Sportowy tłumik

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Sportowy tłumik

Postprzez leszek p1 » 3 mar 2007, o 23:22

Czy do golfa III 1.9 TDI mogę założyć tłumik sportowy czy lepiej nie, ponieważ obawiam się bardzo głośnego dźwięku wydobywającego się z niego, ma to być tłumik przelotowy
leszek p1
 

Sportowy tłumik

 

Postprzez sebaa » 3 mar 2007, o 23:49

Wiesz, wszystko zależy od rodzaju tłumika. Oryginalne sportowe tłumiki, to koszt nawet liczony w tysiącach złotych. Ale za to w zamian przyjemny pomruk + nawet wzrost mocy silnika.
Mój znajomy kiedyś założył "sportowy tłumik". Hałasował jak cholera, a on był bardzo z tego zadowolony. :] Po powrocie z nad morza pierwszą rzeczą jaka zrobił przy samochodzie była wymiana właśnie tłumika. Po prostu nie szło już wytrzymać w tego hałasu w podróży.
sebaa
Administrator
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 sty 2007, o 15:52

Postprzez Bajer » 2 kwi 2007, o 17:48

moim zdaniem będzie bardzo głośno
chociaż gdybyś wydał troche wiecej kasy to kupiłbyś coś odpowiedniego
Bajer
 

Postprzez szmergiel » 15 kwi 2007, o 18:47

Jeśli zależy ci tylko na hałaśliwym golfie, zrobionym po kosztach to radości będziesz miał tyle że "białe czapy" stwierdzą podejżenie o przekroczone normy i dla pewności zatrzymają dowód, a jeśli zależy ci na paru konikach więcej przy delikatnym pomruku to zalecam odwiedziny serwisu lub firmy zajmującej się tuningiem, oni zaprojektują takowy wydech od kolektora kończąc na drugim wydechu i tu frajda będzie nie tylko z brzmienia ale i z osiągów jednostki napędowej. Swoją drogą jeżdżę dieslem ale nie wiem jak się ma do tego wszystkiego turbina- może ktoś wie ? niech napisze chętnie się oświecę w tym temacie (czy nie ucierpi?). A źle przerobiony wydech to nie tylko ból głowy ale i utrata mocy! Dajcie znać jak z tym wydechem hmmmm przelotowym się skończy.
szmergiel
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 kwi 2007, o 21:50
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez szmergiel » 15 kwi 2007, o 18:54

szmergiel
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 kwi 2007, o 21:50
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez vibes » 13 maja 2007, o 15:53

znalazłem dziś w necie ciekawą stronkę z cenami układów wydechowych... trafiłem na wydechy supersporta, ceny kosmiczne bo do 2.0 gti cały łącznie z "barankiem" kosztuje 3880zł ale firma robiła badania na hamowni i z 85 kw moc skoczyła na 98 kw:-) do tego chip, dobry filtr i jakieś 110kw by było lekko :-) ale ta cena... :-/
--==///Memento Mori///==--
Avatar użytkownika
vibes
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 11:14
Lokalizacja: ZCH

Postprzez krazek1 » 26 maja 2007, o 16:31

Jeżeli masz TDI to założenie ostatniego tłumika sportowego nic Ci nie da. Wzrostu mocy nie będzie :-/ . A jeżeli chodzi o ładne buczenie, to też nic nie będzie słychać :-/ , bo to turbo diesel. Jedynie co osiągniesz to ładny wygląd.
Sam mam TDI i po tym co wyżej napisałem jestem skłony kupić jakąś ładną dwururkę, tylko dla wyglądu :mrgreen: . Ktoś zaraz napisze, żeby założyć samą końcówkę, jednak takie rozwiązanie mi nie odpowiada :mrgreen:
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez vibes » 26 maja 2007, o 21:23

Kup sobie jakiegoś sebringa 8-) to już klasa wydech.
--==///Memento Mori///==--
Avatar użytkownika
vibes
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 11:14
Lokalizacja: ZCH

Postprzez wlkp » 27 cze 2007, o 18:20

Witam wszystkich,więc tak mam golfika 3 1,9d bez turbiny i miałem tłumnik sportowy bardzo basowy głosik bardzo fajny głos....inny niż te wszystkie tłumniki..ale po miesiącu czasu zaczeła boleć głowa..heh nie polecam ...choć tłumnik sportowy daje pare koników więcej,,,,pozdrawiam..
Książ WLKP
wlkp
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 cze 2007, o 18:05
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez krazek1 » 28 cze 2007, o 07:48

wlkp napisał(a):Witam wszystkich,więc tak mam golfika 3 1,9d bez turbiny i miałem tłumnik sportowy bardzo basowy głosik bardzo fajny głos....inny niż te wszystkie tłumniki..ale po miesiącu czasu zaczeła boleć głowa..heh nie polecam ...choć tłumnik sportowy daje pare koników więcej,,,,pozdrawiam..

W dieslu bez turbiny będzie buczeć, ale z turbiną już nie :/ .
Jak założysz tylko ostatni sportowy tłumik to mocy Ci nie zwiększy
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Tłumik basowy

Postprzez PrzemkoXVI » 4 sie 2011, o 21:34

Siemka wszystkim!

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna basowego tłumika (tak do 200 zł). Jednak nigdzie go nie mogę znaleźć. W związku z tym mam do was dwa pytanka:
Czy znacie jakiś dobry sklep on-line gdzie mógłbym nabyć takowy rodzaj tłumika?
Czy takie basowe wycie może spowodować zabranie przez policję dowodu rej?


Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi...
Avatar użytkownika
PrzemkoXVI
Members
 
Posty: 1875
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 19:52
Lokalizacja: Willenberg

Postprzez Kusy163 » 4 sie 2011, o 22:36

Siema.Dopuszczalne ,,wycie'' nie może przekraczać 96dcb czy jak to sie tam pisze,proponuje mugena przelotowy z dyfuzorem,mam taki fajnie brzmi :-D ,jesli wywalisz kata i srodkowy mocny bas i strzały przy redukcji ;-) koszt około 120zł,z lepszych to remus rasowe brzmienie ale koszt 300 i wiecej,pozdro. :cwaniak:
Predkość nie zabija tylko nagłe HAMOWANIE...
Avatar użytkownika
Kusy163
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 5 cze 2011, o 18:47
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości