GOLF 3 jedna część tłumika wyszła z drugiej ?

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

GOLF 3 jedna część tłumika wyszła z drugiej ?

Postprzez wagery » 25 wrz 2014, o 16:31

Witam, kiedy miałem przegląd samochodu gość powiedział mi że w spalinach jest za dużo tlenu i prosił bym wymienił tłumik. Już minął rok i teraz raczej muszę go naprawić by przejść przegląd, Myślę że zlokalizowałem usterkę bo jedna część tłumika "wychodzi" z drugiej części. Nie wiem jak to opisać :P macie zdjęcie i powiedzcie mi co mam z tym zrobić. W zimne dni z tego właśnie miejsca widać wydostające się spaliny właśnie tym "łączeniem" Ogólnie tłumik jest w dobrym stanie nie hałasuje jakoś mega, nie ma dziur prócz tej usterki jak da się to prosto naprawić dajcie znać jak :) może tam czegoś po prostu czegoś brakuje.. pomocy.

Obrazek
wagery
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 12:55
Lokalizacja: wiocha

GOLF 3 jedna część tłumika wyszła z drugiej ?

 

Postprzez Golf Maniak » 25 wrz 2014, o 20:39

Dzwignij ręką ten wydech tak by "wszedł" w siebie wydech kupc opaskę skręć i powinno śmigać :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez wagery » 25 wrz 2014, o 21:07

czy ta obejma jest dobra
http://allegro.pl/nowa-obejma-tlumika-c ... 18693.html

zrobiłem taką podobną obejmą od anteny ale pasowała idealnie, przy końcu lewej części tłumika dopchałem do góry i zakręciłem, teraz tłumik nie lata już w górę i w duł ale czy to wystarczy ? czy już wszystko jest OK ?
wagery
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 12:55
Lokalizacja: wiocha

Postprzez Golf Maniak » 25 wrz 2014, o 21:30

wagery napisał(a):czy ta obejma jest dobra
http://allegro.pl/nowa-obejma-tlumika-c ... 18693.html

zrobiłem taką podobną obejmą od anteny ale pasowała idealnie, przy końcu lewej części tłumika dopchałem do góry i zakręciłem, teraz tłumik nie lata już w górę i w duł ale czy to wystarczy ? czy już wszystko jest OK ?


Trudno mi powiedzieć czy już wszystko ok :) ponieważ nie wiem czy dobrze zaciśnela się obejma na tym tłumniku.45mm obejma ma w tym miejscu na tłumniku w którym wyszedł jeśli dobrze pamietam.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez wagery » 25 wrz 2014, o 21:42

no to taką właśnie obejmę założyłem na to, jutro jeszcze dokręcę na maxa :) poniżej masz zdjęcie w którym miejscu to zaciskałem

na czerwono jest ta obejma a na czarno nie weszło mi to do końca tzn ten kolor rdzy ma to wejśc do samego końca ?

Obrazek

obejma ma takie wymiary jak podałeś tłumik dopchałem w górę jak tylko się dało jest lekki luz ale już tak nie lata, powiedz mi czy mam dokręcić na maxa jak tylko potrafie
wagery
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 12:55
Lokalizacja: wiocha

Postprzez Golf Maniak » 25 wrz 2014, o 21:56

wagery napisał(a):no to taką właśnie obejmę założyłem na to, jutro jeszcze dokręcę na maxa :) poniżej masz zdjęcie w którym miejscu to zaciskałem

na czerwono jest ta obejma a na czarno nie weszło mi to do końca tzn ten kolor rdzy ma to wejśc do samego końca ?

Obrazek

obejma ma takie wymiary jak podałeś tłumik dopchałem w górę jak tylko się dało jest lekki luz ale już tak nie lata, powiedz mi czy mam dokręcić na maxa jak tylko potrafie


Osobiście przesunąłbym tą obejmę w prawo (tak by była dokłądnie na lączeniu się rur).Tak obejmę dokręć na maxa najlepiej grzechotką tylko uważaj byś nie przekręcił gwintu :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez wagery » 25 wrz 2014, o 22:05

to jutro wezmę na samym końcu dam :) tylko powiedz mi jeszcze czy na samym końcu czy ma troche wychodzić poza koniec? tzn czy ma być pół na pół na łączeniu czy ma nie wychodzić poza koniec lewej rury ? :D
wagery
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 12:55
Lokalizacja: wiocha

Postprzez Golf Maniak » 25 wrz 2014, o 22:08

wagery napisał(a):to jutro wezmę na samym końcu dam :) tylko powiedz mi jeszcze czy na samym końcu czy ma troche wychodzić poza koniec?


Skręć tak obejmę by ściskała rurę wydechową (tą w środku również) w końcu to zadanie tej obejmy.Trudno mi dokładnie powiedzieć w którym miejscu powinneś ją zaciśnąć skręcić ja u Siebie dawałem na końcu tej zewnętrznej rury.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez łukasz1983 » 26 wrz 2014, o 17:50

wagery, Nie zapomnij dać pasty uszczelniającej.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez wagery » 26 wrz 2014, o 19:14

łukasz1983 tą pastę dać pod samą obejmę przy końcu tak ? i zacisnąć jak tylko się da ?
wagery
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 12:55
Lokalizacja: wiocha

Postprzez palio » 26 wrz 2014, o 19:22

Pastę daj pod całą obejmę (może być nawet poza obejmę). Tak skręć jak się tylko da.
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez wagery » 8 paź 2014, o 01:00

Odświeżam temat by się o jedną rzecz zapytać :) zrobiłem tą pastą tak jak kazaliście jest pasta jest zacisk i jest ok nie ma dziury czy czegoś takiego.. ale dałem dosyć dużo tej pasty nawet poza rurą, nie zrozumiałem jak ona działa do końca :) poniżej macie zdjęcie.

Moje pytanie jest takie czy tak mogę to zostawić i czy na przeglądzie technicznym o nic się nie przypieprzy typ ? Jak mogę tak zostawić będzie git bo nie będę musiał tego zrywać.

Obrazek

Obrazek

może przegiąłem trochę z pastą :D więc może tak zostać czy raczej zerwać to by na przeglądzie nie sapali
wagery
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 9 gru 2012, o 12:55
Lokalizacja: wiocha

Następna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość