Gwint TUNING ART

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Gwint TUNING ART

Postprzez PrzemkoXVI » 20 wrz 2012, o 15:43

http://www.mapet-tuning.com/sklep/golf- ... u46najdka7

Wiem, że temat był wałkowany z 1 000 razy, jednak nie znalazłem nigdzie satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Czy ten gwint jest dobry jak na pierwszy montowany gwint w życiu? Czy nie będę miał później problemów na stacji diagnostycznej z "operatorami pieczątek"?
PrzemkoXVI
Members

Gwint TUNING ART

Postprzez PiJey88 » 20 wrz 2012, o 17:25

może być, dla "świerzaka" w temacie będzie dobry, nie będzie problemu z przeglądem, chyba że za nisko i nie wjedziesz na rolki
PiJey88
Administrator

Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez KooxPL » 10 paź 2012, o 00:18

jedno co jest pewne ,że jest twardo i trzeba uważać żeby wpadajac w jakieś dziury nie uszkodzić zawieszenia , ale jebniesz 3 razy i się nauczysz . powinieneś być zadowolony pod warunkiem że nie musisz codziennie pokonywać kilometrów polnych dróg
KooxPL
Czytacz

Postprzez Dembi » 10 paź 2012, o 14:23

Mam u siebie ten gwint i na razie jestem zadowolony. Jest duże pole do popisu co do regulacji, jest twardo, ale znośnie, nie narzekam. Dużo aut "zglebionych" śmiga na tym sprzęcie, więc chyba nie jest taki zły, a co najważniejsze w przystępnej cenie.
Dembi
Badacz tematu

Postprzez siwy_83 » 13 paź 2012, o 21:48

Krótko mówiąc za tą cene jest git a co do twardości to jak zobaczysz jak się trzyma drogi :-D to przestanie cie obchodzic,ze jest twardo :-P tylko rozpórki przód tył od razu polecam bo buda tak nie pracuje :lol:
Obrazek
Golf 3 Gti Edition 2,0 16v ABF
http://www.golf3.pl/topics2/mk3-gti-edi ... t46449.htm
Scirocco Scala 2,0 16v ABF
http://www.golf3.pl/topics49/scirroco-i ... t58893.htm
Old Volkswagen's NEVER die, They just get lower.
siwy_83
Fanatyk

Postprzez Krystian1986x » 14 paź 2012, o 12:32

Z całym szacunkiem to wszystkich ,,glebowych'' hehe ale chyba nigdy nie mieliscie okazji jechac na zawieszeniu hydroactiv albo w S klasie mercu..sorki ale, wg mnie jazda na twardym zawieszeniu to jak jazda na taczce...chcialbym widziec mine wlasciciela twardego i miekkiego zawieszenia po przejechaniu 1000km...bo byly by chyba takie---twarde= :hyhy: miekkie = :ok:
Krystian1986x
Czytacz

Postprzez Opik » 14 paź 2012, o 20:43

Krystian1986x, to przy okazji podsumuj koszt remontu jednego i drugiego zawieszenia po jeździe w polskich warunkach ;)
Opik
Members

Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Krystian1986x » 15 paź 2012, o 13:29

Opik napisał(a):Krystian1986x, to przy okazji podsumuj koszt remontu jednego i drugiego zawieszenia po jeździe w polskich warunkach ;)

Tak czy siak bede zawsze zwolennikiem bardzo miekkich zawieszen :] . Nawet gdyby naprawa twardego zawieszenia kosztowala 10 razy mniej nigdy bym sie na to niezdecydował, samochod ma sie przemieszczac z punktu a do b w jak najbardziej mozliwe komfortowych warunkach a nie ze czuc kazda niedokladnosc na dordze, zero przyjemnosci z jazdy :-/ komfort podrozy ponad wszystko.
Krystian1986x
Czytacz

Postprzez Radi » 15 paź 2012, o 14:07

Krystian1986x napisał(a):Z całym szacunkiem to wszystkich ,,glebowych'' hehe ale chyba nigdy nie mieliscie okazji jechac na zawieszeniu hydroactiv albo w S klasie mercu..sorki ale, wg mnie jazda na twardym zawieszeniu to jak jazda na taczce...chcialbym widziec mine wlasciciela twardego i miekkiego zawieszenia po przejechaniu 1000km...bo byly by chyba takie---twarde= :hyhy: miekkie = :ok:

Wszystko zalezy od podejścia. Mojego golfa traktuje jak zabawke i uwielbiam jezdzic nisko nad asfaltem a w autach z normalnym zawieszeniem dostaje choroby morskiej. ;-)

Krystian1986x napisał(a):
Opik napisał(a):Krystian1986x, to przy okazji podsumuj koszt remontu jednego i drugiego zawieszenia po jeździe w polskich warunkach ;)

Tak czy siak bede zawsze zwolennikiem bardzo miekkich zawieszen :] . Nawet gdyby naprawa twardego zawieszenia kosztowala 10 razy mniej nigdy bym sie na to niezdecydował, samochod ma sie przemieszczac z punktu a do b w jak najbardziej mozliwe komfortowych warunkach a nie ze czuc kazda niedokladnosc na dordze, zero przyjemnosci z jazdy :-/ komfort podrozy ponad wszystko.

Druga sprawa bo nie rozumiem uwielbiasz miękko jezdzić a latasz golfem 3 który już w standardzie jest dosć twardym autem. Ja bym sobie kupił merca jak bym chciał wygodnie podróżowac. Z całym szacunkiem ;-)
Radi
Members

Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 15 paź 2012, o 15:29

Jakbym chciał miękko jeździć kupił bym Citroena sobie ;)

Krystian1986x napisał(a):samochod ma sie przemieszczac z punktu a do b w jak najbardziej mozliwe komfortowych warunkach a nie ze czuc kazda niedokladnosc na dordze, zero przyjemnosci z jazdy :-/ komfort podrozy ponad wszystko.

nie, samochód ma się przemieszczać z punktu a do punktu b możliwie jak najszybciej

to tylko przykład, ale jak widzisz priorytety są różne u różnych osób ;) Mi już raz sztywny zawias prawdopodobnie uratował życie i nie zamienię go na ponton nigdy. Oczywiście wszystko z umiarem, bo podskakiwanie samochodu na dołkach nie jest fajne, ale sztywno musi być
Opik
Members

Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

Powrót do Zawieszenie