Woda w bagażniku

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Postprzez jaro201 » 25 lut 2014, o 20:09

No to jeszcze ode mnie propozycja- mi lała woda z 5 miejsc do bagala:
-spod obu lamp tutaj pomogło odkręcenie, dokładne wyczyszczenie lampy jak i auta i wypranie uszczelki (przemycie w wodzie z proszkiem ) bo był na niej już aż taki śliski nagar. Choć na pierwszy rzut oka nie wyglądała źle powiedział bym że dobrze. Po tym dokładnie solidnie silikonu na auto na lampę i na uszczelkę z każdej strony.
-a kolejne trzy miejsca ukryły się pod osłonką rejestracji!!! to był hit. Z zamka bagażnika jak i oświetlenia rejestracji waliła woda do środka nic widać nie było. Dopiero po odkręceniu od środka tej osłonki co jest na klapie zobaczyłem że są trzy zacieki dokładnie w miejscach oświetlenia i zamka. Odkręcić musisz ta listwę cała w której jest oświetlenie tablicy wszystko wyczyścić i baaaardzo dokładnie zasilikonować. Może się to wiązać z późniejszym problemem wymiany oświetlenia tablicy ale pozbycie się wody ważniejsze. I pamiętaj tam jak zdejmować będziesz tą wewnętrzną osłonkę to jest śruba w uchwycie żebyś na chama wyrwać nie chciał a reszta zatrzaski. Jeszcze kończąc tą książkę to woda dlatego się pojawia w bagażniku bo w klapie jest specjalna dziura którą woda się wydostaje właśnie do środka (gdy jakoś się tam dostanie) auta po to by nie stała w tej klapie
jaro201
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 15:35
Lokalizacja: Katowice

 

Postprzez Masell » 28 lut 2014, o 23:15

co go osłonki zamka i oświetlenia... chciałem sprawdzić i napchałem tam chusteczek(trochę tego wlazło) ale są suche cały czas... ta dziurka w klapie to gdzie ona się znajduje?? a co do szyby jest szczelna nawet przy użyciu karchera nie puszcza wody...
A powiedzcie mi co mogę zrobić żeby się nie pociło... Jak niwelować wszystko to po całości...
A dlatego zależy mi na usunięciu tej wody bo jak zabudowę wsadzę to moja golfinka może któregoś pięknego dnia spłonąć a tego bym nie chciał...
Masell
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 gru 2013, o 20:34
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Michu! » 14 mar 2014, o 08:47

dziurka wypuszczająca wodę do środka jest zaraz przy zamku, ja jak miałem starą klapę, która gniła przy szybie i puszczała wode to zaślepiłem tą dziurę i zdjąłem okrągłe plastikowe zaślepki na rogach klapy, wtedy woda uciekała tymi rogami i wszystko splywalo po zderzaku zamiast do środka. Do tego polecałbym uszczelnic oświetlenie tablicy rejestracyjnej i sprawdzić od środka klape czy nie ma gdzieś rudej i przecieków. Miałem ten sam problem, tyle że u mnie klapa była w tragicznym stanie od wewnatrz i woda przedostawała się uszczelką szyby, sprawdź stan klapy pod plastikiem, bo na zewnatrz nie zawsze widać.
A jeśli woda spływa ci brawym boczkiem to możliwe, ze spawy ze starości zaczynają puszczać wodę, tak też może być choć wydaję mi się, że głownie problem leży po stronie klapy. U mnie wymiana klapy rozwiązała problem wody w bagażniku :ok: ale upewnij sie jeszcze, bo wydać 200zł na zdrową klapę to nie sztuka...a znaleźć zdrową klapę to juz wgl masakra
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości