Nieprzerejestrowany a sprzedany.

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Nieprzerejestrowany a sprzedany.

Postprzez david005 » 7 cze 2012, o 20:28

Witam! Mam kilka pytań:
Dwa lata temu kupiłem Golfa 3 od klienta on go nie przerejestrował gdy kupił od kogoś wcześniej, jeździłem nim dwa lata i ja też go nie przerejestrowałem i teraz sprzedałem go komuś innemu. Słyszałem, że jak kupiłem od kogoś nieprzerejestrowane auto i jak sprzedałem nieprzerejestrowane do może spotkać mnie jakaś kara.... Ile w tym prawdy ??
pomóżcie...
david005
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 19:24
Lokalizacja: Piła

Nieprzerejestrowany a sprzedany.

 

Postprzez bioly21 » 7 cze 2012, o 22:59

jak nowy wlasciciel dostal wszystkie umowy kupna sprzedazy kolejno to nie bedzie problemu z przerejestrowaniem , swoja droga jak udalo Ci sie 2 lata jezdzic bez przerejestrowania :-o moze do tego nie dojda a jak dojda to kara jest 500zl z tego co sie orientuje bo na ta czynnosc masz 30 dni
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez Adrian1607 » 8 cze 2012, o 00:43

30 dni? człowieku skąd to niby wiesz... ja jeżdżę prawie rok nie przerejestrowanym autem znam wiele osób co tak jeździ. najwazniejsze jest ubezpieczenie OC . Policja nic Ci nie zrobi za to i w urzedzie tez. Dwie kontrole i dwa razy policjant pyta mnie :
- Czemu auto jest na numerach SL a nie ERA?
- Bo nie przerejestrowałem.
-A to czemu Pan tego nie zrobil? Nie dawno kupione?
- Nie no jakieś pół roku temu, a to trzeba rejestrować?
- TO MNIE SIĘ PAN PYTA?!
-No nie wiem pierwsze słysze o takim obowiązku..
- ....

Wszystko i nic .
Avatar użytkownika
Adrian1607
Badacz tematu
 
Posty: 156
Dołączył(a): 26 lut 2012, o 17:22
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Kogucik » 8 cze 2012, o 01:08

Też kiedyś walczyłem z tym tematem. Znajomy z drogówki w wolnym czasie specjalnie przestudiował książkę i stwierdził, że może wypisać do 500zł. mandatu jednak nigdy go nie dostałem :)
Co do tematu to nic Ci nie grozi, grunt żebyś skarbówkę opłacił i miał ciągłość umów :ok:
Avatar użytkownika
Kogucik
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez Adrian1607 » 8 cze 2012, o 10:46

tak jak mówi kolega wyżej, najważniejsze ubezpieczenie i skarbówka ;) W końcu państwo musi ściągnąć z Ciebie:)
Tylko rada nie cwaniakuj z tym że nie mogą Ci nic zrobić bo wtedy masz rutynkę jak w banku przy kontroli ;) Ja sięodezwałem za dużo drwiąc i rutynka byla:) na szczęście do niczego nie mieli sie przyczepić.
Avatar użytkownika
Adrian1607
Badacz tematu
 
Posty: 156
Dołączył(a): 26 lut 2012, o 17:22
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Kogucik » 8 cze 2012, o 11:09

Ja o kontrolach móglbym książkę napisać :) Kiedyś liczyłem... przez 7 m-cy miałem ponad 80 kontroli i wtedy znudziło mi się liczenie :) Większość policjantów już mnie znała, często gęsto zanim zjechałem na bok machali żebym jechał jednak dalej :lol: :lol: :lol:

Mi policjant powiedział wprost, żeby przy kontroli mówić, że samochód kuzyna czy tam kogoś :) Problem był tylko taki, że samochód kupiłem od policjanta więc wiedzieli dobrze, że samochód kupiony, a nie pożyczony ;) W sumie miałem parę propozycji mandatów, zabrania DR, lawet i różne inne cuda wianki - zawsze jakoś udawało się wybrnąć :ok:
Avatar użytkownika
Kogucik
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Postprzez Adrian1607 » 8 cze 2012, o 12:55

W sumie miałem parę propozycji mandatów, zabrania DR, lawet i różne inne cuda wianki - zawsze jakoś udawało się wybrnąć


Postraszyć moga osobę która nie wie że moga mu coś zrobic;) a tak naprawde nie mogą nic za nieprzerejestrowane auto zrobić.
Avatar użytkownika
Adrian1607
Badacz tematu
 
Posty: 156
Dołączył(a): 26 lut 2012, o 17:22
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez rafal9119 » 8 cze 2012, o 13:49

:-o a jak koles go wyrejestrował z siebie a ty nie zarejestrowałeś co to dalej bedziesz dla psow sciemniał???pierwsze słysze o takim czyms!!!!
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez Adrian1607 » 8 cze 2012, o 16:58

a jak koles go wyrejestrował z siebie a ty nie zarejestrowałeś co to dalej bedziesz dla psow sciemniał???pierwsze słysze o takim czyms!!!!


No wyrejestrowal... i co? Najwazniejsze jest ubezpieczenie. No kurde sory 180 zl droga nie chodzi, nic mi nie zrobią. Proste
Avatar użytkownika
Adrian1607
Badacz tematu
 
Posty: 156
Dołączył(a): 26 lut 2012, o 17:22
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez mariusz325 » 8 cze 2012, o 19:53

Adrian1607 napisał(a):30 dni? człowieku skąd to niby wiesz... ja jeżdżę prawie rok nie przerejestrowanym autem znam wiele osób co tak jeździ. najwazniejsze jest ubezpieczenie OC . Policja nic Ci nie zrobi za to i w urzedzie tez. Dwie kontrole i dwa razy policjant pyta mnie :
- Czemu auto jest na numerach SL a nie ERA?
- Bo nie przerejestrowałem.
-A to czemu Pan tego nie zrobil? Nie dawno kupione?
- Nie no jakieś pół roku temu, a to trzeba rejestrować?
- TO MNIE SIĘ PAN PYTA?!
-No nie wiem pierwsze słysze o takim obowiązku..
- ....

Wszystko i nic .


to ciesz sie jeszcze jak możesz bo jak trafisz na sku.....a to ci nie przejdzie. Nie na daremno jest 30 dni na zmiane danych czy przerejstrowanie.
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Grzesiek2507 » 8 cze 2012, o 20:14

mariusz325 napisał(a):
to ciesz sie jeszcze jak możesz bo jak trafisz na sku.....a to ci nie przejdzie. Nie na daremno jest 30 dni na zmiane danych czy przerejstrowanie.


g*wno prawda, nieprzerejestruje go w ciagu 30 dni i co? W pompe mnie moga pocalowac. Jezdzilem polowka rok bez przerejestrowania, samochod poszedl dalej i nie ma z tym zadnych problemow. A to, ze mozesz dostac mandat to juz zalezy na jakiego miśka trafisz, bedzie chcial to sie przyje... do czegokolwiek. Jak patrze na nasze kochane sluzby mundurowe, przynajmniej w mojej okolicy to raczej rzadko zatrzymuj auta do jakiejs rutynowej kontroli, wola wyjsc z suszarka na pewniaka i nie bawic sie w szukanie powodow na co by tu wystawic mandat.
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez david005 » 8 cze 2012, o 21:13

Jak go kupiłem to na umówe wpisalismy 900zł teraz jak sprzedałem to 500zł i pojazd uszkodzony bo tak wpisany został na umowie bo był po wypadku wiec problemów chyba nie powinienem mieć z tego co piszecie...

A jak z OC bo teraz w maju wykupywałem 1 rate i czy moge odzyskac cos kasy ?
david005
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 19:24
Lokalizacja: Piła

Następna strona

- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość