianie cisza, spokoj.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez Karol B. » 28 paź 2009, o 22:39

Tylko ze ja mam akurat nowki tuleje wszystkie... :zalamany:
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez Sivy » 28 paź 2009, o 22:42

Karol B. napisał(a):Tylko ze ja mam akurat nowki tuleje wszystkie...


Jestes pwenien, ze sa dobrze zalozone. Sa na nich znaczniki i zalone zle potrafia sie posypac po 5 kkm.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez Karol B. » 28 paź 2009, o 22:45

Na szarpakach nic nie znalazl...Tzn luzow zadnych
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez Sivy » 28 paź 2009, o 22:51

Karol B. napisał(a):Na szarpakach nic nie znalazl...Tzn luzow zadnych


To eliminuje tuleje...
To co mi sie nasuwa to poduszki skrzyni badz motoru.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez Golfik1986 » 28 paź 2009, o 23:07

RONINN, mialem to samo zobacz jak sie czuja poduchy u mnie wylala skrzyni po wymianie spokoj
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez RONINN » 29 paź 2009, o 01:06

Własnie wruciłem z kanału , oglądałem sprawdzałem i nadal nic ale za to jak wracałem stuki tak mocne że szok . oczywiscie podczas przyspieszania , lub hamowania czyli mogę wywołać je za każdym razem , Sprawdziłem na kanale luzy na przegubach , gumy na wachaczu końcówki drążków , mam jeszcze pytanie czy może ten stuk dochodzić z łożyska koła przód , letko jedno zaczyna wyć , i teraz nie pozostaje mi nic jak powolna wymiana poduszek i ponowne sprawdzenie wahaczy , mimo że sprawdziłem poduszki pompowaniem na sprzęgle ale w ten sposób stuków nie było , proszę o dalsze pomysły co posprawdzać oraz jak , kanał posiadam w garażu więc po pracy mogę zajrzeć zawsze. pozdr
RONINN
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 kwi 2008, o 17:12
Lokalizacja: LUBUSKIE

Postprzez Lampo » 29 paź 2009, o 09:03

sprawdz łożyska to raz - moga yć luzy jak tak wymien na coś b.db.
jeśli masz stamilizator to sprawdź wszystkie gumy przy nim - jak sa luzy może się obijać o jakąś część przy zawieszeniu
sprawdź poduszkę silnika z przodu która montowana jest do pasa przedniego - czasami wygląda że jest ok i jest cała a w rzeczywistości mogła się wyrobić (u mnie pekła śrubka mocująca i zauważyłem to dopiero przy wymianie chłodnicy :oops:
co tam jeszcze było sprawdź jak wygladają "sanki" lub inaczej "wuzek"
od zawieszenia czy nie ma jakiegoś pęknięcia (u mnie było i jest podłożona blacha i podspawane srobił poprzedni właściciel bo mu tesz stukało i pukało) :zly:
Sprawdz czy koła są dobrze dokecone :hyhy:
Sprawdź wszystkie gumy przy układzie wydechowym - jedna sparcieje i wydech lata jak królik po wiagrze :]

Szkoda że nie jesteś z Warszawy to byśmy się ustawili to bym wybadałco i jak
Tyle co mogę ci podać z własnego doświadczenia
wskazówka jeśli sprawdzasz zawieszenie to zrób to i na podnośniku i na ziemi jak autko wjedzie na kanał złap za każde koło i pomachaj nim góra dół prawo lewo

To sa moje przypuszenia mogę się mylić :wstyd:

Jak możesz to nagraj filmik i go tu wstaw
mam kilku magików w Warszawie którzy mi mogą popowiedzieć co i jak
Lampo
Gaduła
 
Posty: 437
Dołączył(a): 4 sie 2009, o 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez RONINN » 29 paź 2009, o 11:01

Jedną poduszkę mam więc postaram się dziś po pracy wymienić tą z przodu , najgorsze jest to że na trzepakach nic niewykazuje i strach jeżdzić , ja cały czas podejrzewam wahacz od kierowcy , ale według waszych rad wymienię poduchy
RONINN
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 kwi 2008, o 17:12
Lokalizacja: LUBUSKIE

Następna strona

- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości