Problem z plecionką

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Postprzez Paweu » 9 kwi 2013, o 22:38

DiamondHooligan napisał(a): chyba że podjadę jeszcze do nich do sklepu i się zapytam może i maja takie coś.


Bez tego intercar'su byście wszyscy na piechotę chodzili chyba...

Idź do sklepu z tłumikami itp. albo do zwykłego motoryzacyjnego... 40 zł i masz złącze elastyczne... potem do tłumikarza by to wspawał ew. samemu wspawać u po kłopocie..

DiamondHooligan napisał(a):A co do poduszek to orientujecie się może jaki kosz jest ich ?


Jest ich sztuk 3... Ceny ... zależy ... są tanie szity i droższe dobre zamienniki. Najdroższa jest ta przy skrzyni.. ona ponad 100 zł kosztuje.. pozostałe 2 po 70 zł..
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

 

Postprzez DiamondHooligan » 9 kwi 2013, o 23:12

Paweu_mk3 napisał(a):
DiamondHooligan napisał(a): chyba że podjadę jeszcze do nich do sklepu i się zapytam może i maja takie coś.


Bez tego intercar'su byście wszyscy na piechotę chodzili chyba...

Idź do sklepu z tłumikami itp. albo do zwykłego motoryzacyjnego... 40 zł i masz złącze elastyczne... potem do tłumikarza by to wspawał ew. samemu wspawać u po kłopocie..

DiamondHooligan napisał(a):A co do poduszek to orientujecie się może jaki kosz jest ich ?


Jest ich sztuk 3... Ceny ... zależy ... są tanie szity i droższe dobre zamienniki. Najdroższa jest ta przy skrzyni.. ona ponad 100 zł kosztuje.. pozostałe 2 po 70 zł..



Lecz z poduszkami juz chyba samemu sobie nie dam rady ? trza będzie ewentualnie do wujka podjechać :hyhy:
To nie tylko samochód, lecz kawałek życia...
Avatar użytkownika
DiamondHooligan
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 14:02
Lokalizacja: Żary

Postprzez Paweu » 9 kwi 2013, o 23:15

DiamondHooligan napisał(a):Lecz z poduszkami juz chyba samemu sobie nie dam rady ? trza będzie ewentualnie do wujka podjechać


A no będzie trzeba czymś silnik podeprzeć żeby na łeb czasem nie spadł. Wiadomka.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez DiamondHooligan » 9 kwi 2013, o 23:19

Paweu_mk3 napisał(a):
DiamondHooligan napisał(a):Lecz z poduszkami juz chyba samemu sobie nie dam rady ? trza będzie ewentualnie do wujka podjechać


A no będzie trzeba czymś silnik podeprzeć żeby na łeb czasem nie spadł. Wiadomka.




Tak właśnie myślałem :kwasny: dzieki za info :-D
To nie tylko samochód, lecz kawałek życia...
Avatar użytkownika
DiamondHooligan
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 14:02
Lokalizacja: Żary

Postprzez PiJey88 » 10 kwi 2013, o 09:45

a jesli nie chcesz się bawić w spawanie to możesz sobie kupić całość z plecionką nowe

http://allegro.pl/rura-kolektorowa-vw-g ... 91128.html
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez DiamondHooligan » 10 kwi 2013, o 11:14

PiJey88 napisał(a):a jesli nie chcesz się bawić w spawanie to możesz sobie kupić całość z plecionką nowe

http://allegro.pl/rura-kolektorowa-vw-g ... 91128.html




Ooo właśnie ;D zobacze tylko jutro na ile mi fundusze pozwolą :mrgreen:
To nie tylko samochód, lecz kawałek życia...
Avatar użytkownika
DiamondHooligan
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 14:02
Lokalizacja: Żary

Postprzez Paweu » 10 kwi 2013, o 16:08

DiamondHooligan napisał(a):PiJey88 napisał/a:
a jesli nie chcesz się bawić w spawanie to możesz sobie kupić całość z plecionką nowe

http://allegro.pl/rura-ko...3128391128.html




Ooo właśnie ;D zobacze tylko jutro na ile mi fundusze pozwolą


Z tym że nie wiem czy będzie to co PiJey podesłał pasować do twojego 1.4. Przynajmniej u mnie w abd wygląda to nieco inaczej. Poza tym znając życie plecionka będzie przyspawana zaraz za katalizatorem więc na jedno wyjdzie... Roboty tyle samo.. tylko floty nieco więcej. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez DiamondHooligan » 10 kwi 2013, o 22:37

Paweu_mk3 napisał(a):
DiamondHooligan napisał(a):PiJey88 napisał/a:
a jesli nie chcesz się bawić w spawanie to możesz sobie kupić całość z plecionką nowe

http://allegro.pl/rura-ko...3128391128.html




Ooo właśnie ;D zobacze tylko jutro na ile mi fundusze pozwolą


Z tym że nie wiem czy będzie to co PiJey podesłał pasować do twojego 1.4. Przynajmniej u mnie w abd wygląda to nieco inaczej. Poza tym znając życie plecionka będzie przyspawana zaraz za katalizatorem więc na jedno wyjdzie... Roboty tyle samo.. tylko floty nieco więcej. ;-)



Dokłąnie, ale raczej wezme sama plecionke. Jutro jade kupić juz a w sobote robocizna ;] :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To nie tylko samochód, lecz kawałek życia...
Avatar użytkownika
DiamondHooligan
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 14:02
Lokalizacja: Żary

Postprzez PiJey88 » 11 kwi 2013, o 08:17

skoro masz inną, to wystarczy taką poszukać, ja ten sam zabieg robiłem kilka dni temu w polo 1.4, zamiast latać i szukać plecionek, a potem jeździć po tłumikarzach i się denerwować, wolałem kupić rurę i samemu w 15 min sobie to wymienić, kasa wyjdzie taka sama, a nawet jak wyjdzie drożej to ja wole sam to zrobić, niż latać po "fachowcach" którzy wezmą kupe kasy i odwalą fuszerkę...
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez DiamondHooligan » 11 kwi 2013, o 09:51

PiJey88 napisał(a):skoro masz inną, to wystarczy taką poszukać, ja ten sam zabieg robiłem kilka dni temu w polo 1.4, zamiast latać i szukać plecionek, a potem jeździć po tłumikarzach i się denerwować, wolałem kupić rurę i samemu w 15 min sobie to wymienić, kasa wyjdzie taka sama, a nawet jak wyjdzie drożej to ja wole sam to zrobić, niż latać po "fachowcach" którzy wezmą kupe kasy i odwalą fuszerkę...



Doskonale Cie rozumiem, tyle że ja co najwyżej bede musiał wydać z 30 zł na dobrą flaszke, bowiem mój wujek jest mechanikiem :-P

[ Dodano: 2013-04-11, 11:35 ]
Właśnie zakupiłem plecionke 45/100 myślę że będzie dobra, lecz bez flanszy :(. W intercarsie krzyknęli mi za nią prawie 60 zł, lecz gościu był w porzadku i podał mi namiar gdzie sprzedają tłumiki i kupiłem tam za 30 zł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. A co do kolektora to wyszło 140 zł.


Dokupiłem również palec bo dzis sprawdzałem i nie podobał mi się był jak by przypalony.... :kwasny:
To nie tylko samochód, lecz kawałek życia...
Avatar użytkownika
DiamondHooligan
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 14:02
Lokalizacja: Żary

układ wydechowy

Postprzez ravick1 » 19 cze 2013, o 22:09

WItam
A ja mam taki właśnie problem ze wymieniłem te plecionke wraz ze strumienicą, ale ta plecionka byla zwyklła bez tzw. flanszy czy kołnierza i po zamontowaniu tego wszystkiego odczuwam jakby wieksze drgania na siedzeniu na kierownicy na kabinie.I prosze mi powiedziec czy to ma znaczenie, bo to denerwujące, a te drgania odczuwane sa tylko na biegu jałowym, jak spojrzałem pod spód samochodu to było widac lekko dragjaca strumienice, czego wczesniej nie bylo jak była stara? Co mam zrobic bo założyli mi to fachowcy, stara pleciona jak fachowiec wyciac strumienice to ledwo sie trzymała, Prosze powiedzec czy to normalne, takie drgania, czy to układ sie usztywnił czy mam to poprawic tzn. fachowcy
Pozdrawiam
ravick1
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 cze 2013, o 21:58
Lokalizacja: Polska

Postprzez Paweu » 20 cze 2013, o 00:48

ravick1 napisał(a):Prosze powiedzec czy to normalne, takie drgania, czy to układ sie usztywnił czy mam to poprawic tzn. fachowcy


Jeśli poduchy silnika kończą swój żywot, silnik będzie drgał... Drgania przenoszone będą na układ wydechowy, który będzie na tym cierpiał.

Większe drgania odczuwasz ponieważ masz nowe niewymęczone złącze elastyczne (tzw. plecionkę).

Czas zająć się poduchami silnika.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości