Problem z plecionką

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Problem z plecionką

Postprzez Seba3M » 7 mar 2012, o 21:45

Siema . Tak jak w temacie mam problem z plecionka , poniewaz wymienilem ja na nowa w pazdzierniku i dzisiaj zobaczylem , ze znowu puszcza i samochod zrobil sie glosniejszy . Co moze byc powodem i jak temu zapobiec ??
Seba3M
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 16:37
Lokalizacja: Gdańsk

Problem z plecionką

 

Postprzez Paweu » 7 mar 2012, o 21:52

Siema . Tak jak w temacie mam problem z plecionka , poniewaz wymienilem ja na nowa w pazdzierniku i dzisiaj zobaczylem , ze znowu puszcza i samochod zrobil sie glosniejszy . Co moze byc powodem i jak temu zapobiec ??


Przyczyną tego może być urwany wieszak rury wydechowej. Wieszak ten znajduje się w komorze silnika tzn na bloku silnika od strony grodzi powinna być taka blaszka (jak zwał tak zwał) która łączy się z obejmą na rurze wydechowej. Jak masz to zerwane to szybciej dostanie złącze elastyczne.. no i czas zaopiekować się poduszkami silnika bo chyba tam za duże drgania już są.. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Seba3M » 7 mar 2012, o 23:53

Aha to pojade na kanal to kolegi i sprawdze to .
A mam pytanie czy to chodzi dokladnie o to ??
http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl& ... 29,r:7,s:0
Seba3M
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 16:37
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez buziol12 » 8 mar 2012, o 07:42

W silniku 1.8 nie ma wieszakow przy silniku, bo rura wydechowa wychodzi za silnikiem a nie przed (tak ma np. 1.6).. wieszaki bedziesz mial tylko przy tlumiku srodkowym i koncowym
Avatar użytkownika
buziol12
Czytacz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 20 wrz 2009, o 14:48
Lokalizacja: Słupsk
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Seba3M » 8 mar 2012, o 09:19

aha no ok . Bo srodkowy wieszak wymienilem 4 dni temu , poniewaz zerewala sie i tak troszke jezdzilem .
Seba3M
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 29 wrz 2011, o 16:37
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez rafal9119 » 8 mar 2012, o 09:56

ja wyrzuciłem element elastyczny i wstawiłem rure i jestoki pare lat spokoju.
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez Paweu » 8 mar 2012, o 17:40

buziol12 napisał(a):W silniku 1.8 nie ma wieszakow przy silniku, bo rura wydechowa wychodzi za silnikiem a nie przed (tak ma np. 1.6).. wieszaki bedziesz mial tylko przy tlumiku srodkowym i koncowym


Mój błąd.. Przepraszam.

Ale sprawdź czy poduchy są ok.

rafal9119 napisał(a):ja wyrzuciłem element elastyczny i wstawiłem rure i jestoki pare lat spokoju.


Po coś ten element elastyczny tam się znalazł i drgania tłumił.. nie jestem pewien czy takie usztywnienie wyjdzie na dobre...
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez rafal9119 » 9 mar 2012, o 09:43

2 lata tak jezdze i nic nie stuka i nie puka
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez DiamondHooligan » 9 kwi 2013, o 10:09

Witam mam podobny problem z tą plecionką gdyż mam całą dziurawą, spaliny zamiast wylatywać mi tłumikiem to wydostają się przez nią, w tą sobotę będę wymieniał tłumik wiec tym też się zajmę. Powiedzcie mi tylko po co to jest ? czy można zamiast tego założyć zwykłą rurę ? :zdziwko:
To nie tylko samochód, lecz kawałek życia...
Avatar użytkownika
DiamondHooligan
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 14:02
Lokalizacja: Żary

Postprzez Paweu » 9 kwi 2013, o 13:50

DiamondHooligan napisał(a):Powiedzcie mi tylko po co to jest ? czy można zamiast tego założyć zwykłą rurę ?


Postów wyżej przeczytać to się nie chce co? :looka:

Ta 'plecionka' tłumi drgania silnika ,które mogłyby się przenosić na układ wydechowy. Jeśli złącze elastyczne już padło należy je wymienić na nowe...

Wstawić rurę niby można.. Ale usztywnienie całego układy nie przyniesie niczego dobrego dla kolektora.. To tak jakby wycieli Ci kolano i wstawili zamiast tego rurkę. Niby chodzić można.. ale noga dalej sztywna.

Złącze elastyczne 'plecionka' kosztuje niewiele. Bodaj z 40 zł. Ofc. dobrać ją trzeba pod twoją średnicę wydechu czyli to będzie chyba 55 mm.

Gdy silnik za mocno drga to 'plecionka' może się szybko posypać. Radzę zainteresować się również poduszkami silnika. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez assesino » 9 kwi 2013, o 21:28

Plecionka to nic innego jak tłumik drgań. Bez niego tłumik może drgać-rezonować, przez co drgania mogą przenosić się na budę.Lepiej żeby był na swoim miejscu.I tak jak kolega wyżej pisał rozwalone poduchy silnika przyspieszają koniec jego żywota.
Alpine CDA 9835R...Hifonics Falcon...RAINBOW SLC 265.25 KICK NG...Alpine 3544...Audio System HX08SQ BR
Avatar użytkownika
assesino
Badacz tematu
 
Posty: 232
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 12:39
Lokalizacja: Chełm

Postprzez DiamondHooligan » 9 kwi 2013, o 22:29

Paweu_mk3 napisał(a):
DiamondHooligan napisał(a):Powiedzcie mi tylko po co to jest ? czy można zamiast tego założyć zwykłą rurę ?


Postów wyżej przeczytać to się nie chce co? :looka:

Ta 'plecionka' tłumi drgania silnika ,które mogłyby się przenosić na układ wydechowy. Jeśli złącze elastyczne już padło należy je wymienić na nowe...

Wstawić rurę niby można.. Ale usztywnienie całego układy nie przyniesie niczego dobrego dla kolektora.. To tak jakby wycieli Ci kolano i wstawili zamiast tego rurkę. Niby chodzić można.. ale noga dalej sztywna.

Złącze elastyczne 'plecionka' kosztuje niewiele. Bodaj z 40 zł. Ofc. dobrać ją trzeba pod twoją średnicę wydechu czyli to będzie chyba 55 mm.

Gdy silnik za mocno drga to 'plecionka' może się szybko posypać. Radzę zainteresować się również poduszkami silnika. ;-)



Tak właśnie dokładnie :wstyd:

Dobrze wiedzieć o tym, sprawdzałem na intercar czy mają takie coś, lecz jest tylko z kolektorem .... :zalamany: chyba że podjadę jeszcze do nich do sklepu i się zapytam może i maja takie coś.

[ Dodano: 2013-04-09, 21:31 ]
assesino napisał(a):Plecionka to nic innego jak tłumik drgań. Bez niego tłumik może drgać-rezonować, przez co drgania mogą przenosić się na budę.Lepiej żeby był na swoim miejscu.I tak jak kolega wyżej pisał rozwalone poduchy silnika przyspieszają koniec jego żywota.



A co do poduszek to orientujecie się może jaki kosz jest ich ?
To nie tylko samochód, lecz kawałek życia...
Avatar użytkownika
DiamondHooligan
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 14:02
Lokalizacja: Żary

Następna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości