woda na podłodze................

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

woda na podłodze................

Postprzez tomrut » 21 lis 2007, o 12:34

Witam wszystkich
Jak widać po temacie nietypowy problem :!: Po stronie pasażera na podłogę dostaje się woda przy okazji większego deszczu. Okna są szczelne, szyberdach podobnie. W podłodze nie ma dziur, bo woda zostaje w środku.... :kwasny: Jakieś sugestie? Ktoś miał może podobny problem.
Aha, od miesiąca jestem posiadaczem gIII 1,8 z grudnia 91.
tomrut
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lis 2007, o 12:21
Lokalizacja: Łódź

woda na podłodze................

 

Postprzez PiJey88 » 21 lis 2007, o 13:14

nieszczelne odpływy w podłodze (rdza wokół nich) woda się dostaje ale nie ucieka :-?

lub

tak jak ja miałem, nieszczelna uszczelka pod tylna lampą, woda wpływa do bagaznika, potem sączy się po wykładzinie pod tylne siedzienia, potem spływa pod nogi pasazerów... ale wtedy raczej juz nie powinna ci się przelac do przodu auto, bo jest próg
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez daniel2505 » 22 lis 2007, o 13:55

Ja bym jednak obstawiał że leci ci woda przez rurke od szyberdachu. Szyber w golfie nie jest nigdy szczelny dlatego ma odprowadzenia wody. Dwie rurki biegną słupkami z przodu i wychodzą na wysokości nóg pasażera na zewnątrz. Wylot rurki jest obok zawiasu przednich drzwi. Dwie pozostałe rurki wychodzą pod tylnim zderzakiem. Czasem zdarza się że rurka od szyberdachu wyskakuje z tego gumowego cycka którym wylatuje na zewnątrz (nie jest wklejona tylko włożona na wcisk). Zeby sprawdzić czy właśnie tamtędy cieknie musisz niestety wyjąć schowek nad nogami pasażera i lać wodę na szyberdach. Najlepiej jak szyber będzie uchylony i będziesz lał wode w tez szczelinę z przodu auta. Na 90% obstawiam tę właśnie rurke. Inną ewentualnościa jest uszkodzona uszczelka przy tejplastikowej listwie na podszybiu. Na brzegu listwy jest gumowa uszczelka dochodząca do szyby. Jeśli jest mocno uszkodzona to tez może tamtędy podciekać.
Avatar użytkownika
daniel2505
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 15:53
Lokalizacja: Radom

Postprzez Explorer » 25 lis 2007, o 13:36

Ja obstawiam na zapchane odprowadzenie wody pod maską, spadające liscie zapychają.
Otwórz maskę i od strony pasażera włóż rękę jak najbliżej szyby w samym rogu, wyciągnij smieci i powinno być dobrze.
Explorer
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 lis 2007, o 23:34
Lokalizacja: Lublin

Postprzez gerfild023 » 28 lis 2007, o 00:00

Hejka umnie sie saczylo zpod tylnej lampy i lecialo az na podloge do tylu ale jezeli u ciebie pojawia sie z przodu to moze byc faktycznie przewod od szyberdachu :-) Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
gerfild023
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 lis 2007, o 23:03
Lokalizacja: Olszyna

Postprzez smile66 » 28 lis 2007, o 12:10

Mialem ten sam problem, po dlugich probach doszlem do wniosku ze odplyw w drzwiach jest zapchany ta malutka rurka wystajaca na zewnatrz karoserii mniedzy zawiasami drzwi. popatrz tam .pozdro
Avatar użytkownika
smile66
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 17:01
Lokalizacja: Opolskie

Postprzez gerfild023 » 28 lis 2007, o 22:43

jest jeszcze jedna mozliwosc jezeli masz polamany plastik na podszybiu to woda wpada poprzez filtr przeciwpylkowy do auta tak jak to bylo u mojego kolegi :-) pozdro
Avatar użytkownika
gerfild023
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 lis 2007, o 23:03
Lokalizacja: Olszyna

Postprzez darkker » 4 gru 2007, o 00:48

Siemka Ja miałem cos takiego ale w kadecie. Chociaz blachy odziwo jak na swój wiek miał zdrowe to leciało mi progami Gdzies tam od kół chlapała woda i przeciekała do środka.
darkker
Badacz tematu
 
Posty: 202
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 20:04
Lokalizacja: Inowrocław

Postprzez siman » 4 gru 2007, o 17:30

jest przy tym zabawy ja to samo mialem ale juz po bulu

[ Dodano: 2007-12-04, 16:32 ]
jesli potrzbujesz jakies info napisz pomoge...
pewnie ci cieknie ze strony kierowcy...??
jak tak to pomoge chociaz z strona pasazera tez przerabialem ale u kolegi:)
siman
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25 lis 2007, o 20:10
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez DaMek » 6 gru 2007, o 23:59

siman napisał(a):jest przy tym zabawy ja to samo mialem ale juz po bulu

[ Dodano: 2007-12-04, 16:32 ]
jesli potrzbujesz jakies info napisz pomoge...
pewnie ci cieknie ze strony kierowcy...??
jak tak to pomoge chociaz z strona pasazera tez przerabialem ale u kolegi:)



Mi czasami cieknie od stronu kierowcy. Wyłożysz o co biega??
::s:c:h:w:a:r:z::mk:I:I:I::
Avatar użytkownika
DaMek
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 19 wrz 2007, o 13:19
Lokalizacja: Wybrzeże

Postprzez siman » 8 gru 2007, o 18:30

Najpier zajrzyj na podszybie na zewnatrz tam gdzie sa wycieraczki...
Czestym mankamentem jest to ze guma od linki zamka klapy przepuszcza, byc moze ktos kiedys wymienial ja i zapomnial docisnac gume... pozniej wez oczysc odprowadzenie wody z podszybia bedziesz widzial tam atkie rowki kolo blotnika... a jak nie to, napisz to zapodam wieksze info...bo jest troche tlumaczenia i zachodu ze zrobieniem tego (masz autko w garazu na jakies 24h)..
siman
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25 lis 2007, o 20:10
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez lothar83 » 9 gru 2007, o 00:18

a ja powiem tak.ja mam wode z przodu i z tylu -strona kierowcy-i podejrzewam inny problem.w nadkolach w srodku sa takie gumki zaslepki i ja mam je sparciale i jak jade to woda z kol bryzga na to i tam sie saczy woda.to jest moja teoria i czy jest to mozliwe?po co tam te gumowe zaslepki?i czy to moze byc to?wykluczylem szyberdach,ze cieknie kolo tylnych lamp i ze sprzodu gdzies.albo mam dziury w podlodze-w co watpie-albo przez te zaslepki,sam juz nie wiem
lothar83
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 4 gru 2007, o 15:08
Lokalizacja: Iława

Następna strona

- - - http://www.szybysamochodowe.com/



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości