GTI 2.0 proszę o poradę w zakupie pierwszego gti

Kupujesz Golfa ? - Tu uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą przed jego zakupem.

Moderator: Moderator

Postprzez wilk3 » 20 sie 2014, o 22:51

No Panowie długo mnie tu nie było . Więc tak przyjechałem od gościa do domu bardzo smutny i rozczarowany...za pierwszym razem jak pojechałem na oględziny do zrobienia był tłumik na srodku była dziura i tuleja była do wymiany. Teraz jak pojechałem drugi raz to zrobił ale dokładnie jeszcze spód obejrzeliśmy...W tych korkach wlewowych dziury !! rękę do środka wsadzałem z przodu przed początkiem nadkola pod spodem dziury z obydwu stron twierdził że mógł ktoś lewarek źle podstawić i to się wygieło i po obu stronach dziury tam było nie wiem co jeszcze może być w takim razie w progach po zdjęciu tych plastikowych osłonek..tak więc podziękowałem Panu z wielkim w sumie bólem serca bo to miał być mój pierwszy i naprawdę fajny gti a tu wyszła kicha. a cena była 4800 powiedział że zejdzie do równej 4 ale rozmawiając z nim i widząc co tam się dzieje nie chciał już więcej zejść ...
Jest Golf Jest Moc!
Avatar użytkownika
wilk3
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 22:13
Lokalizacja: Świnoujście

 

Postprzez happysc » 21 sie 2014, o 08:41

no niestety ale bardzo duża ilość mk3 nadaję się tylko do remontu...
Było: Fiat 126p(93r), Golf III 1.9 CL TD(94r), GOLF II 1.3 CL(88r), Golf III 1.6 GL(97r), Audi A3 1.9 TDi(98r), MK3 GTi 20 Jahre(96r), MK4 TDi 110PS(01r)
Jest: Polo 6n2 GTi 125ps
Avatar użytkownika
happysc
Gaduła
 
Posty: 549
Dołączył(a): 25 mar 2008, o 20:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez maximus_spi » 21 sie 2014, o 11:53

Ja bym sie remontem podlogi zbytnio nie przejmowal wszak to nie az tak duze koszty,umowmy sie tez ze za 4 tys ori gti i jeszcze 20 jahre w perfekcyjnym stanie z klima,full dzialajaca elektryka to raczej nie dostaniesz,jak znajdziesz w idealnym stanie blacharskim to moze byc silnik zarzniety jak to bywa w gti albo na odwrot itp w samochodzie za 4 tys zawsze znajdzie sie cos od razu do roboty wiec warto zostawic sobie jakis zapas finansowy.A remont podlogi jak nie wychodza ci nogi przez nia to wspawanie paru latek plus konserwacja to nie jest az tak duzy koszt.
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez gello1 » 21 sie 2014, o 13:36

i co z tego spawani i remontu jak to zacznie się sypać i rdzewieć 2-4 lata.
Nie od dziś wiadomo że spaw rdzewiej i osłabia blachę.

Auta w fabryce są zgrzewane punktowo. Także takie auto po remoncie to i tak nie będzie idealne.

NA szczęście ja mam spokój.

Rocznik 1995 a podłoga stan IGŁA
Poprzedni właściciel konserwował golfika w niemczech(woski w profile i konserwacja). Ja sam już robiłem 2-krotnie w ciągu 5 lat posiadania i z korozja nie obchodzi mnie.

http://s1295.photobucket.com/user/gello ... %20podloga
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez Golf Maniak » 23 sie 2014, o 10:15

maximus_spi napisał(a):Ja bym sie remontem podlogi zbytnio nie przejmowal wszak to nie az tak duze koszty,umowmy sie tez ze za 4 tys ori gti i jeszcze 20 jahre w perfekcyjnym stanie z klima,full dzialajaca elektryka to raczej nie dostaniesz,jak znajdziesz w idealnym stanie blacharskim to moze byc silnik zarzniety jak to bywa w gti albo na odwrot itp w samochodzie za 4 tys zawsze znajdzie sie cos od razu do roboty wiec warto zostawic sobie jakis zapas finansowy.A remont podlogi jak nie wychodza ci nogi przez nia to wspawanie paru latek plus konserwacja to nie jest az tak duzy koszt.


Dokładnie jak pisze Maximus.

Osobiście powiem Tobie kolego że sam zaczynam remont swojej golfiny.W podłodze mam kilka malutkich dzirek wielkości 20groszówki przy tych gumach.Podłoga ma nalot rudej ale jest twarda progi to katastrofa z obu odpadły dokładki progó :-) także wiele osób zapewne zakwalifikowałoby mojego gofra do oddania na złom.Także raz jeszcze może przemyśl zakup tego golfa.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez wilk3 » 4 wrz 2014, o 03:15

Czołem wszystkim. Cały czas myślałem o tym autku aż pewnego dnia po tym drugim spotkaniu z tym Panem zadzwonił do mnie ze podłoga i progi nadkola idzie do zrobienia pospawania i zakonserwowania . Dzisiaj dostałem telefon ze auto jest zrobione poukładane wiec jadę jeszcze raz go zobaczyć jeżeli tak będzie jak ten Pan twierdzi to wracam tym golfikiem do domu! Jutro postaram się coś więcej pod wieczór napisać.

[ Dodano: 2014-09-07, 21:57 ]
Kupiłem kupiłem !!! Słuchajcie emocje jeszcze ze mnie nie schodziły 2 dni ! Naprawdę ta wersja jest warta swojej ceny! Pisałem o podłodze we wcześniejszych postach podłoga cała gdzie były dziury rdza nadkola i progi zrobione zakonserwowane ;) TAK WIĘC KUPIŁEM I JESTEM SZCZĘŚLIWYM POSIADACZEM GOLFA 3 GTI 2.0 115 KM 8V W WERSJI 20 JAHRE !!! W PEŁNY ORYGINALNY ! Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jest Golf Jest Moc!
Avatar użytkownika
wilk3
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 22:13
Lokalizacja: Świnoujście

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Zakup kontrolowany - Kupujemy Golfa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość