Pomoc w wyborze Golfa 3

Kupujesz Golfa ? - Tu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą przed jego zakupem.

Moderator: Moderator

Postprzez Adzi0 » 19 gru 2014, o 19:27

Siemka po chwilowej nieobecności. :) Ostatecznie nie kupiłem jeszcze Golfa. Miałem już jechać po tego zielonego, ale ktoś mi go sprzątnął sprzed nosa :/
Znalazłem takiego Golfika: http://olx.pl/oferta/vw-golf-iii-1-9-td ... 7rMgr.html
Jak myślicie opłaca się go jechać oglądnąć?
Adzi0
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 09:07
Lokalizacja: Januszkowice

 

Postprzez krzyś » 19 gru 2014, o 19:45

Adzi0 napisał(a):Jak myślicie opłaca się go jechać oglądnąć?


Golfina prezentuje się obiecująco, ze zdjęć widać ,że ktoś dbał o autko warto by pojechać oglądnąć. ;-)
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Adzi0 » 19 gru 2014, o 20:12

Znalazłem jeszcze takiego: http://olx.pl/oferta/vw-golf-3gt-tdi-ig ... 88nn7.html
Co o nim myślicie? Na pewno na "+" dla niego jest to, że ma zmienioną mapę na 110 KM.

[ Dodano: 2014-12-25, 09:54 ]
Możecie mi coś powiedzieć na temat tego Golfa: http://olx.pl/oferta/golf-3-klima-bon-j ... cf5edeafe6
Po zdjęciu silnika można poznać czy jest to 110 KM? Z góry dzięki za szybką odpowiedź.
Adzi0
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 09:07
Lokalizacja: Januszkowice

Postprzez hanawald » 25 gru 2014, o 11:01

Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Adzi0 » 25 gru 2014, o 11:08

hanawald dzięki za szybką odpowiedź. W sobotę pewnie pojadę go oglądnąć. Mam niedaleko bo ok. 20 km.
A tak w ogóle to Życzę Wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Udanego Sylwka :)

[ Dodano: 2014-12-28, 11:03 ]
Byłem oglądać tego Golfa: http://olx.pl/oferta/golf-3-klima-bon-j ... cf5edeafe6
Z wyglądu nawet ładny, nie ma rdzy. Ale są też minusy. Z oponami szału nie ma, brak wykładziny w bagażniku, brak trójkąta, gaśnicy, apteczki, no i największy minus to pocący się silnik. Byłem z mechanikiem, ale nie było gdzie podnieść samochód bo wszystkie stacje kontroli pojazdów były zamknięte więc nie dało rady obejrzeć spód auta i skąd dokładnie cieknie silnik.
I tu moje pytanie, jak myślicie opłaca się jechać jeszcze raz sprawdzić skąd cieknie i spód auta czy sobie go odpuścić? Z góry dzięki za pomoc.
Adzi0
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 09:07
Lokalizacja: Januszkowice

Postprzez krzyś » 28 gru 2014, o 12:24

Kolego to czego brakuje to detale.. Opony no wiadomo zuzywają się.. Niestety nie kupisz auta używanego w idealnym stanie.. Trzeba sie z tym liczyc
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez bambo » 28 gru 2014, o 12:38

Adzi0 napisał(a):
[ Dodano: 2014-12-28, 11:03 ]
Byłem oglądać tego Golfa: http://olx.pl/oferta/golf-3-klima-bon-j ... cf5edeafe6
Z wyglądu nawet ładny, nie ma rdzy. Ale są też minusy. Z oponami szału nie ma, brak wykładziny w bagażniku, brak trójkąta, gaśnicy, apteczki, no i największy minus to pocący się silnik. Byłem z mechanikiem, ale nie było gdzie podnieść samochód bo wszystkie stacje kontroli pojazdów były zamknięte więc nie dało rady obejrzeć spód auta i skąd dokładnie cieknie silnik.
I tu moje pytanie, jak myślicie opłaca się jechać jeszcze raz sprawdzić skąd cieknie i spód auta czy sobie go odpuścić? Z góry dzięki za pomoc.


Powiem Ci tak , takie problemy to nie są problemy :D
Jeżeli jest tylko to co piszesz , to bym się nawet nie zastanawiał tylko kupował :D
Pocący się silnik to nic złego , wszystko do ogarnięcia ;-)
Avatar użytkownika
bambo
Moderator Globalny
 
Posty: 652
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 22:46
Lokalizacja: MysłoVWice
Rocznik: 98
Silnik: 1.8 20V AGN
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Thorsten » 28 gru 2014, o 12:50

Adzi0,
Kolego, sprowadziłem już nie jedno autko z Niemiec i powiem Ci że takie problemy to nie są problemy. Fakt, czasem dostaniesz auto z nowymi oponami a czasem dostaniesz zapasowe tylko żadne nie nadają się do jazdy.
Gaśnica - tego akurat w niemczech nie wymagają wiec nie dziwne że niema. Ogólnie warto go obejrzeć, spytaj o książkę serwisową bo takowe auto na 80% ma.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Paweu » 28 gru 2014, o 13:53

Jak już się czepiać detali, to:

Thorsten napisał(a):Gaśnica - tego akurat w niemczech nie wymagają wiec nie dziwne że niema.


opłacony i zarejestrowany 1.5 miesiąca w kraju


czyli już takie pierdoły powinien posiadać.

Skoro ma tyle wad.. To jest z czego potargować.

Tylko pytanie. To jest na 100% afn ?
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Thorsten » 28 gru 2014, o 15:09

Paweu,
Zgodzę się, tylko czasem ludzie po sprowadzeniu zapominają o takich elementach.

Za negocjacje ceny nikt głowy nie urwie więc zawsze warto się targować, a skoro opony już się kończą to można to wykorzystać jako kartę przetargową w negocjacji ceny.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Adzi0 » 28 gru 2014, o 15:17

Na obudowie rozrządu jest naklejka na której jest napisane AFN, ale to nie znaczy, że to jest naprawdę AFN.
Mechanik z którym byłem uważa, że był zmieniany w nim silnik. Brakuje osłon od rozrządu. Wtryskiwacze są pozaznaczane, który do którego cylindra. Do minusów można zaliczyć jeszcze zbite prawe lusterko, a więc dodatkowe koszty. Gość mówił, że kupił go od handlarza z Niemiec na handel.
Trochę to dziwne.
Według Was ile wart jest ten Golf? Chce wiedzieć bo nie chce przepłacić, będzie to moje pierwsze auto, sam zarobiłem pieniądze, także chce je dobrze wydać. Chyba rozumiecie :)
Adzi0
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 09:07
Lokalizacja: Januszkowice

Postprzez Paweu » 28 gru 2014, o 19:17

Adzi0 napisał(a): Gość mówił, że kupił go od handlarza z Niemiec na handel.
Trochę to dziwne.


Samo to już by mnie zniechęciło.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Zakup kontrolowany - Kupujemy Golfa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość