Pyrkanie ??

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Pyrkanie ??

Postprzez terms » 12 maja 2011, o 20:29

Witam ostatnio koleżka stwierdził, że moj Golfik 1.6 AEE głośno pyrka sugerował mi dziurawy tłumik moim zdaniem wszystko jest tak samo jak przed 70tyś/km jak go kupiłem.

Tak samo twierdze że dopuki auto chodzi na ssaniu i się nie rozgrzeje chodzi nieco głośniej bo trzyma większe obroty umnie 1000 jak to w AEE pożniej schodzi do 750 i jest ciszej.

Czy wobec tego jest się czym martwić, ewentualnie co posprawdzać dla świętego spokoju dodam jeszcze że rura jak i tłumik od stronny podłoża jest OK nie wiem jak od podwozia.

Jeszcze jedno szybkie pytanie. Jeżeli akumulator sam się nie rozładował czy należy go ładować by uniknąć nieprzyjemnej sytuacji?? Czy traktować go jak resetowanie bateri np. w telefonie.

:arrow: Dzięki
terms
Badacz tematu
 
Posty: 167
Dołączył(a): 11 lis 2009, o 14:15
Lokalizacja: Wrocław

Pyrkanie ??

 

Re: Pyrkanie ??

Postprzez killah » 12 maja 2011, o 20:58

terms napisał(a):Witam ostatnio koleżka stwierdził, że moj Golfik 1.6 AEE głośno pyrka sugerował mi dziurawy tłumik moim zdaniem wszystko jest tak samo jak przed 70tyś/km jak go kupiłem.

Tak samo twierdze że dopuki auto chodzi na ssaniu i się nie rozgrzeje chodzi nieco głośniej bo trzyma większe obroty umnie 1000 jak to w AEE pożniej schodzi do 750 i jest ciszej.

Czy wobec tego jest się czym martwić, ewentualnie co posprawdzać dla świętego spokoju dodam jeszcze że rura jak i tłumik od stronny podłoża jest OK nie wiem jak od podwozia.

Jeszcze jedno szybkie pytanie. Jeżeli akumulator sam się nie rozładował czy należy go ładować by uniknąć nieprzyjemnej sytuacji?? Czy traktować go jak resetowanie bateri np. w telefonie.

:arrow: Dzięki


ad 1)dla pewności możesz jechać na sprawdzenie wydechu. Może coś się naderwało i spaliny uciekają wcześniej np przy środkowym tłumiku.

ad 2)auto chodzi głośniej bo ma większe obroty

ad 3)akumulator jest ładowany w trakcie jazdy. Jeżeli robisz tylko krótkie odcinki to w zimę może się sam rozładować. Raczej nie ładuj jak nie ma potrzeby.
killah
 

Postprzez Procent » 12 maja 2011, o 21:23

aku powinno się ładować co pół roku. czy miasto czy trasa
Weźmiesz mnie na prostej?? A ja Cię zniszczę na zakręcie!!

Mój Goferek
Avatar użytkownika
Procent
Members
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 1 lut 2009, o 19:06
Lokalizacja: (TLW) Włoszczowa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez K@mil » 12 maja 2011, o 21:33

Procent napisał(a):aku powinno się ładować co pół roku. czy miasto czy trasa


Jak robisz trasy to po co ładowac aku co pół roku ? przeciez sam sie naładuje podczas jazdy...
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez killah » 12 maja 2011, o 21:52

Procent napisał(a):aku powinno się ładować co pół roku. czy miasto czy trasa


przez 3 lata ładowałem swój aku tylko raz.. bo na zapłonie zostawiłem włączone ogrzewanie szyb...

nie ma sensu ładować.
killah
 

Postprzez uzbek » 13 maja 2011, o 23:10

K@mil napisał(a):
Procent napisał(a):aku powinno się ładować co pół roku. czy miasto czy trasa


Jak robisz trasy to po co ładowac aku co pół roku ? przeciez sam sie naładuje podczas jazdy...


Auto nigdy nie naładuje ci akumulatora do fulla, on da mu tylko tyle prądu żeby jak ci zgaśnie miał wystarczająco prądu na rozruch. Prostownik ładuje akumulator do fulla. To zdrowe dla aku żeby raz na pół roku naładować go do pełna, masz też wtedy pewność że nie zabraknie ci prądu przez np, radio. Każdy elektryk samochodowy ci to powie.
Avatar użytkownika
uzbek
Badacz tematu
 
Posty: 353
Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 10:40
Lokalizacja: ZMY Barlinek / FG

Postprzez terms » 14 maja 2011, o 10:42

killah, sprawdzenie wydechu odbywa się na stacji diagnostycznej? Ile taki zabieg kosztuje w przybliżeniu pzdr.
terms
Badacz tematu
 
Posty: 167
Dołączył(a): 11 lis 2009, o 14:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez gello1 » 14 maja 2011, o 19:05

terms, możesz sprawdzić nieszczelność wydechu szybką metodą. Po prostu zapalasz silnik i zatykasz wydech(lepiej skorzystać z pomocy kolegi) i osłuchiwać w którym miejscu syczy wydech lub leci lekki dymek. Jeśli nie ma nieszczelności to samochód będzie przygasał . ja tak robiłem i znalazłem nieszczelności a za pieniążki kupiłem sobie browarki na wieczorek :lol: :mrgreen: :lol:
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez terms » 17 maja 2011, o 18:19

gello1, tylko czy oprócz tego, że przygaśnie nic mu się nie stanie ? Czym załatałeś tą nieszczelność?
terms
Badacz tematu
 
Posty: 167
Dołączył(a): 11 lis 2009, o 14:15
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kolar » 17 maja 2011, o 18:32

A jezeli napiecie akumulatora spadnie ponizej 8-9 v odrazu mozesz go wyrzucic
Kolar
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 20:25
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez gello1 » 17 maja 2011, o 20:06

terms napisał(a):gello1, tylko czy oprócz tego, że przygaśnie nic mu się nie stanie ? Czym załatałeś tą nieszczelność?

ja mailem nieszczelności na złączce między katalizatorem a tłumikiem środkowym. Wymieniłem na nową złączkę i złożyłem na pastę do układów wydechowych(stara złączka zardzewiała)
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez terms » 19 maja 2011, o 19:01

Byłem na "kanale"(czyt.dziura zalana betonem) z dwóch miejsc czuje, że leci powietrze. Całość jest w opłakanym stanie (rdza) mam zamiar wymienić wszystkie części aż do kolektora. Ktoś orjentuje się ile biorą mechanicy za sam montaż ? Czy to trzeba wszystko pospawać? Obrazek

Czy dobrze myśle że to są części do mojego AEE?
terms
Badacz tematu
 
Posty: 167
Dołączył(a): 11 lis 2009, o 14:15
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości