Wydech, a obnizane zawieszenie?

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Postprzez winiarsko » 19 lut 2013, o 21:59

ale jak wstawie samą rure to przecież będzie głosno no nie ? :D a mi chodzi, żeby było jak najciszej ;p mi tłumikarz powiedział 260 za tłumik srodkowy z robocizna, no ale musi być podniesione zawieszenie... nie wiem już sam.. obetne te trytytki to mi będzie walił o belke bo już ledwo co się z nia mija :D...
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

 

Postprzez Paweu » 19 lut 2013, o 22:09

Załamałem się. :zalamany:

Masz najwidoczniej źle poskładany ten wydech, skoro są takie cyrki.
Poza tym i tak Ci już rura przerdzewiała na tym wieszaku pospinanym trytkami, więc kwalifikuje się do naprawy/wymiany.

winiarsko napisał(a):ale jak wstawie samą rure to przecież będzie głosno no nie ?


może masz podłogę dziurawą że narzekasz iż za głośno.
winiarsko napisał(a):no ale musi być podniesione zawieszenie...


Nie nie musi być podniesione. Gdybyś podniósł auto to gościu przeciąłby te trytki i wtedy wyeliminowałby problem walenia wydechu o belke.

Ja bym rwał cały wydech i składał tak jak ma być bez podnoszenia auta. Skoro jest kanał... (nawet jeśli jest osiedlowy ale jest).

260 zł? nieźle...

Już bym wolał sam to zrobić. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez winiarsko » 19 lut 2013, o 22:26

no właśnie tez się sam zastanawiam nad tym, ale jakbym miał dac oryginalny wydech srodkowy skorupowy to by już w ogole nie weszło... oj nie rozumiecie mnie :D nie jest głosno bo podłoga dziurawa, bo wydech dziurwawy bo szyby pootwierane, buczy mi w srodku po dodaniu gazu! nie jest to buczenie takie typowe dla wydechu tylko w srodku słuchac dudnienie/rezonans od tego tłumika sztywnego. na zewnątrz jak się stoi i dam gazu to jest ciszej niż w srodku... inaczej nie ciszej ale mniej buczy... a sama rurka to jaka musi być? spisze się to ? bo kurde mam nowy końcowy i chchiałem se to zrobić tak w miare oryginalnie/normalnie żeby nie odwalac fuszerek tak jak mam teraz;/ ale w sumie za ta kase co dałem za samochod to i tak nie jest zle choć do roboty było duuuuzo ;p szkoda tylko samochodu, ale wierze, ze uda mi się go doprowadzić do normalności...

[ Dodano: 2013-02-19, 22:07 ]
trochę posiedziałem w paincie i tak sobie wyrysowałem i jakbym zrobił takie cos to było by to jakies sensowne rozwiązanie i ciche? bo nie wiem czy wywalać srodkowy tłumik. te prostokąty zakreskowane to łączniki elastyczne a miedzy po prostu rurka. przeszło by cos takiego ? bo nie wiem czy kolankami dałoby rade tak nacelować tą rure... jutro musze podjechać na kanał i zobaczyć ile tam jest miejsca, bo widać na zdjęciu ze ta rura która wycjhodzi ze srodkowego i idzie do końcowego ma zmiejszoną srednice żeby się mieściła miedzy belka a podłogą... Obrazek
i wiecie bo nie wiem czy warto wydawac kase na te rury łączniki, a później i tak ma być głosno albo ma nie pasować... to już wole zmienić sprężyny i kupic ten srodkowy... no ale jak da się bez podnoszenia zawieszenia to fajnie by było ;)

[ Dodano: 2013-02-20, 16:53 ]
obciąłem te trytytki i od razu czuc róznice, zero drgan i brak rezonansu i buczenia, choć dalej troszkę głosno chodzi bo rury od srodkowego trochę przepuszczają i na łączeniu końcowego z srodkowym ma przedmuchy... albo za słabo skrecone albo będzie trzeba czyms podkleić... zastanawia mnie czy dużo większy jest tłumik 1.8 id 2,0 ? bo srodkowy mam podobno z 1.8, a jak obciałem te opaski to jest trochę luzu ale tak akurat na styk i boje się ze ten od 2.0 będzie większy i nie wejdzie...
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 1 gość