Mocny stuk w zawieszeniu przy ruszaniu oraz gwałtownym hamow

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Postprzez Groch367 » 9 lis 2009, o 19:03

ja mialem takie stuki przy hamowaniu zurzyta tylna guma na wahaczu byla przyczyna i tez byla nowa ;-) ale z tanich zamiennikow zainwestuj kolego w zawieszenie wtedy nie ma stukow pukow hukow ;-)
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

 

Postprzez RONINN » 10 lis 2009, o 20:15

Witam i dziękuję wszystkim za pomoc w udzieleniu się w temacie , usterka usunięta test 2 dni i ani jednego stuku czyli auto sprawne i po wymianie wielu elementów zawieszenia a problem był tak blisko lecz niezauważalny !

Problem > > > może komuś się to przyda . Do wahacza od strony kierowcy jest dokręcony sworzeń na 3 śruby , jedna z tych śrub była z naderwanym gwintem , wzrokowo z pod kanału nie było można tego zauważyć tym bardziej że nie wygladała na wykręconą ! luz występował przy dodaniu gazu lub przy hamowaniu przy czym potężny stuk a luz był naprawdę minimalny , tym bardziej że wahacze i sworznie są nowe ale mimo to zaraz po zamontowaniu puscił gwint została wymieniona śruba dodana nakrętka brak teraz jakiegoś luzu na czymś co wogle nie było widzialne więc radzę każdemu z podobny stukiem sprawdzić sworznie czy są mocno dokręcone , Ważne jest jednak że auto jest już w pełni sprawne i TEMAT OCZYWISCIE DO ZAMKNIĘCIA .
RONINN
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 kwi 2008, o 17:12
Lokalizacja: LUBUSKIE

Postprzez Golfik1986 » 10 lis 2009, o 22:23

loo to przyczyna faktycznie banalna :-)
JAK RYCERZE ZAWSZE BRONIMY HONORU {Z}
Avatar użytkownika
Golfik1986
Ekspert
 
Posty: 1325
Dołączył(a): 18 paź 2008, o 20:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez DJ_DARCO » 18 lis 2009, o 20:41

no fakt banał :-D
ale może być jeszcze jedna przyczyna która u mnie wystąpiła...
i też banał a męczyłem się z tym 2 miesiące :-|
wachacz był za słabo dokręcony przy przednim silentbloku
może to pomoże któremuś z kolegów
Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców moj-golf/mk3-cl-by-dj-darco-t21179.html
Avatar użytkownika
DJ_DARCO
Czytacz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 18:04
Lokalizacja: Wadowice

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 67 gości