GTI 2.0 proszę o poradę w zakupie pierwszego gti

Kupujesz Golfa ? - Tu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą przed jego zakupem.

Moderator: Moderator

GTI 2.0 proszę o poradę w zakupie pierwszego gti

Postprzez wilk3 » 5 sie 2014, o 02:46

Witam wszystkich jestem zainteresowany kupnem tego golfika

http://olx.pl/oferta/golf-3-gti-2-0-480 ... 5d0cc21cdf

drodzy koledzy kto sie zna dobrze na tej marce niech mi poradzi czy opłaca się go brać na co mam zwrócić uwagę przy oględzinach auta ??

Poniżej wrzuciłem jeszcze kilka fotek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano 12 sie 2014, o 16:27 przez wilk3, łącznie edytowano 1 raz
Jest Golf Jest Moc!
Avatar użytkownika
wilk3
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 22:13
Lokalizacja: Świnoujście

GTI 2.0 proszę o poradę w zakupie pierwszego gti

 

Postprzez MiroGti » 5 sie 2014, o 21:47

VW Gti jak kupisz ładnego to frajda z jazdy , zwróć uwagę na progi i zaślepki w podłodze czy wogule są bo może wypadły , widzę że klimę ma to zobacz czy działa itp silnik jak nie kopci jak mu dasz ognia to będzie zamiatał ;-) po za tym zwróć w nim uwagę na przód bo nie ma już ori grila z przodu powinien być na dwa żebra no i z tył brakuję znaczka gti ale to już szczegół
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Gesiu_15 » 5 sie 2014, o 21:50

wilk3 ten golf w linku gdzieś mi się nie widzi , grilla nie ma od GTI tylko ma zwykły na 3 żebra co wnioskować że jest po przejściach . Jak masz nie daleko to podjedź obejrz dokładnie . Wszystko dokładnie poprzeglądać musisz :-)
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Thorsten » 5 sie 2014, o 22:25

nie wiem czy dobrze widzę ale chyba nie ma lakierowanego przedniego zderzaka. Jeśli faktycznie nie ma to musiał mieć przygodę, skoro tylny zderzak oraz lusterka lakierowane są pod kolor auta to przedni zderzak też musi być- chyba że ktoś go wymienił.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez kaldan » 5 sie 2014, o 23:47

Jakaś kombinatorka, wygląda jak 20jahre po wnętrzu i felgach ale pasków na zderzakach brak, do tego tak jak koledzy piszą grill nie teges.
kaldan
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 wrz 2008, o 13:52
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez wilk3 » 6 sie 2014, o 03:17

dzięki wam koledzy za opinie i porady..umówiłem sie z gościem na oględziny zobaczymy co tam wyjdzie jak czegoś się więcej dowiem to wam tutaj jeszcze opiszę ;)
Jest Golf Jest Moc!
Avatar użytkownika
wilk3
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 22:13
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez happysc » 6 sie 2014, o 13:05

Jasper napisał(a):nie wiem czy dobrze widzę ale chyba nie ma lakierowanego przedniego zderzaka

no to faktycznie dobrze nie widzisz, prawda jest taka że jest to 20 jahre, nawet jest nagłośnienie od jahre, a brak org grilla?? a są jeszcze nie bite mk3 na sell?? sprawdź kielichy przy oględzinach czy nie były nigdzie łatane szpachlowane, progi, podłoga, podłóżnice itd, sprawdź w bagażniku podłogę czy z tyłu też nie było przygody i targuj się, ile się da :)
Było: Fiat 126p(93r), Golf III 1.9 CL TD(94r), GOLF II 1.3 CL(88r), Golf III 1.6 GL(97r), Audi A3 1.9 TDi(98r), MK3 GTi 20 Jahre(96r), MK4 TDi 110PS(01r)
Jest: Polo 6n2 GTi 125ps
Avatar użytkownika
happysc
Gaduła
 
Posty: 549
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 20:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez wilk3 » 11 sie 2014, o 23:49

Słuchajcie byłem jechałem i jestem w mieszanych uczuciach...a mianowicie. Z takich rzeczy co podpowiadaliście . Progi są wszystkie plastyki nic nie odpada zaślepki są,kielichy nie ruszone wszystkie śruby na błotnikach też oryginał,bagażnik jak nówka żadnych jakiś spawów nówka funkiel koło zapasowe ze wszystkim w bagażniku tak jakiś bodajże wzmacniacz z tubą jest i zmieniarka płyt. Środek super siedzenia nie powycierane nie popalone podsufitka czysta. Troszkę kierownica wytarta i przy tak niby niskim przebiegu troszkę podejrzane . Co to silnika chodzi równo pracuje ładnie dodawałem gazu nic nie kopciło w miarę ładnie brzmiał gdyż się pozniej okazało gdzieś po środku tłumik puścił chyba dziura się zrobiła.Z tyłu jest tłumik remusa niby oryginalny. Zastanawia mnie ta lotka z tyłu troszkę nie ma na niej koloru może taka ma być. Z usterek to własnie ta rura do zrobienia w zawieszeniu coś puka właściciel powiedział ze to tuleja i ma ją kupioną i powiedział ze założy,golf jest dość nisko osadzony ale dojrzałem na jak są te plastikowe progi to tam jak wystaje minimalnie blacha pomiędzy tym to widać lekko rdzawkę pukałem całe auto i wszędzie był praktycznie taki sam wydźwięk linia auta też jest jak najbardziej ok. Rdzy więcej nie zauważyłem. Na pewno opony są do wymiany felgi do renowacji gdyż z rantów schodzi farba. Przyspieszenie ma konkretne w parę sekund mieliśmy na liczniku 140 km/g ogólnie autko fajne i dobrze się prezentuję..Cena. Zejdzie do 4tyś.plus 300zł za ratę drugą ubezpieczenie. I co wy na to Panowie pilnie potrzebuje pomocy i warto go brać a na jakiś korkach odlewowych czy jakoś tak wokół nich też jest już rdza..

[ Dodano: 2014-08-11, 22:55 ]
Co to jeszcze mechanicznie skrzynia ładnie zbiera biegi auto nie dymi. A z przodu musiało być jakieś puknięcie nie duże ale musiało być. Zauważyłem ze lewa lampa jest minimalnie krzywo spasowana i jej lewa krawędź ucieka bardziej do błotnika i blendy tzn. z lewej strony idzie migacz hella później zaślepka depo i halogen hella z prawej strony idzie to samo że wszystko hella czyli no jak by z lewej strony miał jakąś małą przygodę. Ale przypomnę że kielichy i błotniki jak i śruby wydają sie naprawdę na nieruszone. W środku wszystkie ele szyby lusterka też nagłośnienie podajże noki bo ładnie grało radio ori i myślę co z klimą . Odpaliliśmy auto chwilę chodziło później kawałek przejechaliśmy i szczerzę mieliśmy poziom ustawiony na 2 i klimę włączoną i średnio dawało chłodem właściciel twierdził ze ją nabijał jakiś czas temu...oczywiście jeszcze go planuje zabrać na kanał ale powiedzcie mi Panowie co o nim sądzicie bo mi osobiście bardzo podoba. Właściciel powiedział ze wydech i tą tuleje mi wymieni przed zakupem
Jest Golf Jest Moc!
Avatar użytkownika
wilk3
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 22:13
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez happysc » 12 sie 2014, o 08:31

tam gdzie są korki na podłodze jak jest rdza to sprawdź czy blacha jest miękka czy twarda? jak się da ugnieść jak ciastolinę to remont podłogi gwarantowany, zresztą teraz jeśli ktoś wcześniej nie zadbał o porządną konserwację podłogi, remont ma na już do zrobienia, pewnie stąd tak niska cena. Co do kierownicy to ja w swoim mk3 20 jahre wymieniłem kierę po 230tys przebiegu bo skóra zaczęła odpadać, niestety w mk3 skóra jest cieniutka na kiery i długo nie wytrzymuje ale nowo obszytą skórą kierę znajdziesz do 200zł przełożysz tylko airbag ze swojego.
Było: Fiat 126p(93r), Golf III 1.9 CL TD(94r), GOLF II 1.3 CL(88r), Golf III 1.6 GL(97r), Audi A3 1.9 TDi(98r), MK3 GTi 20 Jahre(96r), MK4 TDi 110PS(01r)
Jest: Polo 6n2 GTi 125ps
Avatar użytkownika
happysc
Gaduła
 
Posty: 549
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 20:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez wilk3 » 12 sie 2014, o 15:17

Wiesz co była twarda blacha nie była aż tak miękka...ale ogólnie jak myślisz brać szkoda ze nie jest nikt z okolic żeby podjechał i tez go obejrzał podpowiedzial
Jest Golf Jest Moc!
Avatar użytkownika
wilk3
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 22:13
Lokalizacja: Świnoujście

Postprzez kosmaty69 » 13 sie 2014, o 09:37

Jedź z mechanikiem jakimś :)
Moje padło :
Avatar użytkownika
kosmaty69
Badacz tematu
 
Posty: 295
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 19:44
Lokalizacja: Oswięcim

Postprzez kaldan » 16 sie 2014, o 00:01

Ja też kierownice mam w swoim 20jahre przy przebiegu 220tyś wytartą już lekko. Daszek wypłowiały więc to nie mankamenty.
kaldan
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 wrz 2008, o 13:52
Lokalizacja: Kalisz

Następna strona

- - - Zupełna zmiana: w aucie za zaleceniem tapicera samochodowego z Warszawy zamontowałem beżową tapicerkę. Wygląda super!



Powrót do Zakup kontrolowany - Kupujemy Golfa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość