Wydech, a obnizane zawieszenie?

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Wydech, a obnizane zawieszenie?

Postprzez winiarsko » 19 lut 2013, o 17:05

Czesc, mam pytanie, ponieważ ostatnio zmieniałem końcowy tłumik bo stary był jakiś sportowy i za bardzo buczał, zmieniłem na oryginalny, ale okazało się ze za dużo to nie dało, podjechałem do tłumikarza i okazało się, ze przez to ze mam obniżone zawieszenie wydech jest tak poprzerabiany, żeby się mieścił miedzy belka a podwoziem, ze praktycznie od katalizatora dotyka podłogi i całe wibracje przenosza się na bude, a także tłumik srodkowy jest jakiś przerabiany bo jest zwykły, a nie skorupowy i rura ze srodkowego jest poprzerabiana żeby miesiła się miedzy belka a podwoziem, majster poinformował mnie, ze jedyna opcja na wyciszenie to zmiana tłumika srodkowego, a żeby to zrobić musze podnieść zawieszenie... jak wy to macie rozwiązane? da się to jakos zrobić bez zmiany sprężyn?
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Wydech, a obnizane zawieszenie?

 

Postprzez K@mil » 19 lut 2013, o 17:11

Najpisz ile masz obnizone zawieszenie najpierw
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez witek220 » 19 lut 2013, o 17:20

Pamietaj :) Wszystko sie da tylko trzeba chciec :) Gdyby tak nie bylo to wiekoszość z tego forum nie mogłaby miec obniżanego zawieszenia :)

Niech wypowiedza sie osoby ktore cos robiły przy tym, bo ja przy swoim tylko obejmy obracałem zeby wydech lekko podnieść zeby przy 5 osobach nie tarl o belke :) Ale wyszlo mi na zle bo na jałowym mi robi wibracje, ale na wiosne to poprawiam. :)
Pasja zaczyna się tam, gdzie kończy się rozsądek.
Avatar użytkownika
witek220
Gaduła
 
Posty: 447
Dołączył(a): 2 gru 2011, o 16:10
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez winiarsko » 19 lut 2013, o 17:26

wiesz co nie wiem o ile bo takie kupiłem, mierzyłem wysokość od ziemi do srodka sierpu i tył 58 przód 59 cm, wygląda tak : http://images46.fotosik.pl/1771/a468c6635eab18c4med.jpg
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Paweu » 19 lut 2013, o 18:42

winiarsko napisał(a):majster poinformował mnie, ze jedyna opcja na wyciszenie to zmiana tłumika srodkowego, a żeby to zrobić musze podnieść zawieszenie...


Prawda jest taka że majstrowi nie chce się grzebać i najłatwiej powiedzieć : "Podnieś pan auto bo bez tego to się nie da." Dupa! A nie majster.

winiarsko napisał(a):ze praktycznie od katalizatora dotyka podłogi i całe wibracje przenosza się na bude


Wibracje przenoszą się z silnika na wydech... skoro tak jest to podejrzewam że poduchy silnika przydałoby się wymienić bo dogorywają.

winiarsko napisał(a):wiesz co nie wiem o ile bo takie kupiłem, mierzyłem wysokość od ziemi do srodka sierpu i tył 58 przód 59 cm, wygląda tak : http://images46.fotosik.p...5eab18c4med.jpg


Wcale taki niski nie jest.
Pewnie trzeba by podziałać z mocowaniem wieszaków wydechu... i wszystko by weszło jak trzeba...

Ty nie słuchaj czarowania majstra - tłumikarza. Nie chce mu się rzeźbić to wymówek szuka... 'Jak się nie da to trzeba auto podnieść.' - jasne, jasne.. Ile razy ja już to słyszałem... :kwasny:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez winiarsko » 19 lut 2013, o 19:13

Poduszki mysle ze sa dobre bo ostatnio u mechanika byl golf i nic nie wspominal, wydaje mi sie.ze to przez wydech bo wibracje rosna wraz z glosnoscia wydechu, ale sam wydech jest mocbo przymocoeany bo.np kolega w megance ma luzny i wobie dynda na gumach a moj jest praktycznie na.sztywno, ruszyc sie go nie da xd kurde watpie ze znajde u siebie jakiegos konkretnego fachowca, a sam tego nie ogarne... Jakbys dal zdjecia na forum to daloby to cos?
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Paweu » 19 lut 2013, o 19:16

winiarsko napisał(a):Jakbys dal zdjecia na forum to daloby to cos?


Możesz popstrykać.. nic nie zaszkodzi.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez winiarsko » 19 lut 2013, o 20:25

byłem na kanale, niestety już ciemno i zdjęcia jakie sa takie sa, wydech jest tak mocno przymocowany ze gdy nim ruszam rusza się całe auto :D nie wiem czy to widać, ale wydech srodkowy prawie całą powierzchnią dotyka podłogi Obrazek
Obrazek
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Paweu » 19 lut 2013, o 21:35

winiarsko napisał(a):byłem na kanale, niestety już ciemno i zdjęcia jakie sa takie sa, wydech jest tak mocno przymocowany ze gdy nim ruszam rusza się całe auto


masz kanał i jeździsz do tłumikarza? dziwne...

Masz wieszaki trytkami pospinane to się nie dziw że sztywno siedzi wydech.. odetnij trytki i będzie luźniej. Tym samym wydech nie będzie dotykał podłogi.

Wgl. Co za cep Ci te wieszaki trytkami spiął? :zdziwko:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez winiarsko » 19 lut 2013, o 21:47

kanał jest na dworze, taki "osiedlowy" bez prądu bez niczego... no ale jak odetne to rura ze srodkowego będzie uderzać o belke... tak już kupiłem;/ niestety... nie chcielibyście wiedzieć jakie tam inne rzeczy były poodwalane... szkoda słow
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez witek220 » 19 lut 2013, o 21:49

Wywal środkowy, wstaw rure i po problemie ;) Kup nowe wieszaki i zrób jak powinno byc w oryginale ;)
Pasja zaczyna się tam, gdzie kończy się rozsądek.
Avatar użytkownika
witek220
Gaduła
 
Posty: 447
Dołączył(a): 2 gru 2011, o 16:10
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Paweu » 19 lut 2013, o 21:50

winiarsko napisał(a):no ale jak odetne to rura ze srodkowego będzie uderzać o belke...


więc będziesz musiał podgiąć rurę nad belką... lub niech to zrobi 'fachowiec' .
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Następna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości